Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. To Allegro Tech Days, czyli element kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię, jaką organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wielkie bezpłatne wydarzenie na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się w sobotę 16 czerwca.

Jak stworzyć i zaprogramować własnego robota sumo do walki na ringu? Czy da się poznać i zrozumieć kod programowania za pomocą postaci z bajek? I jak podczas tajnej misji wojskowej stworzyć robota, który wykryje dla nas samoloty wroga? To tylko część bezpłatnych warsztatów dla dzieci od lat 4 do 16 lat, na które już można się zapisywać w czasie Allegro Tech Days Warszawa.

ATD 4.jpg

„Uczestnicy warsztatów zobaczą, jak wygląda prawdziwy kod Allegro, poznają języki programowania i dowiedzą się, kiedy ich używać. Ale najważniejsze jest to, że same będą programować. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił i rozwiązać problem za pomocą komend wydawanych komputerowi. W nauce pomagać będą postaci z gier, bajek i filmów, między innymi Krainy Lodu czy Angry Birds” - tak na swoje warsztaty zaprasza Piotr Orłowski, development manager w Allegro.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy trwają na stronie kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wydarzenie w Warszawie to część tej największej w Polsce rowerowej rywalizacji, w której Fundacja przygotowała nagrody dla indywidualnych uczestników jak i miast z największą liczbą pokonanych kilometrów.

- Chcemy przybliżyć ludziom technologię. Pozwolić, by mogli jej dotknąć, nauczyć się jej. Stąd w ubiegłym roku w ramach kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię polskie miasta walczyły o wydarzenie, które nazwaliśmy Allegro Tech Days. To nasz wkład w wspieranie edukacji technologicznej społeczeństwa i promocję zdrowego trybu życia - tłumaczy Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

ATD 2.jpg

W sobotę, 16 czerwca, na PGE Narodowym od 10:00 do 17:00 Fundacja planuje poza warsztatami dla dzieci także pokazy i możliwość przetestowania najnowszych gadżetów technologicznych takich jak drony, elektryczne deskorolki i rowery, monocykle i hulajnogi. W programie znalazły się też rozmowy ze specjalistami branży technologicznej, które prowadzić będzie ambasador wydarzenia Kuba Klawiter, twórca programu Tech Week na YouTubie. Ze swoim elektrycznym motocyklem crossowym LEM Falcon przyjadą również studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej.

Na zakończenie wydarzenia finał 24-godzinnego hackathonu programowania. Kilkanaście drużyn z całej Polski rywalizować będzie od piątkowego popołudnia, tworząc oprogramowanie przydatne rowerzystom. W ten sposób powstaje największy w Polsce serwis prezentujący i analizujący aktywności rowerowe z aplikacji kampanii Kręć Kilometry po technologię oraz innych danych dostępnych w systemie open data.

Allegro Tech Days w Warszawie na PGE Narodowym już 16 czerwca. Wszystkie informacje i zapisy na warsztaty na www.kreckilometry.pl/tech-days.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Polska pobiła rekord!
Rowerzyści z całej Polski przejechali ponad 55 milionów kilometrów w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”. Mieszkańcy prawie 1200 miejscowości przez pięć miesięcy brali udział w rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Teraz do pięciu zwycięskich miast zawita Allegro Tech Days. A dane, zebrane w trakcie 6 lat trwania kampanii, posłużą programistom podczas serii hackathonów do stworzenia portalu, który ułatwi samorządom rozwój infrastruktury rowerowej.
Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce
Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce rywalizacji rowerowej i – od tego roku – także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania – dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.
Rowerzysto, daj się przebadać!  
Ilu rowerzystów to jednocześnie kierowcy samochodów? W jakim celu najchętniej korzystamy z „dwóch kółek”? Czy bardziej boimy się wypadku, czy kradzieży roweru? Te i inne pytania znajdziemy w badaniu, które przeprowadza Fundacja Allegro All For Planet w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Badanie ma objąć nawet kilkanaście tysięcy rowerzystów.
Czego nie możecie przegapić na Pol’and’Rock Festival 2018?
Już za kilka dni Kostrzyn nad Odrą przyciągnie setki tysięcy ludzi, którzy wspólnie będą się bawić na najsłynniejszym polskim festiwalu. Pol’and’Rock, mimo że pod nową nazwą, od niemal ćwierć wieku jest obecny w sercach melomanów. Tegoroczna edycja zachęca bogactwem repertuaru koncertów, wykładów i warsztatów. Co ciekawego znajdziecie na polu festiwalowym i to nie tylko w specjalnej strefie Allegro? Przeczytacie dalej!