Ten słodki rarytas do niedawna dostępny był tylko dla mieszkańców stolicy Wielkopolski. W listopadzie oferowały go poznańskie cukiernie, które wcześniej uzyskały certyfikat zgodności swojego produktu z tradycyjną recepturą. A ta nie jest prosta. Ciasto rogala musi mieć odpowiednią kruchość i kolor, a słodka masa w środku odpowiednie proporcje wszystkich składników. Większość pracy przy wypieku rogali wykonuje się ręcznie. To dlatego rogale świętomarcińskie cieszą się taką popularnością, nie tylko w Poznaniu. 


- Po raz kolejny umożliwiamy zakup rogali na Allegro, co oznacza ich dostępność w dowolnym miejscu w Polsce. W indywidualnych przypadkach możliwa jest nawet wysyłka za granicę. W tym roku możemy także połączyć przyjemne z pożytecznym, bo specjalna pula rogali trafiła na platformę charytatywni.allegro.pl Dochód z ich sprzedaży w całości zasili Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro. 

- Wszystkie rogale wypiekane są zgodnie z tradycyjną recepturą, co gwarantuje certyfikat jakości. Gramatura jednego to 200-250 gramów, a sprzedajemy je w różnych pakietach ilościowych. Dlatego każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie porcję słodkości na 11 listopada - dodaje Andrzej Świderski z serwisu e-torty.pl, partnera akcji.

Internetowa sprzedaż rogali świętomarcińskich potrwa do 20 listopada. Wspierana będzie kampanią reklamową na nośnikach zewnętrznych w 5 największych miastach w Polsce.

- To świetna promocja nie tylko dla naszych pysznych rogali, ale także dla samego miasta. Poznań od kilku lat wykorzystuje lokalny przysmak i internetowe kanały sprzedaży także do reklamy samych obchodów imienin ulicy Święty Marcin. Dzięki temu tysiące ludzi decydują się spędzić dzień 11 listopada właśnie u nas – mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Rogale świętomarcińskie dostępne są na stronie: www.allerogal.allegro.pl

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl