Podczas 9. edycji Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk w Poznaniu modowi specjaliści – projektanci, mentorzy, krytycy i inni z tej branży spotkali się, by wybrać zwycięzców konkursów: New School i Global Fashion Battle. Było to zwieńczenie finałowej sesji szkoleniowej, w której i serwis Allegro - będący partnerem tegorocznego AFF - miał swój udział: nasi specjaliści uczyli uczestników warsztatów Fashion Startup powered by Allegro przy współpracy ze SpeedUp Group. Nagroda dla najlepszego startupu modowego przypadła autorom LikeAndBuy.it (spersonalizowany zakupowy link do profilu na Instagramie), a wyróżnienie za wizję produktu FlowWear (ubrania do uprawiania pole dance).
 
Uczestnictwo w jednej z najważniejszych polskich imprez modowych skłoniło naszą redakcję do zastanowienia się, co tak naprawdę inspiruje ludzi w modzie. Wykorzystaliśmy okazję, by zapytać o to fachowców. W naszym materiale o modowych inspiracjach wypowiadają się m.in. światowej sławy modelka Anja Rubik, twórczyni koncepcji Art & Fashion Forum; Magda Dąbrowska z YES; Kristof Pacura z fryzjerskiej Sassoon Academy, Chloe Spalding z globalnej marki GAP, Dal Chodha, wydawca mediów o modzie; Ania Kruk, dyrektor kreatywna marki Ania Kruk, Kasia Woźniak, fotograf mody; Yassine Saidi z marki PUMA oraz Celestyna Zachariasz, szefowa kategorii moda i uroda w Allegro.

Okazuje się, że inspiracje modowe mogą brać się z różnych źródeł. Branżowi fachowcy wyznają zasadę pełnej dowolności, co i my, zwykli konsumenci, możemy z powodzeniem podchwycić.


Fot. Jakub Wittchen dla Art & Fashion Forum

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Wszyscy kochają Smoka Wawelskiego, czyli jak „Legendy Polskie” promują naszą kulturę
Do niedawna Polska kojarzyła się na świecie głównie z Chopinem, Janem Pawłem II i Lechem Wałęsą. Dziś jednak z powodzeniem chwalimy się Smokiem Wawelskim, Babą Jagą, Bazyliszkiem i Janem Twardowskim. Filmy z serii „Legendy Polskie” wyreżyserowane przez nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego podbijają serca widzów. 
Jak czerpać radość z biegania i osiągać sukcesy
Marzy Ci się udział w maratonie, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu chcesz zacząć biegać? Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy trenować muszą zawsze z głową. Im później zaczynamy, tym staranniej musimy planować budowanie kondycji. Łaskawie potraktowany organizm odpłaci nam ogromną satysfakcją z wyników, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem.
Ćwiczysz? Tak, ale… Od jutra… Czyli 5 praktycznych porad, jak wreszcie wziąć się za siebie
Mocne postanowienie o rozpoczęciu ćwiczeń, efektywne dni, a nawet tygodnie treningu. Następnie euforia ustępuje miejsca rutynie, a ta coraz mniejszej chęci do ćwiczeń. Koniec jest bez „happy endu” – całkowite porzucenie mocnych, jeszcze niedawno, postanowień. Znacie to? Co zrobić, aby tym razem było inaczej?
Emoji – wieki sukces małych emotikon
Wystąpiły w teledysku Katy Perry, niedługo będą miały na swoim koncie pierwszy film pełnometrażowy. Charakterystyczne obrazki typu „emoji”, wykorzystywane w komunikacji internetowej, mają już miliony fanów na całym świecie.