Każdy, kto przegląda strony internetowe, robi zdjęcia, pisze wiadomości, jednym słowem – aktywnie wykorzystuje wyświetlacz swojego smartfona – wie jedno: bateria potrafi wyczerpać się nawet w kilka godzin. Są na to jednak sposoby.  

Inteligentna ładowarka wie...

Technologia BlueTooth Low Energy przydaje się ostatnio w wielu inteligentnych urządzeniach. Ładowarka DT-903 została wyposażona w BLE 4.0, która sprawia, że urządzenie położone blisko telefonu dostaje informację, kiedy wymaga on doładowania. Wtedy zaczyna pulsować przypominająca dioda. Kiedy bateria naładuje się do pełna, światło wyłącza się. Inne inteligentne ładowarki (można je spotkać również na Allegro) są kompatybilne z większością urządzeń. Można ładować nimi jednocześnie wiele urządzeń – np. telefony, smartfony, iPady, PDA i aparaty cyfrowe. Mają też do dyspozycji wiele różnych końcówek złącza.

Your move is your power

Rewolucyjny projekt zaprezentował start-up Ampy. Miniaturowa, kinetyczna, bezprzewodowa ładowarka do smartfona, inteligentnego zegarka czy opaski, w myśl hasła: "your move is your power", wykorzystuje energię, którą wytwarzamy, poruszając się. Może to być spacer, bieg czy jazda na rowerze. Jaka jest jej efektywność? Przejście około 10 tys. kroków, co podobno jest dzienną normą, generuje energię, która zapewni nam 3 godziny pracy smartfona. Dodajmy do tego oszczędność na prądzie oraz naturalną zachętę do ruchu. Projekt zrobił furorę na Kickstarterze. Ma wejść do sprzedaży już niebawem. Na razie na stronie GetAmpy.com można składać preorder. Cena to 99 dolarów plus podatki.

Naładuj smartfona w 30 sekund

Firma StoreDot wymyśliła ultraszybką ładowarkę, która ma naładować telefon w 30 sekund. W sprzęcie wykorzystane mają być półprzewodniki z organicznych związków chemicznych. Ładowarka ma kształt zasilacza od laptopa, jednak zanim trafi do sprzedaży – a ma się to stać w 2016 roku – ma zostać zmniejszona tak, by jej design był również funkcjonalny. Jej cena ma wynosić około 30 dolarów.

Oppo ładuje w 40 minut

Chińska marka Oppo zaprezentowała z kolei rozwiązanie VOOC Flash Charge polegające na ładowaniu poszczególnych segmentów baterii jednocześnie, przez co całkowity czas ładowania jest krótszy. Oppo twierdzi, że dzięki ładowarce VOOC można naładować smartfona w 75 procentach w zaledwie pół godziny. Jest to bliskie prawdy, co wykazały testy porównawcze. W przeciągu pół godziny smartfon Oppo N3, korzystający z rozwiązania VOOV Flash Charge, naładował się w 71 proc., Samsung Galaxy S6 – w 56 proc., zaś iPhone 6 Plus – zaledwie w 10 procentach.

Ładowarki bezprzewodowe 

Masz dość plączących się kabli i uszkodzonych portów microUSB? Ładowarka bezprzewodowa to coś dla ciebie. Dzięki specjalnemu etui do ładowania indukcyjnego można zapomnieć o przewodach i złączu USB. Wystarczy położyć smartfon na bezprzewodowym zasilaczu podłączonym do złącza USB w komputerze. Przykładowo ładowarka Wireless Charging Pad jest przeznaczona dla modelu Samsung GalaxyS6/Galaxy S6 Edge, ale także kompatybilna z modelami Samsung Note Edge, Samsung Galaxy S5, S4, Note 3 i Note4.

PowerBanki

PowerBank to po prostu zewnętrzny bank energii, przenośna ładowarka lub po prostu bezprzewodowy akumulator. Gdy bateria w twoim smartfonie padnie, z pomocą przyjdzie właśnie PowerBank. I tak np. na jednym Powerbanku Pineng PN-918 można naładować iPhone'a 4 i 5 oraz Nokię Lumię około 6-7 razy, Samsunga Galaxy S3, S4 i S5 oraz HTC M8 około 4 razy. Natomiast ultracienki PowerBank Forever 2500 bez problemu zmieści się w kieszeni lub portfelu, bo rozmiarem przypomina kartę płatniczą. Posiada wbudowany kabelek microUSB.

Pierwszy na świecie monitor z bezprzewodową ładowarką

Ładowanie za pomocą komputera? Zapewne kojarzy nam się to wyłącznie z wejściem USB, do którego podłączaliśmy kabel ze złączem microUSB na drugim końcu, a do niego nasz smartfon. Jest to może wygodne, ale smartfon w ten sposób ładuje się bardzo wolno w porównaniu do tradycyjnych firmowych ładowarek. Najnowszy monitor Samsunga SE370 zmienia jednak to wyobrażenie. Wystarczy położyć telefon na podstawce monitora, by rozpoczęło się ładowanie baterii. Lista kompatybilnych telefonów (standard Qi) jest obszerna i nie chodzi tu tylko o smartfony Samsunga.

Ładowarki solarne

Sprawdzą się idealnie podczas wycieczki, gdzie nie ma źródeł prądu. Ale uwaga: choć wydaje się to oczywiste – trzeba o tym wspomnieć - naładowanie tych ładowarek jest możliwe jedynie wtedy, kiedy świeci słońce. I co również jasne – im intensywniej ono świeci, tym więcej światła słonecznego zamieni się w energię elektryczną. Szeroką gamę ładowarek solarnych można kupić w serwisie Allegro.

Sprawdź efektywność swojej ładowarki

Jeśli dalej nie jesteś pewny, którą ładowarkę wybrać lub czy twoja ładuje wystarczająco szybko, zainstaluj aplikację Ampere. To miernik jakości ładowania baterii, który powie ci, jak efektywna jest dana ładowarka. Po zainstalowaniu Ampere wystarczy na kilkanaście sekund podłączyć telefon do ładowarki, następnie do innej, by porównać, jak efektywne jest dane źródło ładowania.

Fot. Flickr.com/huskyte77/CC BY-ND 2.0

Rafał Badowski

magazyn@allegro.pl
Przed Allegro kolejny rok inwestycji
18 mln Polaków, którzy co miesiąc odwiedzają Allegro w celu zrobienia zakupów, docenia szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i coraz większą wygodę, szczególnie dzięki usłudze Allegro Smart! Wprowadzenie Allegro Smart! zmieniło nawyki zakupowe Polaków, którzy coraz ch...
Allegro uruchamia serwis społecznościowy dla swoich klientów i sprzedawców – Allegro Gadane
Allegro Gadane to serwis społecznościowy, w którym kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.
Dziękujemy za kolejny udany rok! 
Chcemy, żeby zakupy na naszej platformie były proste, wygodne i przyjemne. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania naszych sprzedawców. Dzięki ich wysiłkom Allegro doceniane jest jako firma z najlepszą obsługą klienta w Polsce. Nasze zespoły obsługi klientów i ...
Allegro wspiera polską gospodarkę cyfrową i co tydzień pomaga 500 nowym firmom rozpocząć sprzedaż w sieci
Od 20 lat Allegro odgrywa kluczową rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Określane jako unikatowy w skali europejskiej polski „jednorożec” pomaga polskim małym i średnim firmom docierać do klientów z całego kraju i rozwijać działalność.