Anna Lewandowska jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Po tym, jak została żoną piłkarza reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego, jest też jedną z najczęściej opisywanych osób w mediach. We wrześniu 2013 roku zdobyła tytuł specjalisty ds. żywienia i założyła blog Healthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych. Jak podkreśla, uwielbia pracować z ludźmi, dzielić się z nimi wiedzą i namawiać ich, żeby żyli zdrowo oraz aktywnie.  

W pierwszy wrześniowy weekend Anna Lewandowska razem z warszawiakami ćwiczyła na wilanowskiej plaży w ramach imprezy „Warszawa jest trendy”.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu, tu w Warszawie. Z tej okazji, na wspólne pożegnanie lata, przygotowałam intensywny trening. Obiecuję, że zapamiętacie go na długo – stwierdziła przed rozpoczęciem ćwiczeń sportsmenka. I rzeczywiście tak było. Pani Anna dała ćwiczącym (głównie kobietom) niezły wycisk.


Kto nie mógł tam być, z pewnością może nabyć autorski program mistrzyni karate na Allegro.

Dbanie o siebie to nie moda

Płyta „Trening Karate Cardio” to pięćdziesiąt minut ćwiczeń, które angażują całe ciało i dzięki którym będziemy mogli nie tylko spalić tłuszcz, ale także poprawić swoją kondycję i uzyskać silne, gibkie ciało i smukłą sylwetkę. Autorka podkreśla, że to doskonały trening dla każdego, bo ćwiczenia nie są nudne czy monotonne, zaskakują skutecznością i co ważne są bezpieczne. Na płycie znajdują się też trzy bonusy – kilkuminutowy trening, ćwiczenia do stosowania w parach oraz przepisy na zdrowe i co ważne pyszne koktajle.Sportsmenka jest też autorką poradnika „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”. To książka dla osób, które chcą się pozbyć złych nawyków i rozpocząć pozytywne zmiany w swoim życiu. Jest ona podzielona na trzy główne działy, odwołujące się do „trzech filarów zdrowia” - zdrowego odżywiania, równowagi wewnętrznej oraz sportu.

I choć zdrowy styl życia obecnie staje się modny, to Anna Lewandowska w swojej książce buntuje się przeciwko używaniu słowa „moda”, stwierdzając, że „Moda to zjawisko, które przemija. A ja marzę, żeby ludzie żyjący zdrowo stali się większością w społeczeństwie. Na stałe”. W książce, oprócz motywujących i inspirujących do zmiany trybu życia porad, niebanalnych zachęt do aktywności fizycznej, znajdują się też autorskie przepisy, zestawy ćwiczeń, opinie ekspertów i ciekawe zdjęcia.

 
Trenerka ostra jak skalpel

Ewa Chodakowska często określana jest mianem trenerki wszystkich Polek. To ona sprawiła, że wiele Polek postanowiło zmienić swoje życie – zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Po skończeniu dwóch greckich szkół fitness wróciła do Polski. Jest trenerką znanych pań, w tym Perfekcyjnej Pani Domu Małgorzaty Rozenek, aktorki Oli Szwed czy dziennikarki Marzeny Rogalskiej. Podobno nie ma litości dla osób z nią ćwiczących i nazywana jest trenerką killerką.

I choć treningi z nią nie są lekkie, łatwe i przyjemne, to oczywiście nie znęca się ona nad ćwiczącymi. To one same, dzięki jej motywacyjnym radom, dają z siebie wszystko i podejmują „ponadludzki” wysiłek, co z kolei skutkuje wyjątkowo owocnym treningiem i przynosi świetne efekty. Ewa podkreśla, że najważniejsze to regularne ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu, od 30 do 60 minut (jej zdaniem lepszy jest krótszy, ale bardziej intensywny trening) i zdrowe odżywianie. Efektami można się cieszyć już po 10-12 treningach (w zależności od danej osoby). Ważna jest też pozytywna motywacja – nie można poddawać się w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i trzeba wierzyć, że się uda. Jej metody pokochały miliony Polek, które sięgnęły po płyty z jej ćwiczeniami.

Na pierwszej autorskiej płycie znajdują się dwa trzydziestominutowe programy treningowe. Dzięki zestawom słynnych ćwiczeń „Skalpel II” przy użyciu krzesła każdy może wymodelować swoje ciało. Korzystając z „Szok treningu” można spalić maksymalną ilość kalorii i przyspieszyć swój metabolizm. Ten drugi program treningowy przeznaczony jest tylko dla średnio- i zaawansowanych.

 
Kolejne dwupłytowe wydawnictwo autorstwa Chodakowskiej to odsłona popularnego programu „Skalpel”, który choć brzmi groźnie, to jednak jest bezpieczny i bezinwazyjny. Podczas 45-minutowego treningu rzeźbimy mięśnie i spalamy tkankę tłuszczową, a nasze ciało staje się pięknie wymodelowane. Pierwsze efekty widoczne są już po czterech tygodniach. Na drugim krążku można zobaczyć, jak wyglądał największy otwarty trening z Ewą – „All in #my girls”. Na warszawskim Polu Mokotowskim ćwiczyło z nią ponad pięć tysięcy osób.

 
Sporym zainteresowaniem cieszy się też jej książka „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”. W poradniku znajduje się program miesięcznej metamorfozy: trzydzieści treningów po pół godziny oraz trzydzieści różnorodnych jadłospisów. W książce znajdują się także porady dietetyczne i wskazówki treningowe oraz zdjęcia trenerki prezentującej wszystkie ćwiczenia opatrzone szczegółowym opisem. Wspomniana wyżej Marzena Rogalska we wstępie książki przypomina o tym, co powtarza ciągle sama trenerka: „Aktywność fizyczna da nam wiele radości, a ćwiczenia naprawiają nie tylko nasze ciała, ale i dusze”.

I choć sama trenerka w książce kilkakrotnie podkreśla, że łatwo nie będzie, to warto spróbować. Efektem będzie nie tylko lepsze zdrowie, smukła sylwetka, ale także podniesienie poziomu serotoniny – hormonu szczęścia – co spowoduje, że będziemy optymistycznej patrzeć na świat.

 
Głos (z) Ameryki

Obu paniom rośnie konkurentka – trenerka fitness Sylwia Wiesnberg, Polka na stałe mieszkająca w USA. Na swoich płytach prezentuje trening „Tonique Energy Mat”, który jest połączeniem różnorodnych ruchów wykonywanych w szybkim tempie, które kształtują ciało i zwiększają wytrzymałość organizmu.

– Przez wiele lat, mówiąc o treningach metodą Tonique, używałam określenia „Me Time” (Mój Czas/Czas dla Mnie). To jest twój czas, kiedy możesz dopingować siebie, kiedy nikt cię nie osądza i nie ocenia. I tak jak lubię mówić, podczas tych chwil, gdy masz „Swój Czas”, jesteś tylko ty i twój cień… Mam nadzieję, że dzięki Tonique Energy Mat wasze ciało stanie się bardziej jędrne, doskonałe i po prostu fit – podkreśla Sylwia Wiesenberg.fot. screen YouTube, flickr.com
 

Anna Krzesińska

magazyn@allegro.pl
Łukasz Jakóbiak: pomaganie to przyjemność
Osobom znanym łatwiej jest przebić się ze swoimi projektami w każdej dziedzinie. Może to być biznes, sztuka czy nawet polityka. Ale są tacy, którzy wykorzystują popularność, aby pomagać innym, tak jak Łukasz Jakóbiak, twórca znany z kanału 20m2 Łukasza na YouTubie. Wykorzystuje rozpoznawalność i pomaga dzieciom, bezdomnym i fundacjom. W najnowszym projekcie – pomagamy.20m2.pl – wykorzystuje do tego technologię dostarczaną przez Allegro. O swoich doświadczeniach z dobroczynnością opowiedział nam w krótkiej rozmowie. 
18 lat udanych zakupów. Mamy na to dowód
W czasie, gdy przeczytasz ten tekst, na Allegro zostanie sprzedanych ponad 2 tysiące produktów. To efekt długiej drogi, którą przebyliśmy przez ostatnie 18 lat. Na pewno u nas kupujesz, ale czy wiesz o nas wszystko? Z okazji naszych urodzin przygotowaliśmy kilka naprawdę solidnych ciekawostek.
PlayStation 1: legenda wciąż popularna
1995 rok nie obrodził zbytnio w przełomy technologiczne. Owszem, premierę miał system Windows 95, powstał portal Yahoo! oraz eBay, a także złapano najsłynniejszego hakera na świecie Kevina Mitnicka. 29 września 1995 r. – pięć lat po Game Boyu – swoją premierę w Europie miało PlayStation 1.
Game Boy – kultowy 27-latek z pazurem 
W latach dziewięćdziesiątych bardzo trudno było stworzyć technologiczną markę lifestylową. Jeszcze gorzej było z grami, które w tamtym okresie były uważane za rozrywkę niskich lotów, przeznaczoną głównie dla dzieci. Za przebicie tej bariery oraz za stworzenie kultowego sprzętu Nintendo należą się owacje na stojąco. 28 września 1990 r. pierwszy Game Boy miał swoją premierę w Europie.