W Poznaniu w biegu udział wzięło 80 pracowników Grupy Allegro, PayU, a także stażyści i pracownicy firm współpracujących. W Warszawie o cel zawalczyło pięciu pracowników – czyli jedna dzielna drużyna (z tylu właśnie zawodników mógł składać się jeden zespół). Ale z jakim efektem warszawska „Uciekająca Zeberka” dotarła do finału! Dla całej sztafety osiągnęła czas 01:15:46, a drużyna zajęła 20. miejsce na 589 startujących!


Na zdjęciu drużyna z Warszawy.

Na trasie biegu stanęli kibice drużyn Allegro. Kibicowali i dopingowali koleżanki i kolegów. Bo cóż wart jest wyścig, bez świadomości, że inni w nas wierzą?


Na zdjęciu: Biznes Run w Poznaniu.

Z podobną nadzieją czekali ci, którzy nie są tak sprawni ruchowo - to podopieczni Fundacji Jaśka Meli, dla których zorganizowano całe wydarzenie.

Warszawa Business Run i Poznań Business Run, w którym wzięły udział drużyny Grupy Allegro, był charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, odbywającym się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run. Akcja zapoczątkowana została w 2012 roku w Krakowie. Po sukcesie pierwszej edycji w akcję włączyły się kolejne miasta. W tym roku podobne biegi odbyły się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W sumie w Poland Business Run pobiegło prawie 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać ponad 1 000 000 zł, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

Fot. Agata Habel, Katarzyna Mikielewicz, Monika Szkolnik


Zaczynali od stażu, dziś tworzą Allegro
Summer e-Xperience w Allegro to nie tylko zwykły program stażowy dający płatne zajęcie podczas wakacji. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać dane im możliwości, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Dla niektórych to także początek pełnej wyzwań ścieżki kariery w największym serwisie e-commerce’owym w Polsce.
BrainCode 2017: tak wyglądał hackathon Allegro
Czy można stworzyć prototyp działającej aplikacji w 24 godziny? Uczestnicy tegorocznej edycji hackathonu BrainCode udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą mentorów i na bazie danych Allegro stworzyli m.in. narzędzie dla sprzedawców wspierające wybór strategii sprzedażowej, „wish listę” prezentów oraz aplikację mobilną przeznaczoną do licytacji ofert z interfejsem użytkownika podobnym do Tindera.  
Włącz się i zacznij staż w Allegro
Dwumiesięczny płatny staż, opieka doświadczonego mentora i udział w projektach, które milionom Polaków ułatwiają dokonywanie zakupów - na to mogą liczyć osoby, które zgłoszą się do tegorocznej edycji programu Summer e-Xperience. Allegro przygotowało 40 miejsc stażowych w obszarach związanych z technologią, finansami, operacjami i marketingiem. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia.
BrainCode 2017 – 24 godziny, aby dostać się na staż
BrainCode to jedyny w Polsce 24-godzinny hackathon odbywający się w trzech miastach jednocześnie, który nie tylko zwycięzcom daje szansę na płatny staż. Czwarta edycja wydarzenia rozpocznie się 24 marca, a jej uczestnicy będą mieć dobę, aby wcielić w życie pomysły na temat tego „Czego szukasz w Allegro?”, wykorzystując przy tym dowolną technologię oraz dane i API Allegro.