Warkocz - najgorętszy fryzjerski trend w tym roku. Mocno lansowany przez gwiazdy na całym świecie, także i naszą polsko-amerykańską trendsetterkę Dżoanę, która w tym roku zdecydowanie uległa tej modzie, wywołując burzę w Internecie. Wczoraj miała włosy krótkie, a dziś już do pasa. Jak ona to robi? - burzyli się internauci. 

Jak się okazuje, aby ulegać trendom, nie trzeba zapuszczać własnych loków. Właściwie cała zabawa polega właśnie na dopięciu warkocza „sztucznego”, przerysowanego i w długości, i w objętości, czasem nawet kolorowego. Wybierać można między włosami prawdziwymi a syntetycznymi allegro.pl/dopinane warkocze.Iwona Bednarska, znana stylistka fryzur i kolorystka pracująca z takimi gwiazdami jak Doda, Maja Sablewska czy Anna Maria Jopek, powiedziała nam, że moda na warkocze jest coraz silniejsza i staje się popularna nawet wśród klientek niezwiązanych z show-biznesem, jako codzienny sposób na dobrą fryzurę. W jej salonie od jakiegoś już czasu dopinane warkocze królują we fryzurach ślubnych. Według Iwony to doskonałe rozwiązanie gwarantujące nienaganność uczesania do białego rana. Zmiana długości włosów to nie tylko sposób na zmianę wizerunku, ale jak twierdzi Iwona idealna metoda na zapanowanie nad niesforną fryzurą. Poza tym świetna zabawa niewymagająca prawie żadnych nakładów.Lato sprzyja takim fryzurom, bo nie nosimy czapki i nic nie można zepsuć. Iwona Bednarska wymienia kolejne zalety. Warkocze można nosić luźno i niedbale, wyciągając niektóre kosmyki, by dodać fryzurze lekkości i rockowego stylu.Można je upiąć w dostojny i zawsze elegancki kok,można niczym Julia Tymoszenko ułożyć je wokół głowy w tzw. koronę.Możliwości jest naprawdę wiele. Wśród warkoczowych trendów Iwona poleca także wpinanie we włosy drobnych warkoczyków. Dla zabawy, ale także podkreślenia tej specjalnej sztuczności można wybierać je w tonacjach kolorystycznych innych niż własna, robić dzięki temu balejaże, nie narażając włosów na uszkodzenie, fryzurę w stylu hippi.

 

Jednym słowem dopinanie warkoczy może pięknie dopełnić styl ubrania, w jakim zamierzamy wystąpić. Podkreślić zdecydowanie jego charakter. Wygląda na to, że trend na dopinanie warkoczy szybko się nie zmieni. Po pierwsze dzięki takim stylizacyjnym sztuczkom udaje się bezkarnie zmieniać kształt uczesania, poza tym można osiągnąć spektakularne efekty, zwiększyć objętość włosów, bawić się modą i z sentymentem wspominać beztroskie dzieciństwo.Zresztą warkocze zwane kłosem, które jakiś czas temu nosiły małe dziewczynki, są na absolutnym topie tego trendu. Na pokazach jesień zima 2015/2016 dopinanych tresek jest coraz więcej. Pojawiają się też i takie, w które wplata się kolory fluo, trudne do osiągnięcia na prawdziwych włosach. Wydaje się, że w karnawale będą to dominujące trendy fryzjerskie, które zdecydowanie opuszczą wybiegi mody, by całkowicie przedostać się na ulicę.

 

Fot. shutterstock/dbfactory.com 


Barbara Mietkowska

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.   
Ostre koło. Lubisz jazdę bez hamulców?
Te rowery fascynują. Kuszą wyglądem, oryginalnością. To nie tyle moda, co miejska subkultura wywodząca się ze środowiska kurierów, ale zataczająca coraz szersze kręgi. Hipsterzy porzucają dla nich swoje klasyczne cruisery. Ostre koła są jednym z obiektów pożądania millennialsów, dla których rower to nie tylko środek transportu, ale też ważny element stylu życia.