Wraz z przedstawicielami branży meblarskiej przyjrzeliśmy się jej perspektywie i okazuje się, że – pomimo przejściowych kłopotów – znów radzi sobie całkiem nieźle. Według raportu firmy badawczej PMR, cały segment mebli i wyposażenia rozwija się w tempie 4% rocznie, ale jego internetowa część aż 16% rocznie. Nie jest to przy tym nieznaczący margines, ale aż 15% to handel internetowy w tej branży.

W Allegro kategoria Dom i Ogród jest jedną z największych i najlepiej rozwijających się. Według niezależnych szacunków, udział Allegro w całej sprzedaży detalicznej na rynku "zrób to sam" i wyposażenia wnętrz  w Polsce to 6,4%, a na rynku mebli i wyposażenia wnętrz to 7,9%. 87% sprzedających w tej kategorii na Allegro to profesjonaliści oferujący nowy sprawdzony towar. 

60% kupujących to mężczyźni z mniejszych miejscowości, gdzie nie docierają sieci marketów i trzeba umieć samemu naprawić kran czy skręcić meble. 

Przyjrzeliśmy się uważnie statystykom sprzedaży w tej kategorii i okazało się, że ponad 36% kupujących na Allegro robi większe zakupy meblowe warte ponad 1000 zł. Dziennie na Allegro sprzedaje się średnio 1314 szt. mebli do salonu, 847 szt. mebli do sypialni i 780 szt. mebli do kuchni. Co godzinę kupowanych jest 
618 lamp i żarówek, 285 przyborów kuchennych i 211 szt. pościeli lub koców.

Podzieliliśmy się tymi i bardziej szczegółowymi informacjami z przedstawicielami branży i jednocześnie ich zapytaliśmy, jak oceniają jej sytuację i przedstawiliśmy nasze pomysły na wsparcie sprzedaży. Zobaczcie ten krótki film:Przygotowaliśmy też infografikę o rynku mebli w Internecie w Polsce, można ją ściągać i wykorzystywać z podaniem źródła:fot. Flickr/Jeremy Levine/CC BY 2.0

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.   
Ostre koło. Lubisz jazdę bez hamulców?
Te rowery fascynują. Kuszą wyglądem, oryginalnością. To nie tyle moda, co miejska subkultura wywodząca się ze środowiska kurierów, ale zataczająca coraz szersze kręgi. Hipsterzy porzucają dla nich swoje klasyczne cruisery. Ostre koła są jednym z obiektów pożądania millennialsów, dla których rower to nie tylko środek transportu, ale też ważny element stylu życia.