To naprawdę wyjątkowy moment dla polskiej ekonomii. Możliwości rozwoju są ogromne, ale potrzebni są pionierzy, którzy eksperymentują, którzy się nie boją, którzy próbują własnych pomysłów. Allegro nie mogło zabraknąć w tym projekcie, bo od prawie dwóch dekad tworzymy innowacje w polskim e-commerce. W ostatnim czasie uruchomiliśmy kilka istotnych projektów, mamy doświadczenie i chcemy się nim dzielić. Szkoła pionierów będzie istotnym elementem polskiego ekosystemu start-upów – mówił o projekcie Francois Nuyts, prezes Allegro.

– <i>Szkoła pionierów będzie istotnym elementem polskiego ekosystemu start-upów</i> – mówił o projekcie Francois Nuyts, prezes Allegro.

Szkoła pionierów będzie istotnym elementem polskiego ekosystemu start-upów – mówił o projekcie Francois Nuyts, prezes Allegro.

Efektem programu Szkoła Pionierów PFR ma być wzmocnienie kluczowych kompetencji potrzebnych dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Współpraca z University of Cambridge ma zapewnić transfer wiedzy do Polski, z której skorzystać mogą dynamiczne i przedsiębiorcze osoby – zarówno z dużych polskich miast, jak i z małych ośrodków – mówiła Jadwiga Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii.

– <i>Mam nadzieję, że sprawicie, że polska gospodarka istotnie się zmieni. Liczę, że zdobędziecie odwagę, że dobrniecie do wyznaczonych przez siebie celów</i> – mówiła do młodych ludzi minister Jadwiga Emilewicz.

Mam nadzieję, że sprawicie, że polska gospodarka istotnie się zmieni. Liczę, że zdobędziecie odwagę, że dobrniecie do wyznaczonych przez siebie celów – mówiła do młodych ludzi minister Jadwiga Emilewicz.

Bezpłatny program edukacyjny

Szkoła Pionierów PFR to nowatorski bezpłatny program edukacyjny Polskiego Funduszu Rozwoju dla młodych przyszłych przedsiębiorców w branżach nowych technologii. Komisja rekrutacyjna spośród blisko 300 złożonych aplikacji wybrała 50 uczestniczek i uczestników, którzy będą rozwijać umiejętności biznesowe pod okiem blisko 30 ekspertów z różnych dziedzin. Projekt ten ma być odpowiedzią na potrzeby młodych innowacyjnych firm i jest elementem całego łańcucha wsparcia innowacji przez Grupę PFR. – Krytyczne myślenie, kreatywność, inteligencja emocjonalna to są kluczowe kompetencje przyszłości, które młodzi ludzie powinni rozwijać. My chcemy być elementem, który wspiera talenty w Polsce i koncentrujemy się właśnie na tych umiejętnościach – podkreślała Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji PFR.

– <i>My chcemy być elementem, który wspiera talenty w Polsce i koncentrujemy się właśnie na tych umiejętnościach </i>– podkreślała Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji PFR.

My chcemy być elementem, który wspiera talenty w Polsce i koncentrujemy się właśnie na tych umiejętnościach – podkreślała Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju i Innowacji PFR.

Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji, podkreśliła podczas inauguracji, że jako państwo jesteśmy w przededniu kolejnej rewolucji cywilizacyjnej, której kołem zamachowym będą nowoczesne technologie. – Rząd mocno i kompleksowo podchodzi do tematu cyfryzacji, stawia i szkoli umiejętności informatyczne zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i wspiera najbardziej uzdolnionych informatyków, więc baza merytoryczna, by rozwijać kraj, jest, ale trzeba tę wiedzę merytoryczną umieć wdrożyć i przełożyć na aktywności biznesowe. Dlatego cieszę się, że takie programy jak Szkoła Pionierów powstają – mówiła.

– Rząd mocno i kompleksowo podchodzi do tematu cyfryzacji, stawia i szkoli umiejętności informatyczne zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i wspiera najbardziej uzdolnionych informatyków – mówiła Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

– Rząd mocno i kompleksowo podchodzi do tematu cyfryzacji, stawia i szkoli umiejętności informatyczne zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak i wspiera najbardziej uzdolnionych informatyków – mówiła Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Plan edukacji

W pierwszym tygodniu trwania programu zajęcia odbędą się najpierw w warszawskiej siedzibie Allegro, które jest partnerem strategicznym projektu. Są one przygotowane na podstawie modelu zajęć wzorowanym na najnowocześniejszych metodach edukacyjnych przez partnerów merytorycznych programu. Wśród nich są duże firmy technologiczne, odnoszące sukcesy start-upy oraz eksperci innowacyjnych sektorów. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów, którzy swoją wiedzę czerpią z praktyki.

Drugi tydzień to zajęcia w biurze akceleratora start-upów Startberry, na trzeci – w HubHub, czyli międzynarodowej przestrzeni dedykowanej współpracy młodych ludzi. W tym czasie uczestnicy programu trafią również do siedziby Polskiego Funduszu Rozwoju oraz szkoły programowania Coder's Lab. Wszyscy też będą mieli możliwość tygodniowej edukacji na uniwersytecie w Cambridge. Tu szkolenia zostały opracowane w zakresie dwóch ścieżek sektorowych – Internetu rzeczy i sztucznej inteligencji oraz inteligentnych miast i czystych technologii. To wszystko w ramach stypendium, które pokrywa wszystkie koszty szkolenia w Cambridge oraz wyżywienia podczas warsztatów.

Edukacja oparta na praktyce i kontakcie z przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces, jest jednym z najlepszych sposobów kształcenia. Zależy nam, aby Szkoła Pionierów PFR umożliwiła zdobycie najwyższych praktycznych kompetencji biznesowych młodym ludziom w całej Polsce. Dzięki temu mogą rozwinąć się nowe firmy i technologie, które będą jak równy z równym konkurowały na międzynarodowych rynkach. Transfer dobrych praktyk, doświadczeń biznesowych jest kluczowym czynnikiem sukcesu w dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy – mówił Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Oczekiwania

Uczestnicy programu skorzystają z wiedzy blisko 30 ekspertów z różnych dziedzin – marketingu, znawców funduszy inwestycyjnych, start-upowców. – Droga do sukcesu zawsze wiedzie przez edukację. Inwestycje nakierowane właśnie na wiedzę i rozwój osobisty są najwyższą wartością dla społeczeństwa – przekonywał Tomasz Domagała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ, firmy inwestycyjnej i głównego partnera projektu.

Mam nadzieję, że sprawicie, że polska gospodarka istotnie się zmieni. Liczę, że zdobędziecie odwagę, że dobrniecie do wyznaczonych przez siebie celów. Działacie w świecie złożonym i szybkim, które zmienia się w niespotykanym dotąd tempie. Mam nadzieję, że założycie firmy, które staną się liderami we własnych dziedzinach. I mam nadzieję, że wydarzy się to niebawem – mówiła do młodych ludzi minister Jadwiga Emilewicz.

Szkoła Pionierów to bardzo dobry przykład tego, jak połączyć siły administracji i biznesu. Ten program w przyszłości może być nie tylko dodatkową metodą, ale pomoże przecierać nowe ścieżki i wypracować systemem edukowania, który będzie wspierał współpracę z biznesem – mówił obecny na inauguracji Szkoły Pionierów wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

– <i>Ten program w przyszłości może być nie tylko dodatkową metodą, ale pomoże przecierać nowe ścieżki i wypracować systemem edukowania, który będzie wspierał współpracę z biznesem&nbsp;</i>– mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

Ten program w przyszłości może być nie tylko dodatkową metodą, ale pomoże przecierać nowe ścieżki i wypracować systemem edukowania, który będzie wspierał współpracę z biznesem – mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

Nad całością projektu czuwa rada programowa, którą tworzą: Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju, Damian Zapłata z Allegro oraz Oliwia Kwiatkowska z TDJ Foundation. – Udało nam się zaprosić wybitną grupę praktyków, którzy pozwolą uczestnikom rozwinąć umiejętności z zakresu krytycznego myślenia, trendów przyszłości, wyzwań w wybranych sektorach, cyfrowych narzędzi dla biznesu i rozwiązywania problemów. Osobiście cieszy mnie również zaangażowanie profesora Aleksandra Nawrockiego, który przyleciał do nas z Kalifornii, by opowiedzieć o tym jakie rozpoznaje różnice są w prowadzeniu biznesu w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Profesor jest najwyżej notowanym dyrektorem NASA, byłym trenerem astronautów i jednym z autorów języka programowania Java. Takich wybitnych osób mamy wśród prowadzących więcej – mówiła Eliza Kruczkowska.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Po raz kolejny Allegro zmienia rynek e-commerce w Polsce
Dziś wystartowała nowa usługa o nazwie Allegro Smart! Płacąc 49 złotych na rok, będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw. Dzięki sieci ponad 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru usługa Allegro Smart! dostępna jest dla klientów w całym kraju. Allegro Smart! to kolejny pionierski krok w historii Allegro, który zmienia reguły gry w polskim handlu elektronicznym.
Strefa Allegro – tegoroczny przebój Pol'and'Rock Festival
24. Pol’and’Rock był naprawdę wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że był to debiut nowej nazwy wydarzenia, ale także ze względu na atmosferę, gości i artystów. Strefa Allegro także debiutowała w nowej odsłonie. Dlatego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Dotknij Technologii”.
Kup książkę i pomóż wygrać z rakiem!
Pan Zenon Fabiś od dwóch lat choruje na nowotwór. Od kilku miesięcy na rynku Jeżyckim wyprzedaje kolekcję swoich książek, by mieć za co opłacić leczenie. Allegro razem z „Głosem Wielkopolskim” postanowiło mu pomóc, organizując licytacje jego zbiorów. Każdy może dołączyć do akcji przez platformę charytatywni.allegro.pl. Na stronie ksiazkipanazenona.pl możliwe jest również zakupienie wirtualnych cegiełek lub zrobienie bezpośredniej wpłaty na konto akcji.
Moc wrażeń tylko w Strefie Allegro na Pol’and’Rock Festival
Najpiękniejszy Festiwal Świata Pol’and’Rock trwa w najlepsze. Frekwencja na Strefie Allegro nie zawodzi nas! Co przyciąga do nas tylu festiwalowiczów? Sprawdźcie sami.