2 sierpnia na lewo od Dużej Sceny powstała przestrzeń swobodnych lotów dronami, wirtualnych wyścigów rowerowych i testowania pojazdów elektrycznych. Technologia przyciągnęła tłumy festiwalowiczów. W ciągu 3 dni odwiedziło nas ponad 33 tysiące osób. Cieszymy się, że Strefa Allegro była jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na festiwalu.

Oprócz technologii niewątpliwą gratką dla gości było Wielkie Koło Allegro. Przez cały festiwal ponad 14 500 osób wzniosło się na ponad 34 metry, by podziwiać Pol’and’Rock z góry. Młyn stał się nieodłącznym elementem nie tylko Strefy Allegro, ale i całego festiwalu.

Misją Allegro jest dostarczanie uśmiechu. Poprzez rozrywkę, ale także przez relaks. Strefa Chillout Allegro na festiwalu to świetne miejsce, by odpocząć od polandrockowego gwaru, naładować telefon, schronić się w cieniu i ugasić pragnienie wodą Allegro. Na leżakach i hamakach, w cieniu parasoli relaksowało się prawie 9000 dorosłych i dzieci.

W tym roku po raz pierwszy zadebiutowaliśmy w Akademii Sztuk Przepięknych. Allegro to bardzo duża organizacja, o ogromnym wpływie ekonomicznym na polską gospodarkę. 21 mln kont użytkowników zobowiązuje do tego, by podejmować dialog z naszymi klientami i partnerami. Tym razem Michał Bonarowski, PR Officer Allegro, i nasz gość Katarzyna Wągrowska, autorka bloga ograniczamsie.com, a także pracownik Allegro, porozmawiali o ruchu Zero Waste, trendach konsumenckich oraz społecznej odpowiedzialności firm. Frekwencja dopisała, a my wynieśliśmy wiele cennych uwag z tej dyskusji. Za rok na festiwalu ponownie porozmawiamy o e-commerce!

DSC_0996.JPG

Atmosferę w Strefie Allegro trudno opisać słowami i obrazem. Staraliśmy się przekazać to, co działo się w Strefie poprzez naszą komunikacją online. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem. Blisko pół miliona polubień i komentarzy w social mediach! By podejrzeć, jak wyglądała strefa i nasze aktywności, zapraszamy na kanały SM Allegro, All For Planet, a także zaproszonych przez nas gości: Filipa Chajzera, Eweliny Lisowskiej, Marcina Dubiela i Szymona Chwalisza. Warto także podejrzeć relacje festiwalowiczów. #allegropl był jednym z najpopularniejszych hasztagów używanych podczas festiwalu. Blisko 1300 osób pokazało, jak bawi się na festiwalu z Allegro.

SM - screeny.png

Tworzenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata razem z Fundacją WOŚP to dla nas zaszczyt. – To ogromna przyjemność być częścią tak wyjątkowego wydarzenia. Festiwal Pol’and’Rock jest podziękowaniem dla wolontariuszy za pracę podczas finału WOŚP. A nie ma Orkiestry bez aukcji przedmiotów na allegro.pl. Dlatego obecność na Pol’and’Rock jest dla nas czymś naturalnym – Krzysztof Śpiewek, CSR manager Allegro.

Liczba osób, jaka skorzystała z atrakcji na Strefie Allegro, może oznaczać jedno. Nowe technologiczne atrakcje w strefie były strzałem w dziesiątkę! Z kolei klasyczne elementy Strefy, np. Wielkie Koło, z roku na rok są coraz popularniejsze. O wszystkim tym świadczy nie tylko ogromna liczba uczestników festiwalu, którzy u nas zagościli, ale też to, jak chętnie korzystali z #allegropl na swoich social mediach. Dziękujemy za trzy festiwalowe dni pełne uśmiechu, pozytywnej energii i technologii. Do zobaczenia za rok!

 Fot. Dariusz Kociak, Pan Borsuk

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Wystartowała Szkoła Pionierów PFR
3 września to początek roku szkolnego, również dla Szkoły Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju – edukacyjnego programu dla młodych przedsiębiorców, którego Allegro jest partnerem strategicznym. „Pierwszy dzwonek” zabrzmiał w siedzibie Allegro. Teraz przed uczestnikami miesiąc intensywnych zajęć, w tym wyjazd na uniwersytet w Cambridge.
Po raz kolejny Allegro zmienia rynek e-commerce w Polsce
Dziś wystartowała nowa usługa o nazwie Allegro Smart! Płacąc 49 złotych na rok, będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw. Dzięki sieci ponad 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru usługa Allegro Smart! dostępna jest dla klientów w całym kraju. Allegro Smart! to kolejny pionierski krok w historii Allegro, który zmienia reguły gry w polskim handlu elektronicznym.
Kup książkę i pomóż wygrać z rakiem!
Pan Zenon Fabiś od dwóch lat choruje na nowotwór. Od kilku miesięcy na rynku Jeżyckim wyprzedaje kolekcję swoich książek, by mieć za co opłacić leczenie. Allegro razem z „Głosem Wielkopolskim” postanowiło mu pomóc, organizując licytacje jego zbiorów. Każdy może dołączyć do akcji przez platformę charytatywni.allegro.pl. Na stronie ksiazkipanazenona.pl możliwe jest również zakupienie wirtualnych cegiełek lub zrobienie bezpośredniej wpłaty na konto akcji.
Moc wrażeń tylko w Strefie Allegro na Pol’and’Rock Festival
Najpiękniejszy Festiwal Świata Pol’and’Rock trwa w najlepsze. Frekwencja na Strefie Allegro nie zawodzi nas! Co przyciąga do nas tylu festiwalowiczów? Sprawdźcie sami.