Dzień pierwszy

Tematem przewodnim 8. Allegro Tech Meeting była 2 część filmu „Powrót do przyszłości" (15 października 2015 r. bohater filmu „Back to the Future 2” odbył kolejną podróż w czasie), dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że prowadzącym wydarzenie był nie kto inny, jak sam doktor Emmett Brown(1). Rozpoczął od wyświetlenia specjalnie przygotowanego na tę okazję filmu. Następnie na scenie pojawiła się Paulina Mazurek, by powitać niespełna dwustu przybyłych gości i przybliżyć im, czym jest ATM oraz allegro.tech. To wszystko za sprawą pomysłu Marcina „Mazka” Mazurka, by pierwszego dnia konferencji zaprosić również osoby spoza firmy i pokazać im, czym zajmują się wymienione działy.

Po tak barwnym wprowadzeniu przyszedł czas na eksplozję wiedzy. Rozpoczął CTO segmentu marketplace Wojtek Burkot, opowiadając o tym, jak budować i prowadzić przedsięwzięcia, aby były innowacyjne. Następnie uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu gościa specjalnego Dobromira Montauka (Twitter), który przyjechał na tę okazję z Doliny Krzemowej.

„Testowanie integracyjne w erze microservice’ów” (Adam Dudczak i Ernest Bursa), „Machine learning” (Mariusz Strzelecki) czy też „Każda milisekunda się liczy” (Adam Dubiel) to tylko niektóre tematy, jakie wypełniały rozkład jazdy konferencji..

Dzień drugi

Równo o 10:00 ruszyła kolejna tura prezentacji, tym razem przeplatana z lighting talks i warsztatami. ATM-owcy mogli wybierać, czy posłuchać m.in o tym „Co to jest właściwie to queppo” (Krzysiek Szłapiński), czy też wziąć czynny udział w którymś z warsztatów.

W czasie trwania obu dni konferencji uczestnicy mogli oddawać głosy na najciekawszą prezentację. Pierwszą nagrodę odebrał Tomek Jackowiak (Kef), który zabrał nas w świat sztucznej inteligencji. Równie zaszczytne drugie i trzecie miejsca przypadły Mateuszowi Wójtowiczowi za temat: „Allegro - Data Center XXI wieku” i Łukaszowi Drumińskiemu za temat: „Hermes gubi eventy”. Spod sceny nagrodzeni odjechali na swoich nowiutkich hoverboardach(2).


(1) Doktor Emmett Brown - fikcyjny bohater z trylogii Powrót do przyszłości.
(2) Hoverboard - to latająca deskorolka z wyżej wymienionego filmu (panowie dostali zwykłe deskorolki) 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl