W poszukiwaniu ideału, doskonałego sposobu na piękne paznokcie wymyślono już wiele, ale hitem ostatnich lat są lakiery hybrydowe. Sprzedaż akcesoriów i produktów do manikiuru hybrydowego od początku 2014 roku stale rośnie i to kilkaset procent w skali roku. Skąd ten sukces?

Po latach mody na wyśmiewane, ale także szkodliwe dla płytki paznokcia tipsy okazało się, że technika hybrydowa znacznie bardziej sprzyja naturze. Nie wymaga naklejania, a w konsekwencji i odklejania sztucznego paznokcia, gwarantuje naturalny efekt, a co najważniejsze - zapewnia trwałość manikiuru na długi czas. Żadnych odprysków, rys, przebarwień. Czy można marzyć o czymś lepszym? Zwolenniczki tej metody chórem odpowiadają, że nie. 

Technika manikiuru i pedikiuru hybrydowego właściwie niewiele różni się od klasycznej. Najpierw trzeba paznokcie przygotować, opiłować, oczyścić z resztek lakieru i odtłuścić. To, co wyróżnia hybrydę, to skład chemiczny kosmetyków i konieczność utwardzenia ich specjalna lampą UV. Lakier jest mieszanką zwykłego lakieru i elastycznego żelu, który gwarantuje twardość, trwałość i niezniszczalny połysk.Do zmycia tego rodzaju lakieru konieczny jest aceton. „To właśnie on powoduje najwięcej obaw, bowiem wysusza płytkę paznokcia i doprowadza do jej łamliwości. Ale nie od razu, tylko po wieloletnim stosowaniu hybrydy” - zapewnia nas Anna Bondar, właścicielka salonu SPA 43, mistrzyni manikiuru. Z drugiej strony wiadomo, że manikiur polecany jest, gdy paznokcie łamią się i nigdy nie dają się zapuścić. Utwardzony lakier dobrze chroni je przed uszkodzeniami i rozdwajaniem oraz przed podgryzaniem i skubaniem.Na forach internautki, zwłaszcza te, która są skazane na pracę przy komputerze, chwalą manikiur hybrydowy jako idealny sposób na zwalczanie tego typu problemów. Trzeba wiedzieć, że manikiur hybrydowy nie przedłuża płytki paznokcia, tym właśnie różni się od innych technik żelowych i tipsów.  
Do jego wykonania potrzebna jest jednak specjalna lampa UV, która „wysusza” lakier.Czas suszenia to ok. 120 sekund, po których bez obaw można włożyć pomalowane stopy do butów, a dłonie do rękawiczek. To absolutna przewaga nad zwykłym lakierem. A podobnie jak w klasycznym manikiurze można wykonać wszystkie jego rodzaje: klasyczny, francuski, zdobiony ornamentami albo kamyczkami. 

Zapytaliśmy Annę Bondar, czy taki manikiur można zrobić samemu, bez konieczności wizyty w salonie. „Oczywiście, że tak, choć poza zakupieniem zestawu z lampą, trzeba nauczyć się precyzyjnych gestów i dokładności, szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie paznokci i dokładne malowanie płytki lakierem. Nie należy też panikować w kwestii zmywania produktu. W końcu kiedyś wszystkie zmywacze do paznokci zawierały aceton.” 

W kwestii manikiuru hybrydowego odzywają się także głosy ostrzegawcze i mocno go krytykujące. Na łamach „The Washington Post” amerykańska dermatolog Anna Bender wyraziła opinię, że wkładanie dłoni lub stóp do lampy UV może spowodować raka skóry. Jednak większość lekarzy na świecie podważa tę opinię, uznając, że naświetlanie promieniami UV w celach utwardzenia lakieru jest równoznaczne z bardzo krótkim czasem przebywania na słońcu raz na dwa tygodnie. Zatem teoria pani doktor Bender jest ostrożnością na wyrost.

Podobnie jak obawy, że manikiur hybrydowy niszczy paznokcie. Tak naprawdę mogą one ulec przesuszeniu pod wpływem acetonu, ale gdyby tak się stało, wystarczy raz na jakiś czas zrobić manikiur japoński. Polega on na wcieraniu witamin i minerałów, które odżywiają płytkę paznokcia i przywracają jej odpowiednią równowagę. 

Wydaje się, że liczba zwolenniczek mimo wątpliwości stale będzie się zwiększać. W naszym zabieganym świecie wygoda i jakość są przecież bezcenne.


Fot. Shutterstock/DBFactory

Barbara Mietkowska

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Wszyscy kochają Smoka Wawelskiego, czyli jak „Legendy Polskie” promują naszą kulturę
Do niedawna Polska kojarzyła się na świecie głównie z Chopinem, Janem Pawłem II i Lechem Wałęsą. Dziś jednak z powodzeniem chwalimy się Smokiem Wawelskim, Babą Jagą, Bazyliszkiem i Janem Twardowskim. Filmy z serii „Legendy Polskie” wyreżyserowane przez nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego podbijają serca widzów. 
Jak czerpać radość z biegania i osiągać sukcesy
Marzy Ci się udział w maratonie, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu chcesz zacząć biegać? Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy trenować muszą zawsze z głową. Im później zaczynamy, tym staranniej musimy planować budowanie kondycji. Łaskawie potraktowany organizm odpłaci nam ogromną satysfakcją z wyników, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem.
Ćwiczysz? Tak, ale… Od jutra… Czyli 5 praktycznych porad, jak wreszcie wziąć się za siebie
Mocne postanowienie o rozpoczęciu ćwiczeń, efektywne dni, a nawet tygodnie treningu. Następnie euforia ustępuje miejsca rutynie, a ta coraz mniejszej chęci do ćwiczeń. Koniec jest bez „happy endu” – całkowite porzucenie mocnych, jeszcze niedawno, postanowień. Znacie to? Co zrobić, aby tym razem było inaczej?
Emoji – wieki sukces małych emotikon
Wystąpiły w teledysku Katy Perry, niedługo będą miały na swoim koncie pierwszy film pełnometrażowy. Charakterystyczne obrazki typu „emoji”, wykorzystywane w komunikacji internetowej, mają już miliony fanów na całym świecie.