Jesień to idealny czas dla graczy. Na rynek trafia sporo wyczekiwanych nowości, a dodatkowo do świąt jest bardzo blisko, więc naturalnie myśli się o prezentach dla siebie i innych grających. Nie można jednak w każdym wypadku ulegać pokusie bardzo niskiej ceny.

Na Allegro można dokonać zakupu gier w okazyjnych cenach, ale jeżeli cena jakiegoś tytułu znacząco odbiega od średniej, to kupującemu powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Warto też kupować u już sprawdzonych sprzedawców.

Allegro reaguje na zgłoszenia

Allegro to największa w tej części Europy platforma handlowa udostępniająca narzędzia dla sprzedających i kupujących – nie ma wystarczających kompetencji i uprawnień, by samodzielnie oceniać przed lub po wystawieniu oferty niezależnych sprzedawców, czy produkty, które oferują, są legalne czy nie. Dlatego współpracujemy z licznymi markami w ramach programu WOP (Współpraca w Ochronie Praw). Wśród nich są np. podmioty z sektora wysokich technologii, mody czy wyposażenia domu i ogrodu. 

- Dzięki programowi WOP właściciele lub upoważnieni przedstawiciele marek otrzymują narzędzia pozwalające zgłaszać naruszenia ich praw. Działamy wspólnie, aby wyeliminować z Allegro nieuczciwe oferty - zapewnia Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy serwisu.

Dzięki zaangażowaniu marek w monitorowanie ofert i przekazywaniu Allegro informacji o nielegalnych towarach serwis może niezwłoczne reagować i usuwać nielegalne oferty. W ramach określonej przepisami prawa i regulaminem serwisu praktyki w takich przypadkach usuwamy oferty, ale również uniemożliwiamy dalsze działanie użytkowników, którzy oferują takie towary, poprzez blokadę konta. 

- Zaangażowanie właściciela praw jest tu niezwykle ważne, gdyż tylko on ma wiedzę na temat swoich produktów umożliwiającą odróżnienie oferty nielegalnej od legalnej. Nasz serwis nie ma takiej możliwości i przedstawiciele marek mają tę świadomość, stąd coraz lepiej i ściślej z nimi współpracujemy - dodaje Klimiuk.

Pomóż nam i sobie

Nie musisz jednak czekać na reakcję właściciela praw, aby udaremnić działalność nieuczciwego sprzedawcy. Każdy użytkownik może zgłosić ofertę, którą uważa za nierzetelną: wystarczy kliknąć obecny na stronie każdej oferty link „zgłoś naruszenie zasad". Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na temat zgłaszania naruszenia zasad Allegro w dziale "Pomoc Allegro".


Każde takie zgłoszenie jest przez nasz zespół jak najszybciej analizowane i jeżeli okaże się, że doszło do naruszenia prawa lub regulaminu serwisu, to reagujemy, usuwając ofertę i/lub blokując konto. To nasza stała praktyka, której nie zamierzamy zmieniać.

Pamiętajcie też, że zakupy, nawet te bardziej wynikające z emocji, warto robić "z głową".

fot. Flickr/Futurilla/CC BY 2.0

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl