Każdy, kto przegląda strony internetowe, robi zdjęcia, pisze wiadomości, jednym słowem – aktywnie wykorzystuje wyświetlacz swojego smartfona – wie jedno: bateria potrafi wyczerpać się nawet w kilka godzin. Są na to jednak sposoby.  

Inteligentna ładowarka wie...

Technologia BlueTooth Low Energy przydaje się ostatnio w wielu inteligentnych urządzeniach. Ładowarka DT-903 została wyposażona w BLE 4.0, która sprawia, że urządzenie położone blisko telefonu dostaje informację, kiedy wymaga on doładowania. Wtedy zaczyna pulsować przypominająca dioda. Kiedy bateria naładuje się do pełna, światło wyłącza się. Inne inteligentne ładowarki (można je spotkać również na Allegro) są kompatybilne z większością urządzeń. Można ładować nimi jednocześnie wiele urządzeń – np. telefony, smartfony, iPady, PDA i aparaty cyfrowe. Mają też do dyspozycji wiele różnych końcówek złącza.

Your move is your power

Rewolucyjny projekt zaprezentował start-up Ampy. Miniaturowa, kinetyczna, bezprzewodowa ładowarka do smartfona, inteligentnego zegarka czy opaski, w myśl hasła: "your move is your power", wykorzystuje energię, którą wytwarzamy, poruszając się. Może to być spacer, bieg czy jazda na rowerze. Jaka jest jej efektywność? Przejście około 10 tys. kroków, co podobno jest dzienną normą, generuje energię, która zapewni nam 3 godziny pracy smartfona. Dodajmy do tego oszczędność na prądzie oraz naturalną zachętę do ruchu. Projekt zrobił furorę na Kickstarterze. Ma wejść do sprzedaży już niebawem. Na razie na stronie GetAmpy.com można składać preorder. Cena to 99 dolarów plus podatki.

Naładuj smartfona w 30 sekund

Firma StoreDot wymyśliła ultraszybką ładowarkę, która ma naładować telefon w 30 sekund. W sprzęcie wykorzystane mają być półprzewodniki z organicznych związków chemicznych. Ładowarka ma kształt zasilacza od laptopa, jednak zanim trafi do sprzedaży – a ma się to stać w 2016 roku – ma zostać zmniejszona tak, by jej design był również funkcjonalny. Jej cena ma wynosić około 30 dolarów.

Oppo ładuje w 40 minut

Chińska marka Oppo zaprezentowała z kolei rozwiązanie VOOC Flash Charge polegające na ładowaniu poszczególnych segmentów baterii jednocześnie, przez co całkowity czas ładowania jest krótszy. Oppo twierdzi, że dzięki ładowarce VOOC można naładować smartfona w 75 procentach w zaledwie pół godziny. Jest to bliskie prawdy, co wykazały testy porównawcze. W przeciągu pół godziny smartfon Oppo N3, korzystający z rozwiązania VOOV Flash Charge, naładował się w 71 proc., Samsung Galaxy S6 – w 56 proc., zaś iPhone 6 Plus – zaledwie w 10 procentach.

Ładowarki bezprzewodowe 

Masz dość plączących się kabli i uszkodzonych portów microUSB? Ładowarka bezprzewodowa to coś dla ciebie. Dzięki specjalnemu etui do ładowania indukcyjnego można zapomnieć o przewodach i złączu USB. Wystarczy położyć smartfon na bezprzewodowym zasilaczu podłączonym do złącza USB w komputerze. Przykładowo ładowarka Wireless Charging Pad jest przeznaczona dla modelu Samsung GalaxyS6/Galaxy S6 Edge, ale także kompatybilna z modelami Samsung Note Edge, Samsung Galaxy S5, S4, Note 3 i Note4.

PowerBanki

PowerBank to po prostu zewnętrzny bank energii, przenośna ładowarka lub po prostu bezprzewodowy akumulator. Gdy bateria w twoim smartfonie padnie, z pomocą przyjdzie właśnie PowerBank. I tak np. na jednym Powerbanku Pineng PN-918 można naładować iPhone'a 4 i 5 oraz Nokię Lumię około 6-7 razy, Samsunga Galaxy S3, S4 i S5 oraz HTC M8 około 4 razy. Natomiast ultracienki PowerBank Forever 2500 bez problemu zmieści się w kieszeni lub portfelu, bo rozmiarem przypomina kartę płatniczą. Posiada wbudowany kabelek microUSB.

Pierwszy na świecie monitor z bezprzewodową ładowarką

Ładowanie za pomocą komputera? Zapewne kojarzy nam się to wyłącznie z wejściem USB, do którego podłączaliśmy kabel ze złączem microUSB na drugim końcu, a do niego nasz smartfon. Jest to może wygodne, ale smartfon w ten sposób ładuje się bardzo wolno w porównaniu do tradycyjnych firmowych ładowarek. Najnowszy monitor Samsunga SE370 zmienia jednak to wyobrażenie. Wystarczy położyć telefon na podstawce monitora, by rozpoczęło się ładowanie baterii. Lista kompatybilnych telefonów (standard Qi) jest obszerna i nie chodzi tu tylko o smartfony Samsunga.

Ładowarki solarne

Sprawdzą się idealnie podczas wycieczki, gdzie nie ma źródeł prądu. Ale uwaga: choć wydaje się to oczywiste – trzeba o tym wspomnieć - naładowanie tych ładowarek jest możliwe jedynie wtedy, kiedy świeci słońce. I co również jasne – im intensywniej ono świeci, tym więcej światła słonecznego zamieni się w energię elektryczną. Szeroką gamę ładowarek solarnych można kupić w serwisie Allegro.

Sprawdź efektywność swojej ładowarki

Jeśli dalej nie jesteś pewny, którą ładowarkę wybrać lub czy twoja ładuje wystarczająco szybko, zainstaluj aplikację Ampere. To miernik jakości ładowania baterii, który powie ci, jak efektywna jest dana ładowarka. Po zainstalowaniu Ampere wystarczy na kilkanaście sekund podłączyć telefon do ładowarki, następnie do innej, by porównać, jak efektywne jest dane źródło ładowania.

Fot. Flickr.com/huskyte77/CC BY-ND 2.0

Rafał Badowski

magazyn@allegro.pl
Wystartowała Szkoła Pionierów PFR
3 września to początek roku szkolnego, również dla Szkoły Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju – edukacyjnego programu dla młodych przedsiębiorców, którego Allegro jest partnerem strategicznym. „Pierwszy dzwonek” zabrzmiał w siedzibie Allegro. Teraz przed uczestnikami miesiąc intensywnych zajęć, w tym wyjazd na uniwersytet w Cambridge.
Po raz kolejny Allegro zmienia rynek e-commerce w Polsce
Dziś wystartowała nowa usługa o nazwie Allegro Smart! Płacąc 49 złotych na rok, będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw. Dzięki sieci ponad 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru usługa Allegro Smart! dostępna jest dla klientów w całym kraju. Allegro Smart! to kolejny pionierski krok w historii Allegro, który zmienia reguły gry w polskim handlu elektronicznym.
Strefa Allegro – tegoroczny przebój Pol'and'Rock Festival
24. Pol’and’Rock był naprawdę wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że był to debiut nowej nazwy wydarzenia, ale także ze względu na atmosferę, gości i artystów. Strefa Allegro także debiutowała w nowej odsłonie. Dlatego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Dotknij Technologii”.
Kup książkę i pomóż wygrać z rakiem!
Pan Zenon Fabiś od dwóch lat choruje na nowotwór. Od kilku miesięcy na rynku Jeżyckim wyprzedaje kolekcję swoich książek, by mieć za co opłacić leczenie. Allegro razem z „Głosem Wielkopolskim” postanowiło mu pomóc, organizując licytacje jego zbiorów. Każdy może dołączyć do akcji przez platformę charytatywni.allegro.pl. Na stronie ksiazkipanazenona.pl możliwe jest również zakupienie wirtualnych cegiełek lub zrobienie bezpośredniej wpłaty na konto akcji.