Raty Od.nowa to produkt finansowy w pełni odpowiadający potrzebom klientów kupujących w sieci, który w łatwy sposób zapewnia dostęp do dodatkowych środków na zakupy. Żeby skorzystać z produktu, wystarczy wypełnić prosty wniosek na Allegro. Na tej podstawie bank przydzieli limit kredytowy. Kiedy klient zdecyduje się skorzystać ze środków, każda kolejna spłata będzie je automatycznie odnawiać. Dzięki temu klienci zawsze mogą liczyć na dodatkowy, łatwo dostępny, a co najważniejsze, darmowy dostęp do pieniędzy na zakupy. 8 października b.r. usługa będzie testowo udostępniona dla zakupów w ramach kategorii Sport i Turystyka. Po zakończeniu testów Raty Od.nowa udostępnione zostaną we wszystkich kategoriach, dla wszystkich klientów indywidualnych (z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior). Jest to kolejny nowatorski produkt w ramach Allegro Finanse, m.in. po ratach zero, ubezpieczeniach czy leasingu.

Raty Od.nowa to wygodny, a co najważniejsze bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dzięki nim nasi klienci nie muszą rezygnować z zakupów ani przechodzić skomplikowanych procedur związanych z uzyskaniem tradycyjnych pożyczek – mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. – Nikt z nas nie lubi wypełniać długich formularzy, a potem martwić o to, żeby sprawnie zarządzać zobowiązaniami w różnych instytucjach. Sukces rat zero zainspirował nas do wypracowania rozwiązania, w którym formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki temu, że całość procesu odbywa się bezpośrednio na naszej platformie, klienci będą mogli bez problemu zarządzać swoimi finansami. Podobnie jak niedawno ogłoszona usługa Allegro Smart!, nasz produkt jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które regularnie kupują na Allegro. To pewność, że na koncie zawsze mamy środki, które pomogą np. sfinansować nieprzewidziane wydatki – dodaje.

Z naszych danych wynika, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych na Allegro to osoby, które skorzystały z usługi więcej niż raz. Średnia kwota kredytowania to obecnie 1500 zł. Widać, że jest to rozwiązanie, które pozwala pokryć koszt dodatkowych wydatków, które nie mieszczą się w napiętym domowym budżecie.

Sprawny i szybki proces przyznania kredytu

Klienci zainteresowani skorzystaniem z Rat Od.nowa mogą przejść skrócony proces weryfikacji, z wykorzystaniem danych, które wcześniej wprowadzili, zakładając konto. Również formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. To nowatorskie podejście i duże udogodnienie dla klientów.

Wspólnie z Allegro wprowadzamy na rynek zupełnie nową usługę i proponujemy unikatowy na polskim rynku sposób zawarcia umowy kredytowej. Zależy nam na tym, by jak najbardziej uprościć proces przyznania limitu kredytowego. Chcemy, by był on przejrzysty i przyjazny dla użytkowników Allegro. Prostota to jeden z pięciu głównych filarów naszej strategii Fast Forward, którą przedstawiliśmy w maju b.r. Dzięki sprawnemu procesowi decyzji kredytowej opartemu na niezbędnych, wymaganych informacjach, a z drugiej strony na unikatowych cechach Rat Od.nowa zakupy na Allegro stają się dla klientów dogodniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej codziennych spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonów – nie może być inaczej w przypadku finansowania internetowych zakupów. Właśnie dlatego nasz proces został zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach – mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Klient Allegro, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej metody płatności po raz pierwszy, wybiera taką możliwość już w trakcie samego zakupu. Cały proces można ukończyć bez potrzeby wychodzenia z Allegro. Po wybraniu płatności z wykorzystaniem Rat Od.nowa musi wypełnić krótki wniosek dostępny bezpośrednio na platformie. Zostanie on rozpatrzony przez Bank BGŻ BNP Paribas, który zapewnia finansowanie. Po kilku minutach klient dostaje informację o przyznanym limicie i samodzielnie potwierdza, z jakiej jego wysokości chce skorzystać oraz podpisuje umowę online. Proces wydania decyzji kredytowej przebiega na podstawie podstawowych informacji zgromadzonych na platformie Allegro i nie wymaga powtarzania przy kolejnych zakupach. Spłacone raty odnawiają dostępny dla klienta limit. Każdy kolejny zakup z wykorzystaniem Rat Od.nowa potwierdzany jest tylko przez kod SMS, bez potrzeby ponownego wypełniania wniosku.

Fot. Shutterstock.com

Agnieszka Czarnecka

magazyn@allegro.pl
Allegro raty: to naprawdę działa
Allegro to także zakupy na raty: jest szybciej, łatwiej i bez zbędnych formalności. Sami zobaczcie, jak to wygląda.
Allegro wkracza na rynek aukcji dzieł sztuki
Aukcje, które sprawiły przed laty, że Allegro stało się tak popularne, powracają w nowej postaci. Allegro z partnerami tworzy nowe miejsce handlu dziełami sztuki w Internecie. W jednym miejscu – w Strefie Kolekcjonera – klienci znajdą starannie wyselekcjonowane aukcje przedmiotów pochodzących od renomowanych galerii sztuki, domów aukcyjnych i antykwariatów.
Firma sprzedaje na Allegro – o czym należy pamiętać?
Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 125 tys. profesjonalnych sprzedawców, a liczba klientów to blisko 17 milionów miesięcznie. Zamiast otwierać autonomiczny e-sklep, który trzeba będzie z mozołem promować, wielu sprzedawców woli prowadzić działalność na Allegro. Przedstawiamy podpowiedzi, które początkująca firma na Allegro musi znać.
Super Sprzedawca – gwarancja jakości na Allegro
Oferty Super Sprzedawcy cieszą się o 21% większym zainteresowaniem niż inne oferty na Allegro. Jeśli jesteś klientem, to kupując od Super Sprzedawcy, masz pewność wysokiej jakości obsługi i towarów. Jeśli jesteś sprzedawcą, warto postarać się o zdobycie tego tytułu. Przedstawiamy, jak działa program Super Sprzedawca dla sprzedających i klientów.