W Polsce cały czas są głodne dzieci 

- To może być zdumiewające, ale w Polsce, niestety, cały czas są dzieci, które są głodne. Mimo, iż mamy XXI wiek, a w sklepach można kupić wszystko, co sobie zamarzymy, to nadal wiele polskich dzieci jest niedożywionych. Dlatego, gdy dowiedzieliśmy się, że Bank Żywności i marka Danone opracowali program, który walczy z niedożywieniem dzieci, dołączyliśmy do niego i wspólnie zbieramy żywność dla dzieci – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

Ile posiłków zebraliśmy?

Podczas tegorocznej edycji, która rozpoczęła się 14 września, a zakończyła się 31 października 2015 r., Allegro udało się zebrać 15 416 posiłków. Natomiast w ciągu 12 edycji programu Bank Żywności zebrał ponad 4161 ton żywności w całym kraju, co pozwoliło przekazać ponad 15 000 000 posiłków potrzebującym dzieciom.


Jak podzielić się posiłkiem?

Dzieląc się żywnością, możesz podarować posiłek komuś, kto bardzo tego potrzebuje. Jak to zrobić? - Podczas trwania akcji wystarczy wejść na charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem i wybrać jedną z kilku propozycji paczek, jakie znajdują się na stronie – podpowiada Krzysztof Śpiewek. - W tym roku do wyboru były paczki o wartości 5, 10, 15 i 50 zł. W zestawach są pełnowartościowe produkty spożywcze o długiej przydatności do spożycia, np. olej, mleko, płatki śniadaniowe, konserwy, przetwory owocowe, mąka – dodaje. 

- Każdy, kto weźmie udział w akcji i kupi paczkę, dostaje od nas takiego oto maila z podziękowaniami – podkreśla Monika Pawłowska, koordynator projektów CSR w Allegro:- Poprzez akcję realizujemy również cele edukacyjne i społeczne, przyczyniamy się do budowania świadomości społecznej na temat problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizujemy lokalnych liderów i organizacje do podejmowania działania na rzecz rozwiązywania tego problemu – tłumaczy Monika Pawłowska. 

Następna akcja już za rok, tradycyjnie we wrześniu. Zapraszamy!

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl