Od 1999 roku ułatwiamy Polakom zakupy w sieci oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji.

Allegro - od startupu do największej platformy handlowej

Istniejemy od 1999 roku, kiedy holenderski przedsiębiorca Arjan Bakker założył serwis aukcyjny Allegro. Przyjmuje się, że wtedy rozpoczął się polski e-commerce. Od początku przyświeca nam ten sam cel – radość kupowania i sprzedawania online. Pozwalamy zaoszczędzić czas, dajemy wygodę, największy wybór produktów w polskiej sieci. Zmieniamy życie ludzi na lepsze. To daje nam olbrzymią satysfakcję

W ciągu ostatnich 20 lat platforma handlowa Allegro zdobyła rynek i Wasze zaufanie, a Wy – naszą niesłabnącą sympatię :) W lipcu 2003 zdobyliśmy także nasz najważniejszy milion – pierwszy milion Allegrowiczów. Dzisiaj społeczność Allegro to ponad 21 mln zarejestrowanych klientów. Dużo, ale wciąż rośniemy i nieustannie się zmieniamy.

Choć zaczynaliśmy jako serwis aukcyjny, to dziś jesteśmy ogromną internetową platformą handlową. Klienci mogą wybierać spośród milionów ofert oferowanych przez 100 tysięcy firm: sklepów, importerów, dystrybutorów, producentów. W większości to małe i średnie polskie firmy. Dzięki temu Allegro nie tylko przyczynia się do ciągłego polepszania standardów na rynku e-commerce: dbając o prawa konsumentów, ale jednocześnie wspierając rozwój polskiej przedsiębiorczości.

Pilnie słuchamy Waszych opinii i sami jesteśmy aktywnymi użytkownikami naszego serwisu. Nad rozwojem i bezpieczeństwem Allegro czuwamy w zespole 2000 pracowników, którzy pracują w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Ponad połowa z nich to najwyższej klasy specjaliści w obszarze technologii.
Do Waszej dyspozycji oddaliśmy wiele wyspecjalizowanych usług i narzędzi. Korzystacie z naszych rozwiązań bardzo intensywnie, już nie tylko przez komputery, ale również na smartfonach i tabletach.

Masz pytanie dotyczące Allegro?

Skorzystaj z Centrum Pomocy

Jesteśmy społecznie odpowiedzialni:

Społeczność naszego IT:

Chcesz do nas dołączyć?

Sprawdź, czy mamy w tej chwili oferty pracy!

Kontakt dla mediów: 

prasa@allegro.pl

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych:

Michał Wierucki
ul. Grunwaldzka 182 60-166 Poznań
email: iod@allegro.pl

Informacje o przedsiębiorstwie prowadzącym serwis Allegro.pl

Allegro.pl sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań

Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 182, 60-166 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 33 016 950 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

Adres do korespondencji 
Serwis Allegro.pl
Allegro.pl sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 182
60-166 Poznań

Allegro.pl sp. z o.o., Ceneo.pl sp. z o.o. i eBilet Polska sp. z o.o. należą do jednej grupy kapitałowej.