Podczas 9. edycji Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk w Poznaniu modowi specjaliści – projektanci, mentorzy, krytycy i inni z tej branży spotkali się, by wybrać zwycięzców konkursów: New School i Global Fashion Battle. Było to zwieńczenie finałowej sesji szkoleniowej, w której i serwis Allegro - będący partnerem tegorocznego AFF - miał swój udział: nasi specjaliści uczyli uczestników warsztatów Fashion Startup powered by Allegro przy współpracy ze SpeedUp Group. Nagroda dla najlepszego startupu modowego przypadła autorom LikeAndBuy.it (spersonalizowany zakupowy link do profilu na Instagramie), a wyróżnienie za wizję produktu FlowWear (ubrania do uprawiania pole dance).
 
Uczestnictwo w jednej z najważniejszych polskich imprez modowych skłoniło naszą redakcję do zastanowienia się, co tak naprawdę inspiruje ludzi w modzie. Wykorzystaliśmy okazję, by zapytać o to fachowców. W naszym materiale o modowych inspiracjach wypowiadają się m.in. światowej sławy modelka Anja Rubik, twórczyni koncepcji Art & Fashion Forum; Magda Dąbrowska z YES; Kristof Pacura z fryzjerskiej Sassoon Academy, Chloe Spalding z globalnej marki GAP, Dal Chodha, wydawca mediów o modzie; Ania Kruk, dyrektor kreatywna marki Ania Kruk, Kasia Woźniak, fotograf mody; Yassine Saidi z marki PUMA oraz Celestyna Zachariasz, szefowa kategorii moda i uroda w Allegro.

Okazuje się, że inspiracje modowe mogą brać się z różnych źródeł. Branżowi fachowcy wyznają zasadę pełnej dowolności, co i my, zwykli konsumenci, możemy z powodzeniem podchwycić.


Fot. Jakub Wittchen dla Art & Fashion Forum

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl
Jak być tatą na medal
Najlepszy prezent, który tata może zrobić sobie na Dzień Ojca? Dużo czasu z dzieckiem! Najlepiej nie tylko tego dnia. Tak rodzi się bliskość i więź, która zostaje na całe życie. Świadomy ojciec uczy się dobrze wykorzystywać każdą chwilę z dzieckiem. Przez wspólne czytanie książek, gry czy rysowanie ojciec uczy dzieci zaangażowania, rozwija ich wiedzę, uczuciowość i wiarę w siebie. 
Teksasy, dżiny i skinny: Lee i Wrangler oficjalnie na Allegro
Nie zakładali ich (masowo) Beatlesi, nie chodził w nich Michael Jackson, ale to nie przeszkodziło dżinsom stać się ikoną popkultury. Wrangler i Lee, które właśnie oficjalnie debiutują na Allegro, skutecznie przetarły szlaki. 
Jak stworzyć modne wnętrze w Polsce AD 2017?
Znane powiedzenie mówi, że nie jest modne, co jest modne, ale co się komu podoba. Mimo tego wielu z nas przy urządzaniu domu czy mieszkania szuka sprawdzonych i będących na czasie rozwiązań z zakresu aranżacji wnętrz. Jakie kolory, faktury i materiały królować będą w tym sezonie?
Moda na grochy nie przemija
Yayoi Kusama mówi o nich, że są centrum wszechświata. Dla Boba Dylana koszula w nie była oznaką wyzwolenia z heteronormatywności. Moda bez nich byłaby o wiele smutniejsza. Kropki lub, jak kto woli, swojskie grochy wracają. I jak na nie przystało, jest to powrót w dobrym stylu. Na Allegro tylko w ciągu ostatniego roku wartość sprzedanych produktów w grochy, groszki i kropki przekroczyła 1,5 miliona złotych!