W Poznaniu w biegu udział wzięło 80 pracowników Grupy Allegro, PayU, a także stażyści i pracownicy firm współpracujących. W Warszawie o cel zawalczyło pięciu pracowników – czyli jedna dzielna drużyna (z tylu właśnie zawodników mógł składać się jeden zespół). Ale z jakim efektem warszawska „Uciekająca Zeberka” dotarła do finału! Dla całej sztafety osiągnęła czas 01:15:46, a drużyna zajęła 20. miejsce na 589 startujących!


Na zdjęciu drużyna z Warszawy.

Na trasie biegu stanęli kibice drużyn Allegro. Kibicowali i dopingowali koleżanki i kolegów. Bo cóż wart jest wyścig, bez świadomości, że inni w nas wierzą?


Na zdjęciu: Biznes Run w Poznaniu.

Z podobną nadzieją czekali ci, którzy nie są tak sprawni ruchowo - to podopieczni Fundacji Jaśka Meli, dla których zorganizowano całe wydarzenie.

Warszawa Business Run i Poznań Business Run, w którym wzięły udział drużyny Grupy Allegro, był charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, odbywającym się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run. Akcja zapoczątkowana została w 2012 roku w Krakowie. Po sukcesie pierwszej edycji w akcję włączyły się kolejne miasta. W tym roku podobne biegi odbyły się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W sumie w Poland Business Run pobiegło prawie 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać ponad 1 000 000 zł, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

Fot. Agata Habel, Katarzyna Mikielewicz, Monika Szkolnik