Wraz z przedstawicielami branży meblarskiej przyjrzeliśmy się jej perspektywie i okazuje się, że – pomimo przejściowych kłopotów – znów radzi sobie całkiem nieźle. Według raportu firmy badawczej PMR, cały segment mebli i wyposażenia rozwija się w tempie 4% rocznie, ale jego internetowa część aż 16% rocznie. Nie jest to przy tym nieznaczący margines, ale aż 15% to handel internetowy w tej branży.

W Allegro kategoria Dom i Ogród jest jedną z największych i najlepiej rozwijających się. Według niezależnych szacunków, udział Allegro w całej sprzedaży detalicznej na rynku "zrób to sam" i wyposażenia wnętrz  w Polsce to 6,4%, a na rynku mebli i wyposażenia wnętrz to 7,9%. 87% sprzedających w tej kategorii na Allegro to profesjonaliści oferujący nowy sprawdzony towar. 

60% kupujących to mężczyźni z mniejszych miejscowości, gdzie nie docierają sieci marketów i trzeba umieć samemu naprawić kran czy skręcić meble. 

Przyjrzeliśmy się uważnie statystykom sprzedaży w tej kategorii i okazało się, że ponad 36% kupujących na Allegro robi większe zakupy meblowe warte ponad 1000 zł. Dziennie na Allegro sprzedaje się średnio 1314 szt. mebli do salonu, 847 szt. mebli do sypialni i 780 szt. mebli do kuchni. Co godzinę kupowanych jest 
618 lamp i żarówek, 285 przyborów kuchennych i 211 szt. pościeli lub koców.

Podzieliliśmy się tymi i bardziej szczegółowymi informacjami z przedstawicielami branży i jednocześnie ich zapytaliśmy, jak oceniają jej sytuację i przedstawiliśmy nasze pomysły na wsparcie sprzedaży. Zobaczcie ten krótki film:Przygotowaliśmy też infografikę o rynku mebli w Internecie w Polsce, można ją ściągać i wykorzystywać z podaniem źródła:fot. Flickr/Jeremy Levine/CC BY 2.0

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Wszyscy kochają Smoka Wawelskiego, czyli jak „Legendy Polskie” promują naszą kulturę
Do niedawna Polska kojarzyła się na świecie głównie z Chopinem, Janem Pawłem II i Lechem Wałęsą. Dziś jednak z powodzeniem chwalimy się Smokiem Wawelskim, Babą Jagą, Bazyliszkiem i Janem Twardowskim. Filmy z serii „Legendy Polskie” wyreżyserowane przez nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego podbijają serca widzów. 
Jak czerpać radość z biegania i osiągać sukcesy
Marzy Ci się udział w maratonie, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu chcesz zacząć biegać? Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy trenować muszą zawsze z głową. Im później zaczynamy, tym staranniej musimy planować budowanie kondycji. Łaskawie potraktowany organizm odpłaci nam ogromną satysfakcją z wyników, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem.
Ćwiczysz? Tak, ale… Od jutra… Czyli 5 praktycznych porad, jak wreszcie wziąć się za siebie
Mocne postanowienie o rozpoczęciu ćwiczeń, efektywne dni, a nawet tygodnie treningu. Następnie euforia ustępuje miejsca rutynie, a ta coraz mniejszej chęci do ćwiczeń. Koniec jest bez „happy endu” – całkowite porzucenie mocnych, jeszcze niedawno, postanowień. Znacie to? Co zrobić, aby tym razem było inaczej?
Emoji – wieki sukces małych emotikon
Wystąpiły w teledysku Katy Perry, niedługo będą miały na swoim koncie pierwszy film pełnometrażowy. Charakterystyczne obrazki typu „emoji”, wykorzystywane w komunikacji internetowej, mają już miliony fanów na całym świecie.