Wraz z przedstawicielami branży meblarskiej przyjrzeliśmy się jej perspektywie i okazuje się, że – pomimo przejściowych kłopotów – znów radzi sobie całkiem nieźle. Według raportu firmy badawczej PMR, cały segment mebli i wyposażenia rozwija się w tempie 4% rocznie, ale jego internetowa część aż 16% rocznie. Nie jest to przy tym nieznaczący margines, ale aż 15% to handel internetowy w tej branży.

W Allegro kategoria Dom i Ogród jest jedną z największych i najlepiej rozwijających się. Według niezależnych szacunków, udział Allegro w całej sprzedaży detalicznej na rynku "zrób to sam" i wyposażenia wnętrz  w Polsce to 6,4%, a na rynku mebli i wyposażenia wnętrz to 7,9%. 87% sprzedających w tej kategorii na Allegro to profesjonaliści oferujący nowy sprawdzony towar. 

60% kupujących to mężczyźni z mniejszych miejscowości, gdzie nie docierają sieci marketów i trzeba umieć samemu naprawić kran czy skręcić meble. 

Przyjrzeliśmy się uważnie statystykom sprzedaży w tej kategorii i okazało się, że ponad 36% kupujących na Allegro robi większe zakupy meblowe warte ponad 1000 zł. Dziennie na Allegro sprzedaje się średnio 1314 szt. mebli do salonu, 847 szt. mebli do sypialni i 780 szt. mebli do kuchni. Co godzinę kupowanych jest 
618 lamp i żarówek, 285 przyborów kuchennych i 211 szt. pościeli lub koców.

Podzieliliśmy się tymi i bardziej szczegółowymi informacjami z przedstawicielami branży i jednocześnie ich zapytaliśmy, jak oceniają jej sytuację i przedstawiliśmy nasze pomysły na wsparcie sprzedaży. Zobaczcie ten krótki film:Przygotowaliśmy też infografikę o rynku mebli w Internecie w Polsce, można ją ściągać i wykorzystywać z podaniem źródła:fot. Flickr/Jeremy Levine/CC BY 2.0

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl