Dzień pierwszy

Tematem przewodnim 8. Allegro Tech Meeting była 2 część filmu „Powrót do przyszłości" (15 października 2015 r. bohater filmu „Back to the Future 2” odbył kolejną podróż w czasie), dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że prowadzącym wydarzenie był nie kto inny, jak sam doktor Emmett Brown(1). Rozpoczął od wyświetlenia specjalnie przygotowanego na tę okazję filmu. Następnie na scenie pojawiła się Paulina Mazurek, by powitać niespełna dwustu przybyłych gości i przybliżyć im, czym jest ATM oraz allegro.tech. To wszystko za sprawą pomysłu Marcina „Mazka” Mazurka, by pierwszego dnia konferencji zaprosić również osoby spoza firmy i pokazać im, czym zajmują się wymienione działy.

Po tak barwnym wprowadzeniu przyszedł czas na eksplozję wiedzy. Rozpoczął CTO segmentu marketplace Wojtek Burkot, opowiadając o tym, jak budować i prowadzić przedsięwzięcia, aby były innowacyjne. Następnie uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu gościa specjalnego Dobromira Montauka (Twitter), który przyjechał na tę okazję z Doliny Krzemowej.

„Testowanie integracyjne w erze microservice’ów” (Adam Dudczak i Ernest Bursa), „Machine learning” (Mariusz Strzelecki) czy też „Każda milisekunda się liczy” (Adam Dubiel) to tylko niektóre tematy, jakie wypełniały rozkład jazdy konferencji..

Dzień drugi

Równo o 10:00 ruszyła kolejna tura prezentacji, tym razem przeplatana z lighting talks i warsztatami. ATM-owcy mogli wybierać, czy posłuchać m.in o tym „Co to jest właściwie to queppo” (Krzysiek Szłapiński), czy też wziąć czynny udział w którymś z warsztatów.

W czasie trwania obu dni konferencji uczestnicy mogli oddawać głosy na najciekawszą prezentację. Pierwszą nagrodę odebrał Tomek Jackowiak (Kef), który zabrał nas w świat sztucznej inteligencji. Równie zaszczytne drugie i trzecie miejsca przypadły Mateuszowi Wójtowiczowi za temat: „Allegro - Data Center XXI wieku” i Łukaszowi Drumińskiemu za temat: „Hermes gubi eventy”. Spod sceny nagrodzeni odjechali na swoich nowiutkich hoverboardach(2).


(1) Doktor Emmett Brown - fikcyjny bohater z trylogii Powrót do przyszłości.
(2) Hoverboard - to latająca deskorolka z wyżej wymienionego filmu (panowie dostali zwykłe deskorolki) 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Zaczynali od stażu, dziś tworzą Allegro
Summer e-Xperience w Allegro to nie tylko zwykły program stażowy dający płatne zajęcie podczas wakacji. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać dane im możliwości, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Dla niektórych to także początek pełnej wyzwań ścieżki kariery w największym serwisie e-commerce’owym w Polsce.
BrainCode 2017: tak wyglądał hackathon Allegro
Czy można stworzyć prototyp działającej aplikacji w 24 godziny? Uczestnicy tegorocznej edycji hackathonu BrainCode udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą mentorów i na bazie danych Allegro stworzyli m.in. narzędzie dla sprzedawców wspierające wybór strategii sprzedażowej, „wish listę” prezentów oraz aplikację mobilną przeznaczoną do licytacji ofert z interfejsem użytkownika podobnym do Tindera.  
Włącz się i zacznij staż w Allegro
Dwumiesięczny płatny staż, opieka doświadczonego mentora i udział w projektach, które milionom Polaków ułatwiają dokonywanie zakupów - na to mogą liczyć osoby, które zgłoszą się do tegorocznej edycji programu Summer e-Xperience. Allegro przygotowało 40 miejsc stażowych w obszarach związanych z technologią, finansami, operacjami i marketingiem. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia.
BrainCode 2017 – 24 godziny, aby dostać się na staż
BrainCode to jedyny w Polsce 24-godzinny hackathon odbywający się w trzech miastach jednocześnie, który nie tylko zwycięzcom daje szansę na płatny staż. Czwarta edycja wydarzenia rozpocznie się 24 marca, a jej uczestnicy będą mieć dobę, aby wcielić w życie pomysły na temat tego „Czego szukasz w Allegro?”, wykorzystując przy tym dowolną technologię oraz dane i API Allegro.