3 września to początek roku szkolnego, również dla Szkoły Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju – edukacyjnego programu dla młodych przedsiębiorców, którego Allegro jest partnerem strategicznym. „Pierwszy dzwonek” zabrzmiał w siedzibie Allegro. Teraz przed uczestnikami miesiąc intensywnych zajęć, w tym wyjazd na uniwersytet w Cambridge.

To naprawdę wyjątkowy moment dla polskiej ekonomii. Możliwości rozwoju są ogromne, ale potrzebni są pionierzy, którzy eksperymentują, którzy się nie boją, którzy próbują własnych pomysłów. Allegro nie mogło zabraknąć w tym projekcie, bo od prawie dwóch dekad tworzymy innowacje w polskim e-commerce. W ostatnim czasie uruchomiliśmy kilka istotnych projektów, mamy doświadczenie i chcemy się nim dzielić. Szkoła pionierów będzie istotnym elementem polskiego ekosystemu start-upów – mówił o projekcie Francois Nuyts, prezes Allegro.

– <i>Szkoła pionierów będzie istotnym elementem polskiego ekosystemu start-upów</i> – mówił o projekcie Francois Nuyts, prezes Allegro.

Szkoła pionierów będzie istotnym elementem polskiego ekosystemu start-upów – mówił o projekcie Francois Nuyts, prezes Allegro.

Efektem programu Szkoła Pionierów PFR ma być wzmocnienie kluczowych kompetencji potrzebnych dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Współpraca z University of Cambridge ma zapewnić transfer wiedzy do Polski, z której skorzystać mogą dynamiczne i przedsiębiorcze osoby – zarówno z dużych polskich miast, jak i z małych ośrodków – mówiła Jadwiga Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii.

– <i>Mam nadzieję, że sprawicie, że polska gospodarka istotnie się zmieni. Liczę, że zdobędziecie odwagę, że dobrniecie do wyznaczonych przez siebie celów</i> – mówiła do młodych ludzi minister Jadwiga Emilewicz.

Mam nadzieję, że sprawicie, że polska gospodarka istotnie się zmieni. Liczę, że zdobędziecie odwagę, że dobrniecie do wyznaczonych przez siebie celów – mówiła do młodych ludzi minister Jadwiga Emilewicz.

Bezpłatny program edukacyjny

Szkoła Pionierów PFR to nowatorski bezpłatny program edukacyjny Polskiego Funduszu Rozwoju dla młodych przyszłych przedsiębiorców w branżach nowych technologii. Komisja rekrutacyjna spośród blisko 300 złożonych aplikacji wybrała 50 uczestniczek i uczestników, którzy będą rozwijać umiejętności biznesowe pod okiem blisko 30 ekspertów z różnych dziedzin. Projekt ten ma być odpowiedzią na potrzeby młodych innowacyjnych firm i jest elementem całego łańcucha wsparcia innowacji przez Grupę PFR. – Krytyczne myślenie, kreatywność, inteligencja emocjonalna to są kluczowe kompetencje przyszłości, które młodzi ludzie powinni rozwijać. My chcemy być elementem, który wspiera talenty w Polsce i koncentrujemy się właśnie na tych umiejętnościach – podkreślała Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji PFR.

– <i>My chcemy być elementem, który wspiera talenty w Polsce i koncentrujemy się właśnie na tych umiejętnościach </i>– podkreślała Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji PFR.

My chcemy być elementem, który wspiera talenty w Polsce i koncentrujemy się właśnie na tych umiejętnościach – podkreślała Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji PFR.

Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji, podkreśliła podczas inauguracji, że jako państwo jesteśmy w przededniu kolejnej rewolucji cywilizacyjnej, której kołem zamachowym będą nowoczesne technologie. – Rząd mocno i kompleksowo podchodzi do tematu cyfryzacji, stawia i szkoli umiejętności informatyczne zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i wspiera najbardziej uzdolnionych informatyków, więc baza merytoryczna, by rozwijać kraj, jest, ale trzeba tę wiedzę merytoryczną umieć wdrożyć i przełożyć na aktywności biznesowe. Dlatego cieszę się, że takie programy jak Szkoła Pionierów powstają – mówiła.

– Rząd mocno i kompleksowo podchodzi do tematu cyfryzacji, stawia i szkoli umiejętności informatyczne zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i wspiera najbardziej uzdolnionych informatyków – mówiła Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

– Rząd mocno i kompleksowo podchodzi do tematu cyfryzacji, stawia i szkoli umiejętności informatyczne zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i wspiera najbardziej uzdolnionych informatyków – mówiła Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Plan edukacji

W pierwszym tygodniu trwania programu zajęcia odbędą się najpierw w warszawskiej siedzibie Allegro, które jest partnerem strategicznym projektu. Są one przygotowane na podstawie modelu zajęć wzorowanym na najnowocześniejszych metodach edukacyjnych przez partnerów merytorycznych programu. Wśród nich są duże firmy technologiczne, odnoszące sukcesy start-upy oraz eksperci innowacyjnych sektorów. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów, którzy swoją wiedzę czerpią z praktyki.

Drugi tydzień to zajęcia w biurze akceleratora start-upów Startberry, na trzeci – w HubHub, czyli międzynarodowej przestrzeni dedykowanej współpracy młodych ludzi. W tym czasie uczestnicy programu trafią również do siedziby Polskiego Funduszu Rozwoju oraz szkoły programowania Coder's Lab. Wszyscy też będą mieli możliwość tygodniowej edukacji na uniwersytecie w Cambridge. Tu szkolenia zostały opracowane w zakresie dwóch ścieżek sektorowych – Internetu rzeczy i sztucznej inteligencji oraz inteligentnych miast i czystych technologii. To wszystko w ramach stypendium, które pokrywa wszystkie koszty szkolenia w Cambridge oraz wyżywienia podczas warsztatów.

Edukacja oparta na praktyce i kontakcie z przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces, jest jednym z najlepszych sposobów kształcenia. Zależy nam, aby Szkoła Pionierów PFR umożliwiła zdobycie najwyższych praktycznych kompetencji biznesowych młodym ludziom w całej Polsce. Dzięki temu mogą rozwinąć się nowe firmy i technologie, które będą jak równy z równym konkurowały na międzynarodowych rynkach. Transfer dobrych praktyk, doświadczeń biznesowych jest kluczowym czynnikiem sukcesu w dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy – mówił Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Oczekiwania

Uczestnicy programu skorzystają z wiedzy blisko 30 ekspertów z różnych dziedzin – marketingu, znawców funduszy inwestycyjnych, start-upowców. – Droga do sukcesu zawsze wiedzie przez edukację. Inwestycje nakierowane właśnie na wiedzę i rozwój osobisty są najwyższą wartością dla społeczeństwa – przekonywał Tomasz Domagała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ, firmy inwestycyjnej i głównego partnera projektu.

Mam nadzieję, że sprawicie, że polska gospodarka istotnie się zmieni. Liczę, że zdobędziecie odwagę, że dobrniecie do wyznaczonych przez siebie celów. Działacie w świecie złożonym i szybkim, które zmienia się w niespotykanym dotąd tempie. Mam nadzieję, że założycie firmy, które staną się liderami we własnych dziedzinach. I mam nadzieję, że wydarzy się to niebawem – mówiła do młodych ludzi minister Jadwiga Emilewicz.

Szkoła Pionierów to bardzo dobry przykład tego, jak połączyć siły administracji i biznesu. Ten program w przyszłości może być nie tylko dodatkową metodą, ale pomoże przecierać nowe ścieżki i wypracować systemem edukowania, który będzie wspierał współpracę z biznesem – mówił obecny na inauguracji Szkoły Pionierów wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

– <i>Ten program w przyszłości może być nie tylko dodatkową metodą, ale pomoże przecierać nowe ścieżki i wypracować systemem edukowania, który będzie wspierał współpracę z biznesem&nbsp;</i>– mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

Ten program w przyszłości może być nie tylko dodatkową metodą, ale pomoże przecierać nowe ścieżki i wypracować systemem edukowania, który będzie wspierał współpracę z biznesem – mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

Nad całością projektu czuwa rada programowa, którą tworzą: Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju, Damian Zapłata z Allegro oraz Oliwia Kwiatkowska z TDJ Foundation. – Udało nam się zaprosić wybitną grupę praktyków, którzy pozwolą uczestnikom rozwinąć umiejętności z zakresu krytycznego myślenia, trendów przyszłości, wyzwań w wybranych sektorach, cyfrowych narzędzi dla biznesu i rozwiązywania problemów. Osobiście cieszy mnie również zaangażowanie profesora Aleksandra Nawrockiego, który przyleciał do nas z Kalifornii, by opowiedzieć o tym jakie rozpoznaje różnice są w prowadzeniu biznesu w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Profesor jest najwyżej notowanym dyrektorem NASA, byłym trenerem astronautów i jednym z autorów języka programowania Java. Takich wybitnych osób mamy wśród prowadzących więcej – mówiła Eliza Kruczkowska.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Przed Allegro kolejny rok inwestycji
18 mln Polaków, którzy co miesiąc odwiedzają Allegro w celu zrobienia zakupów, docenia szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i coraz większą wygodę, szczególnie dzięki usłudze Allegro Smart! Wprowadzenie Allegro Smart! zmieniło nawyki zakupowe Polaków, którzy coraz ch...
Allegro uruchamia serwis społecznościowy dla swoich klientów i sprzedawców – Allegro Gadane
Allegro Gadane to serwis społecznościowy, w którym kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.
Dziękujemy za kolejny udany rok! 
Chcemy, żeby zakupy na naszej platformie były proste, wygodne i przyjemne. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania naszych sprzedawców. Dzięki ich wysiłkom Allegro doceniane jest jako firma z najlepszą obsługą klienta w Polsce. Nasze zespoły obsługi klientów i ...
Allegro wspiera polską gospodarkę cyfrową i co tydzień pomaga 500 nowym firmom rozpocząć sprzedaż w sieci
Od 20 lat Allegro odgrywa kluczową rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Określane jako unikatowy w skali europejskiej polski „jednorożec” pomaga polskim małym i średnim firmom docierać do klientów z całego kraju i rozwijać działalność.