Już za kilka dni Kostrzyn nad Odrą przyciągnie setki tysięcy ludzi, którzy wspólnie będą się bawić na najsłynniejszym polskim festiwalu. Pol’and’Rock, mimo że pod nową nazwą, od niemal ćwierć wieku jest obecny w sercach melomanów. Tegoroczna edycja zachęca bogactwem repertuaru koncertów, wykładów i warsztatów. Co ciekawego znajdziecie na polu festiwalowym i to nie tylko w specjalnej strefie Allegro? Przeczytacie dalej!

Jest takie miejsce na festiwalu, gdzie zbierają się wszyscy spragnieni wiedzy i inspiracji. Spotkania z artystami, politykami, dziennikarzami i influencerami odbywają się tu przez całe dnie. Akademia Sztuk Przepięknych to świetna inicjatywa, ciesząca się ogromną popularnością. Nic dziwnego, także w tym roku mamy okazję posłuchać znakomitych prelegentów.

Zastrzyk intelektualnej rozrywki

Jeśli wybieracie się na festiwal już 1 sierpnia, to polecamy wykład wybitnej osobistości – Jacka Fedorowicza. Znakomity aktor, dziennikarz i satyryk odwiedzi pole festiwalowe po raz pierwszy jako prelegent.

5 Działania Charytatywne - woodstock 2.jpg

Kto ciekaw jest, co do powiedzenia ma Bogusław Wołoszański w kwestii obecnej sytuacji międzynarodowej, nie może przegapić prelekcji o tytule „Czy będzie wojna?”. Wykład współprowadzony będzie z generałem Mirosławem Różańskim. Niebywała okazja, by posłuchać głosu znanego z radiowych audycji „Sensacje XX wieku” na żywo.

Kolejny mocny zawodnik ligi ASP to Dorota Wellman. Wieloletnia dziennikarka w czwartkowy poranek będzie zarażać humorem i otwartością umysłu. Nie zabraknie też naszych warsztatów: „Konsument 4.0 – kiedy tanio to za mało”. W namiocie warsztatowym ASP porozmawiamy o trendach zakupowych, ekologii i wielu innych ciekawych zagadnieniach. Zapraszamy!

bus4.jpg

W muzyce tkwi siła

Po potężnej dawce inspiracji pora na koncertowe szaleństwo. Tegoroczny repertuar to świetna propozycja dla miłośników różnych stylów, od metalowego brzmienia, po jazzowe improwizacje. Ale czego przede wszystkim warto posłuchać?

W czwartek, drugiego dnia festiwalu, na Dużej Scenie będzie miał miejsce wyjątkowy projekt muzyczny. Razem z artystami alternatywnej sceny muzycznej Wojtek Mazolewski i towarzyszący mu Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” połączą jazz, folk i rocka. Mieszanka wybuchowa gwarantująca niezapomniane przeżycia.

Nie zabraknie także faworyta ubiegłorocznego festiwalu – zespołu Nocny kochanek. Od kilku lat wygrywają konkursy muzyczne, dzięki czemu 3. edycja będzie dla nich wyjątkowa – po raz pierwszy wystąpią na Dużej Scenie Pol’and’Rock. 

Mała Scena, nieco oddalona od zgiełku koncertów głównych, również ma wiele do zaoferowania. Polecamy koncert top wokalisty ostatniego roku Krzysztofa Zalewskiego. Członek projektu artystycznego „Męskie Granie” zachwyca wokalem i umiejętnościami literackimi. Dodatkowo w tym roku wskrzesił twórczość Czesława Niemena. Zdecydowanie warto się wybrać!

A w międzyczasie? Tylko Strefa Allegro

Moc atrakcji i przestrzeń do odpoczynku znajdziecie w Strefie Allegro. Tuż obok Dużej Sceny kryje się świat z przyszłości. Elektryczne deskorolki, monocykle i hulajnogi czekają na fanów offroadu. Dodatkowo damy wam szansę na spróbowanie swoich sił w rowerowych wyścigach VR i lotach dronem.

W strefie chillout znajdziecie miejsce do odpoczynku na leżaku oraz naładujecie swoje telefony. A to wszystko z widokiem na pole festiwalowe! Pol’and’Rock możecie zobaczyć także z góry, wsiadając na Wielkie Koło Allegro. Wstęp na nie jest darmowy, wystarczy opublikować na naszej Strefie zdjęcie z allegrowej giftbudki z hasztagiem #allegropl. Zapewniamy, widok z góry zapiera dech w piersiach.

Więcej szczegółów dotyczących Strefy Allegro znajdziecie w kolejnym artykule oraz na polandrock.allegro.pl.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl