W 2017 roku zadebiutował nasz pierwszy Raport Społecznej Odpowiedzialności. Od tego czasu ciężko pracowaliśmy – zaczęliśmy nowe projekty, rozwinęliśmy już istniejące. Włożyliśmy dużo wysiłku w to, żeby świat był dzięki nam trochę lepszy. Efekty tej pracy zebraliśmy w nowym Raporcie CSR Allegro, który jest już dostępny w sieci. Tegoroczna edycja ma dodatkowy, zaskakujący element. Przeglądając informacje zawarte w raporcie, możesz jednocześnie wesprzeć ważny społecznie cel. Wystarczy… Twój uśmiech!

W 2017 roku, który podsumowuje nasz raport, świętowaliśmy 18 lat naszej obecności na polskim rynku. Z przyjemnością wspominaliśmy te wszystkie lata, które doprowadziły nas do pozycji, którą mamy obecnie. Jesteśmy jedną z największych polskich firm – miejscem, gdzie zakupy robią miliony Polaków. Nasz biznes prowadzimy w sposób odpowiedzialny i staramy się pozytywnie wpływać na całe nasze otoczenie. Tworzymy ekosystem, którego sercem i kołem zamachowym jest właśnie Allegro. Dzięki temu klienci mogą robić zakupy w Internecie w sposób tani, wygodny i całkowicie bezpieczny. Ułatwiamy im codzienne obowiązki, żeby mogli zająć się tym, co w ich życiu jest naprawdę ważne.

Kiedy 18 lat temu powstało Allegro, świat wyglądał zupełnie inaczej. Dzisiaj to oczywiste, że możemy robić zakupy bez wychodzenia z domu, a nawet bez potrzeby korzystania z komputera. Allegro stało się synonimem internetowych zakupów w Polsce. Ta pozycja lidera zobowiązuje, a my z całą powagą podchodzimy do tego zadania – mówi Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro. – Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w nasze DNA, ponieważ budujemy nie tylko naszą przewagę konkurencyjną, ale również biznesy firm, które sprzedają na naszej platformie. Jako jedna z największych polskich firm handlowych mamy swój ważny wkład w rozwój całej polskiej gospodarki. Od 18 lat płacimy tutaj podatki, a innowacje technologiczne, które tworzymy, przyczyniają się do podnoszenia innowacyjności i budowania kapitału społecznego naszego kraju. Przez cały rok wspieramy różne inicjatywy charytatywne udowadniając, że sukces biznesu to nie tylko liczba w sprawozdaniu finansowym – dodaje.

Tegoroczny raport CSR pokazuje, jak wiele aspektów ma społeczna odpowiedzialność w Allegro i w jaki sposób udało się zrealizować założenia zawarte w przyjętej w 2016 r. Strategii CSR. Angażujemy się w programy i aktywności poprawiające standardy funkcjonowania całej branży e-commerce w Polsce. Z jednej strony dbamy o jak najlepszą ochronę praw konsumentów, a z drugiej walczymy np. o ochronę praw autorskich firm handlujących na platformie. Łączymy interesy obu stron transakcji, pokazując, że zakupy online mogą być przyjemnością.

Raport za jeden uśmiech

Nasz tegoroczny raport ma nową, zaskakującą funkcję. Każda osoba, która do niego zajrzy, będzie miała okazję włączyć się w działania charytatywne Allegro. Wystarczy, że sumiennie go przeczyta...

Naszym motto jest to, że chcemy dostarczać uśmiech i ułatwiać życie naszym klientom. Znalazło to również odzwierciedlenie w tegorocznym raporcie. Wierzymy, że u każdej z osób, która do niego zajrzy, uda nam się wywołać uśmiech. A my zamienimy go na realne wsparcie wybranego celu charytatywnego. Za każde „przeczytanie” raportu wpłacimy 5zł na cele społeczne – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro. – Dzięki temu Raport nie będzie tylko zamkniętym rozdziałem naszych działań w minionym roku, ale żywym przykładem tego, że dobroczynność trwa w Allegro non stop. Środki, które uda nam się zebrać, będą zasilać aktualnie prowadzone akcje na platformie charytatywni.allegro.pl lub wspierać działalność Fundacji Allegro All for Planet – dodaje.

Ale to jeszcze nie koniec nowości! Po raz pierwszy wręczyliśmy wyróżnienia CSR Heroes dla organizacji pozarządowych wyróżniających się swoją aktywnością na platformie Charytatywni Allegro. Tegoroczni laureaci pokazali, jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie niesie nowoczesna technologia, którą Allegro dzieli się ze światem. Statuetką zostały uhonorowane trzy wyjątkowe organizacje:

logotyp CSR Heroes.png

● Fundacja Mam Marzenie: za rozmach i styl prowadzenia akcji „Kolacja Marzeń”. Pomysł licytowania kolacji z polskimi gwiazdami jest absolutnie nowatorski. Jest to zdecydowanie najciekawsza akcja na platformie charytatywnej. Od kilku lat Fundacja pokazuje, że jedna, przemyślana akcja może być kluczem do zebrania znacznych środków na rzecz małych marzycieli.

mam marzenie_MNIEJSZE.jpg

● Fundacja Dzieciom: za zebranie największej kwoty w 2017 r. To absolutny lider, jeżeli chodzi o skuteczność pozyskiwania środków za pośrednictwem platformy. Wytrwale walczący o życie i zdrowie dzieci.

fundacja dzieciom .png

● Fundacja Avalon: organizacja, która nie należy do grona największy i najbardziej znanych, ale dzięki wielkiemu zaangażowaniu osiągnęła trzeci wynik finansowy na platformie w ubiegłym roku. Porusza się w niełatwym obszarze, zbierając środki na rehabilitację osób niepełnosprawnych i robi to wyjątkowo skutecznie.

logo_avalon_4.jpg.700x700_q80_MNIEJSZE.jpg

Analogiczne statuetki otrzymali nasi wewnętrzni superbohaterowie pomagania, czyli pracownicy, którzy najbardziej angażowali się w nasze projekty wewnętrzne. Na zdjęciach poniżej są: Natalia Szynder - Markiewicz i  Małgorzata Mitura. Możecie podziwiać ich promienne uśmiechy na stronach naszego raportu :) Bez nich na pewno nie udałoby nam się tak wiele osiągnąć!

Z nowym Raportem CSR Allegro możesz zapoznać się na stronie: www.raportcsr.allegro.pl

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl