Anna Lewandowska jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Po tym, jak została żoną piłkarza reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego, jest też jedną z najczęściej opisywanych osób w mediach. We wrześniu 2013 roku zdobyła tytuł specjalisty ds. żywienia i założyła blog Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych. Jak podkreśla, uwielbia pracować z ludźmi, dzielić się z nimi wiedzą i namawiać ich, żeby żyli zdrowo oraz aktywnie.  

W pierwszy wrześniowy weekend Anna Lewandowska razem z warszawiakami ćwiczyła na wilanowskiej plaży w ramach imprezy „Warszawa jest trendy”.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu, tu w Warszawie. Z tej okazji, na wspólne pożegnanie lata, przygotowałam intensywny trening. Obiecuję, że zapamiętacie go na długo – stwierdziła przed rozpoczęciem ćwiczeń sportsmenka. I rzeczywiście tak było. Pani Anna dała ćwiczącym (głównie kobietom) niezły wycisk.


Kto nie mógł tam być, z pewnością może nabyć autorski program mistrzyni karate na Allegro.

Dbanie o siebie to nie moda

Płyta „Trening Karate Cardio” to pięćdziesiąt minut ćwiczeń, które angażują całe ciało i dzięki którym będziemy mogli nie tylko spalić tłuszcz, ale także poprawić swoją kondycję i uzyskać silne, gibkie ciało i smukłą sylwetkę. Autorka podkreśla, że to doskonały trening dla każdego, bo ćwiczenia nie są nudne czy monotonne, zaskakują skutecznością i co ważne są bezpieczne. Na płycie znajdują się też trzy bonusy – kilkuminutowy trening, ćwiczenia do stosowania w parach oraz przepisy na zdrowe i co ważne pyszne koktajle.Sportsmenka jest też autorką poradnika „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”. To książka dla osób, które chcą się pozbyć złych nawyków i rozpocząć pozytywne zmiany w swoim życiu. Jest ona podzielona na trzy główne działy, odwołujące się do „trzech filarów zdrowia” - zdrowego odżywiania, równowagi wewnętrznej oraz sportu.

I choć zdrowy styl życia obecnie staje się modny, to Anna Lewandowska w swojej książce buntuje się przeciwko używaniu słowa „moda”, stwierdzając, że „Moda to zjawisko, które przemija. A ja marzę, żeby ludzie żyjący zdrowo stali się większością w społeczeństwie. Na stałe”. W książce, oprócz motywujących i inspirujących do zmiany trybu życia porad, niebanalnych zachęt do aktywności fizycznej, znajdują się też autorskie przepisy, zestawy ćwiczeń, opinie ekspertów i ciekawe zdjęcia.

 
Trenerka ostra jak skalpel

Ewa Chodakowska często określana jest mianem trenerki wszystkich Polek. To ona sprawiła, że wiele Polek postanowiło zmienić swoje życie – zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Po skończeniu dwóch greckich szkół fitness wróciła do Polski. Jest trenerką znanych pań, w tym Perfekcyjnej Pani Domu Małgorzaty Rozenek, aktorki Oli Szwed czy dziennikarki Marzeny Rogalskiej. Podobno nie ma litości dla osób z nią ćwiczących i nazywana jest trenerką killerką.

I choć treningi z nią nie są lekkie, łatwe i przyjemne, to oczywiście nie znęca się ona nad ćwiczącymi. To one same, dzięki jej motywacyjnym radom, dają z siebie wszystko i podejmują „ponadludzki” wysiłek, co z kolei skutkuje wyjątkowo owocnym treningiem i przynosi świetne efekty. Ewa podkreśla, że najważniejsze to regularne ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu, od 30 do 60 minut (jej zdaniem lepszy jest krótszy, ale bardziej intensywny trening) i zdrowe odżywianie. Efektami można się cieszyć już po 10-12 treningach (w zależności od danej osoby). Ważna jest też pozytywna motywacja – nie można poddawać się w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i trzeba wierzyć, że się uda. Jej metody pokochały miliony Polek, które sięgnęły po płyty z jej ćwiczeniami.

Na pierwszej autorskiej płycie znajdują się dwa trzydziestominutowe programy treningowe. Dzięki zestawom słynnych ćwiczeń „Skalpel II” przy użyciu krzesła każdy może wymodelować swoje ciało. Korzystając z „Szok treningu” można spalić maksymalną ilość kalorii i przyspieszyć swój metabolizm. Ten drugi program treningowy przeznaczony jest tylko dla średnio- i zaawansowanych.

 
Kolejne dwupłytowe wydawnictwo autorstwa Chodakowskiej to odsłona popularnego programu „Skalpel”, który choć brzmi groźnie, to jednak jest bezpieczny i bezinwazyjny. Podczas 45-minutowego treningu rzeźbimy mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową, a nasze ciało staje się pięknie wymodelowane. Pierwsze efekty widoczne są już po czterech tygodniach. Na drugim krążku można zobaczyć, jak wyglądał największy otwarty trening z Ewą – „All in #my girls”. Na warszawskim Polu Mokotowskim ćwiczyło z nią ponad pięć tysięcy osób.

 
Sporym zainteresowaniem cieszy się też jej książka „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”. W poradniku znajduje się program miesięcznej metamorfozy: trzydzieści treningów po pół godziny oraz trzydzieści różnorodnych jadłospisów. W książce znajdują się także porady dietetyczne i wskazówki treningowe oraz zdjęcia trenerki prezentującej wszystkie ćwiczenia opatrzone szczegółowym opisem. Wspomniana wyżej Marzena Rogalska we wstępie książki przypomina o tym, co powtarza ciągle sama trenerka: „Aktywność fizyczna da nam wiele radości, a ćwiczenia naprawiają nie tylko nasze ciała, ale i dusze”.

I choć sama trenerka w książce kilkakrotnie podkreśla, że łatwo nie będzie, to warto spróbować. Efektem będzie nie tylko lepsze zdrowie, smukła sylwetka, ale także podniesienie poziomu serotoniny – hormonu szczęścia – co spowoduje, że będziemy optymistycznej patrzeć na świat.

 
Głos (z) Ameryki

Obu paniom rośnie konkurentka – trenerka fitness Sylwia Wiesnberg, Polka na stałe mieszkająca w USA. Na swoich płytach prezentuje trening „Tonique Energy Mat”, który jest połączeniem różnorodnych ruchów wykonywanych w szybkim tempie, które kształtują ciało i zwiększają wytrzymałość organizmu.

– Przez wiele lat, mówiąc o treningach metodą Tonique, używałam określenia „Me Time” (Mój Czas/Czas dla Mnie). To jest twój czas, kiedy możesz dopingować siebie, kiedy nikt cię nie osądza i nie ocenia. I tak jak lubię mówić, podczas tych chwil, gdy masz „Swój Czas”, jesteś tylko ty i twój cień… Mam nadzieję, że dzięki Tonique Energy Mat wasze ciało stanie się bardziej jędrne, doskonałe i po prostu fit – podkreśla Sylwia Wiesenberg.fot. screen YouTube, flickr.com
 

Anna Krzesińska

magazyn@allegro.pl