Ten słodki rarytas do niedawna dostępny był tylko dla mieszkańców stolicy Wielkopolski. W listopadzie oferowały go poznańskie cukiernie, które wcześniej uzyskały certyfikat zgodności swojego produktu z tradycyjną recepturą. A ta nie jest prosta. Ciasto rogala musi mieć odpowiednią kruchość i kolor, a słodka masa w środku odpowiednie proporcje wszystkich składników. Większość pracy przy wypieku rogali wykonuje się ręcznie. To dlatego rogale świętomarcińskie cieszą się taką popularnością, nie tylko w Poznaniu. 


- Po raz kolejny umożliwiamy zakup rogali na Allegro, co oznacza ich dostępność w dowolnym miejscu w Polsce. W indywidualnych przypadkach możliwa jest nawet wysyłka za granicę. W tym roku możemy także połączyć przyjemne z pożytecznym, bo specjalna pula rogali trafiła na platformę charytatywni.allegro.pl Dochód z ich sprzedaży w całości zasili Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro. 

- Wszystkie rogale wypiekane są zgodnie z tradycyjną recepturą, co gwarantuje certyfikat jakości. Gramatura jednego to 200-250 gramów, a sprzedajemy je w różnych pakietach ilościowych. Dlatego każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie porcję słodkości na 11 listopada - dodaje Andrzej Świderski z serwisu e-torty.pl, partnera akcji.

Internetowa sprzedaż rogali świętomarcińskich potrwa do 20 listopada. Wspierana będzie kampanią reklamową na nośnikach zewnętrznych w 5 największych miastach w Polsce.

- To świetna promocja nie tylko dla naszych pysznych rogali, ale także dla samego miasta. Poznań od kilku lat wykorzystuje lokalny przysmak i internetowe kanały sprzedaży także do reklamy samych obchodów imienin ulicy Święty Marcin. Dzięki temu tysiące ludzi decydują się spędzić dzień 11 listopada właśnie u nas – mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Rogale świętomarcińskie dostępne są na stronie: www.allerogal.allegro.pl

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

RAPORT POLSKA STROJNA 2016 – POLAKÓW PORTRET MODOWY
Polacy i moda: lubimy wygodę, jakość i... schludność. Trendy? Znamy, ale nie zawsze stosujemy. Ubrania, obuwie i dodatki zaczynamy traktować jak inwestycję we własny wizerunek, w wygodę albo w relacje z innymi. Jesteśmy bardzo zdecydowani co do własnych potrzeb, a cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium. Wielu Polaków chciałoby wymienić zawartość swoich szaf i to natychmiast. To najważniejsze wnioski z przeprowadzonego na zlecenie Allegro badania „Polska strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków”.
„Mój jest ten kawałek podłogi” w nowej wersji i z teledyskiem
Nowa wersja utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Bazyliszek”. Teledysk, podobnie jak poprzedni, opowiada historię jednego z bohaterów cyklu Legendy Polskie. Allegro i tym razem zaprosiło do współpracy młodych twórców, w tym Kordiana Kądziele, który odpowiada za scenariusz i reżyserię teledysku.
Stało się! Zapłacimy BLIKIEM na Allegro
Od teraz na Allegro można płacić za zakupy za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Płatności BLIK zostały w pełni zintegrowane z platformą zakupową Allegro i stają się jedną z metod płatności dostępnych dla klientów największej w Polsce internetowej platformy zakupowej.
Bazyliszek żyje! Allegro przedstawia kolejną polską legendę
Wieki temu budził grozę wśród mieszkańców Warszawy, teraz powraca, by siać postrach w Internecie. „Operacja Bazyliszek” to kolejny film krótkometrażowy, który powstał w ramach projektu Legendy Polskie Allegro. W głównych rolach występują Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko i Michalina Olszańska.