Podczas 9. edycji Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk w Poznaniu modowi specjaliści – projektanci, mentorzy, krytycy i inni z tej branży spotkali się, by wybrać zwycięzców konkursów: New School i Global Fashion Battle. Było to zwieńczenie finałowej sesji szkoleniowej, w której i serwis Allegro - będący partnerem tegorocznego AFF - miał swój udział: nasi specjaliści uczyli uczestników warsztatów Fashion Startup powered by Allegro przy współpracy ze SpeedUp Group. Nagroda dla najlepszego startupu modowego przypadła autorom LikeAndBuy.it (spersonalizowany zakupowy link do profilu na Instagramie), a wyróżnienie za wizję produktu FlowWear (ubrania do uprawiania pole dance).
 
Uczestnictwo w jednej z najważniejszych polskich imprez modowych skłoniło naszą redakcję do zastanowienia się, co tak naprawdę inspiruje ludzi w modzie. Wykorzystaliśmy okazję, by zapytać o to fachowców. W naszym materiale o modowych inspiracjach wypowiadają się m.in. światowej sławy modelka Anja Rubik, twórczyni koncepcji Art & Fashion Forum; Magda Dąbrowska z YES; Kristof Pacura z fryzjerskiej Sassoon Academy, Chloe Spalding z globalnej marki GAP, Dal Chodha, wydawca mediów o modzie; Ania Kruk, dyrektor kreatywna marki Ania Kruk, Kasia Woźniak, fotograf mody; Yassine Saidi z marki PUMA oraz Celestyna Zachariasz, szefowa kategorii moda i uroda w Allegro.

Okazuje się, że inspiracje modowe mogą brać się z różnych źródeł. Branżowi fachowcy wyznają zasadę pełnej dowolności, co i my, zwykli konsumenci, możemy z powodzeniem podchwycić.


Fot. Jakub Wittchen dla Art & Fashion Forum

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl