Podczas 9. edycji Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk w Poznaniu modowi specjaliści – projektanci, mentorzy, krytycy i inni z tej branży spotkali się, by wybrać zwycięzców konkursów: New School i Global Fashion Battle. Było to zwieńczenie finałowej sesji szkoleniowej, w której i serwis Allegro - będący partnerem tegorocznego AFF - miał swój udział: nasi specjaliści uczyli uczestników warsztatów Fashion Startup powered by Allegro przy współpracy ze SpeedUp Group. Nagroda dla najlepszego startupu modowego przypadła autorom LikeAndBuy.it (spersonalizowany zakupowy link do profilu na Instagramie), a wyróżnienie za wizję produktu FlowWear (ubrania do uprawiania pole dance).
 
Uczestnictwo w jednej z najważniejszych polskich imprez modowych skłoniło naszą redakcję do zastanowienia się, co tak naprawdę inspiruje ludzi w modzie. Wykorzystaliśmy okazję, by zapytać o to fachowców. W naszym materiale o modowych inspiracjach wypowiadają się m.in. światowej sławy modelka Anja Rubik, twórczyni koncepcji Art & Fashion Forum; Magda Dąbrowska z YES; Kristof Pacura z fryzjerskiej Sassoon Academy, Chloe Spalding z globalnej marki GAP, Dal Chodha, wydawca mediów o modzie; Ania Kruk, dyrektor kreatywna marki Ania Kruk, Kasia Woźniak, fotograf mody; Yassine Saidi z marki PUMA oraz Celestyna Zachariasz, szefowa kategorii moda i uroda w Allegro.

Okazuje się, że inspiracje modowe mogą brać się z różnych źródeł. Branżowi fachowcy wyznają zasadę pełnej dowolności, co i my, zwykli konsumenci, możemy z powodzeniem podchwycić.


Fot. Jakub Wittchen dla Art & Fashion Forum

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.   
Ostre koło. Lubisz jazdę bez hamulców?
Te rowery fascynują. Kuszą wyglądem, oryginalnością. To nie tyle moda, co miejska subkultura wywodząca się ze środowiska kurierów, ale zataczająca coraz szersze kręgi. Hipsterzy porzucają dla nich swoje klasyczne cruisery. Ostre koła są jednym z obiektów pożądania millennialsów, dla których rower to nie tylko środek transportu, ale też ważny element stylu życia.