Istniejemy od 1999 roku, kiedy holenderski przedsiębiorca Arjan Bakker założył serwis aukcyjny Allegro. Przyjmuje się, że wtedy rozpoczął się polski e-commerce. Od początku przyświeca nam ten sam cel – radość kupowania i sprzedawania online.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat platforma handlowa Allegro zdobyła rynek i Wasze zaufanie, a Wy – naszą niesłabnącą sympatię :) W lipcu 2003 zdobyliśmy także nasz najważniejszy milion – pierwszy milion Allegrowiczów. Dzisiaj społeczność Allegro to ponad 20 mln zarejestrowanych klientów. Dużo, ale wciąż rośniemy :) a Allegro wciąż się zmienia. Tu znajdziecie interesujące liczby pokazujące Allegro i polski e-commerce

Choć zaczynaliśmy jako serwis aukcyjny, to dziś blisko 90 procent kupowanych przedmiotów to rzeczy nowe i sprzedawane po stałej ustalonej cenie. Każdego dnia na Allegro sprzedaje się blisko milion przedmiotów, a w serwisie dostępnych jest 70 milionów ofert. Na platformie sprzedaje blisko 100 tysięcy polskich profesjonalnych, zarejestrowanych firm: sklepów, importerów, dystrybutorów, producentów. 

Pilnie słuchamy Waszych opinii i sami jesteśmy aktywnymi użytkownikami naszego serwisu. Nad rozwojem i bezpieczeństwem Allegro czuwamy w zespole blisko 1300 pracowników, którzy pracują w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Do Waszej dyspozycji oddaliśmy wiele wyspecjalizowanych usług i narzędzi. Korzystacie z naszych rozwiązań bardzo intensywnie, już nie tylko przez komputery, ale również na smartfonach i tabletach.

Masz pytanie dotyczące Allegro?

Skorzystaj z Centrum Pomocy

Jesteśmy społecznie odpowiedzialni:

Społeczność naszego IT:

Chcesz do nas dołączyć?

Sprawdź, czy mamy w tej chwili oferty pracy!

Kontakt dla mediów: 

prasa@allegro.pl

Informacje o przedsiębiorstwie prowadzącym serwis Allegro.pl

Allegro.pl sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań

Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 182, 60-166 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 34 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

Adres do korespondencji 
Serwis Allegro.pl
Allegro.pl sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań