W życiu, podobnie jak na murawie, warto walczyć do ostatniej minuty. Wiedzą o tym doskonale pracownicy warszawskiego Hospicjum św. Krzysztofa, którzy już od prawie 30 lat towarzyszą pacjentom w ostatnich chwilach ich życia. Udowadniają, że to czas, który można spędzić z godnością, bez bólu, w otoczeniu najbliższych. Wspólnie z Fundacją i Polskim Związkiem Piłki Nożnej rozpoczynamy wyjątkową akcję charytatywną „Dobra Aukcja” na ich rzecz.

W przededniu wyjazdu naszej reprezentacji na mundial do Rosji wraz z organizatorami akcji chcemy po raz kolejny udowodnić, że piłka łączy ludzi dobrej woli i inspiruje do pomagania innym. Dobra Aukcja to wiele aukcji charytatywnych, na których wystawione zostaną wyjątkowe przedmioty związane z piłkarską reprezentacją Polski. Główna licytacja dotyczy piłki z 1977 roku podpisanej przez kadrowiczów grających pod wodzą Kazimierza Górskiego na igrzyskach w Montrealu (1976) i Jacka Gmocha na mundialu w Argentynie (1978). Wśród podpisanych osób znajdziemy takie sławy jak wspomniany Jacek Gmoch, Zbigniew Boniek, Adam Nawałka, Kazimierz Deyna czy Jan Tomaszewski. To jedyna taka piłka w Polsce – absolutny biały kruk i obiekt pożądania kolekcjonerów piłkarskich pamiątek. Została przekazana hospicjum przez rodzinę jednego z pacjentów i przez lata czekała, nabierając wartości. Pracownicy placówki odkryli ją przypadkowo w czasie porządków w archiwum i postanowili wystawić ją na charytatywną aukcję.

W naszej akcji historia łączy się ze współczesnością, ponieważ na fanów futbolu czekają również przedmioty związane z aktualną ekipą prowadzoną przez Adama Nawałkę. Fani futbolu będą mogli wylicytować oryginalne koszulki z autografami polskich reprezentantów i oficjalną mundialową piłkę również podpisaną przez polskich zawodników. Swoje rękawice wystawił na licytację Łukasz Fabiański, a Jakub Błaszczykowski przeznaczył na wsparcie akcji koszulkę z autografem oraz książkę Na prawdziwych fanów czekają też wyjątkowe spotkania, które na pewno długo będą wspominać. Dziennikarz sportowy Michał Pol zaprasza na jeden dzień do redakcji „Przeglądu Sportowego” w czasie mundialowego szaleństwa, a komentator Dariusz Szpakowski oferuje przedłużenie mistrzowskich emocji w trakcie wspólnego oglądania meczu.

Nie grzej ławy, włącz się do akcji!

Allegro jest partnerem technologicznym Dobrej Aukcji. Wszystkie licytacje prowadzone są na naszej platformie Allegro Charytatywni. Umożliwia ona również wsparcie akcji poprzez kupno wirtualnych cegiełek oraz przez wpłaty do wirtualnej puszki.

Platforma Charytatywni.allegro.pl dostarcza rozwiązania technologiczne, które umożliwiają pomoc i realizację ważnych społecznie projektów. Nie pobieramy za to żadnych opłat ani prowizji – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.pl. – W naszych aukcjach, tak jak w piłce nożnej, walka toczy się do ostatniej minuty. W sporcie zwycięzca może być tylko jeden, ale ja zawsze podkreślam, że w Charytatywnych Allegro najważniejszy jest udział. Licytacje rozpalają emocje, ale nie zapominajmy, że to środek do realizacji celu. Pomoc ludziom w ostatnich dniach życia, którą niesie FHO, na pewno poruszy serca wszystkich ludzi dobrej woli. Jeżeli nie stać cię na wylicytowanie piłkarskich pamiątek, wpłać dowolną kwotę lub kup cegiełkę. Mówiąc sportowym językiem – nie grzej ławy, wbiegaj z nami na murawę! – dodaje.

Zgodnie z zasadą fair play organizatorzy akcji zadbali o to, żeby każda z uczestniczących w niej osób miała szansę na swoją porcję sportowych emocji. Niezależnie od zasobności portfela! Osoby, które kupią cegiełkę lub wpłacą dowolną kwotę, będą mogły wziąć udział w wyjątkowym konkursie. Do wygrania w nim będzie pięć biletów na mecz towarzyski Polska–Litwa, który odbędzie się 12 czerwca na PGE Narodowym.

– Praca naszej Fundacji nie byłaby możliwa bez zaangażowania czasu i umiejętności naszych wolontariuszy oraz wsparcia finansowego darczyńców – mówi Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. – Uważam, że to wspaniałe, że Dobra Aukcja jeszcze przed oficjalnym startem zgromadziła wokół siebie ludzi i instytucje, które nie są obojętne na los innych. Jestem pewna, że z taką drużyną jesteśmy gotowi osiągnąć sukces – dodaje.  

Dobra Aukcja wystartowała 25 kwietnia i potrwa do 25 maja 2018 roku. Sprawdź, jak pomóc pacjentom hospicjum na stronie www.DobraAukcja.pl.

Agnieszka Czarnecka

magazyn@allegro.pl