Dla tych, którzy wolą nie tylko czynnie, ale też produktywnie spędzać czas, na początek polecamy Jak odnowić drewniany płot? – to może być bardzo odprężające zadanie – prawie jak kolorowanki dla dorosłych. Ci, którzy mają bardziej zaawansowane ambicje, i już myślą o zbliżającej się zimie, powinni zapoznać się z artykułem Styropian czy wełna – czym ocieplić dom? Pora przejść do wnętrz – wiadomo, że mieszkanie czy dom cały czas pracują i czasami po kilku latach mogą pojawić się na ścianach czy suficie pęknięcia. Jak sobie z nimi poradzić we własnym zakresie, pomogą artykuły z naszych poradników: Jak naprawić spękane ściany? Jak naprawić spękane sufity? A co dalej? Na przykład: Pomysły na wykończenie ściany w kuchni. I tym samym przeszliśmy donaszaj ulubionej części mieszkania czy domu – kuchni. Aby była odpowiednio przystosowana do naszych potrzeb, pomoże: Oświetlenie kuchenne – jakie wybrać? Natomiast aby można było w niej gotować nie tylko pyszne, ale też zdrowe posiłki, polecamy: Sprzęt kuchenny, który ułatwi zdrowy tryb życia. 

Ważną częścią domu jest też łazienka – jeśli jesteśmy akurat posiadaczami łazienki na poddaszu i mamy problem z jej urządzeniem, niezbędne jest zapoznanie się z tym poradnikiem: Łazienka na poddaszu – jak ją urządzić? Kolejny artykuł pomoże w kolejnym kłopocie: Jak ukryć pralkę w łazience? No i będąc przy praniu, ta wiedza zawsze się przyda: Jak prać buty sportowe?

Jeśli mamy dom, i do tego dość duży, niezbędne jest założenie monitoringu – technologia poszła tak do przodu, że aby obserwować to, co dzieje się wokół domu, nie trzeba już wpatrywać się w monitor komputera - wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją – jak to działa, dowiemy się z artykułu: Domowy monitoring przez komórkę.

Czy jest coś bardziej pobudzającego rano niż filiżanka dobrze zaparzonej kawy? Na pewno znajdą się tacy, dla których będzie to zimny prysznic lub głośna muzyka, my jednak stawiamy na kawę. Aby była doskonała, ważna jest grubość mielenia ziaren, jak zrobić to prawidłowo pomoże: Dobieramy grubość mielenia kawy do sposobu jej parzenia. Włosi nie wyobrażają sobie dnia bez espresso i my też coraz częściej przekonujemy się do maleńkiej filiżaneczki mocnego i aromatycznego napoju. Jak dobrze je zaparzyć, dowiemy się z poradnika: Zasady parzenia i rodzaje espresso. Kawa nie kojarzy nam się z napojem dietetycznym, szczególnie cafe latte nie ma z nim nic wspólnego. Istnieje jednak kawa, która ma właściwości odchudzające: Odchudzające właściwości zielonej kawy.

Być może zamiana piwa na kawę pomoże nam się rozprawić z częstym powakacyjnym problemem (szczególnie mężczyzn): Najlepsze sposoby na mięsień piwny. A jak jest piwo, często też jest grill - Jak grillować, by nie przytyć? Ważne jest nie tylko to, co jemy, ale także, na jakim grillu przyrządzamy nasze potrawy – aby wybrać najlepszy, polecamy poradniki: Jak grill to z pokrywą – test grilla MG427, Test grilla gazowego Landmann Triton 4.

Szkoła zbliża się wielkimi krokami, czy tego chcemy, czy nie. Ci, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, które idą do pierwszej klasy, często wcześniej je do tego przygotowują. Tu pomocny może być artykuł: Jak przygotować rękę dziecka do nauki pisania? Polecamy także: Wyprawka dla dziecka idącego pierwszy raz do szkoły, Wybieramy worek na buty dla ucznia klas 1–3, Najmodniejsze piórniki szkolne. Ważne jest też śniadanie, aby nasza pociecha chętnie po nie sięgnęła w szkole – opakowanie musi się wyróżniać: Najbardziej oryginalne śniadaniówki dla naszego dziecka – przegląd.

Wyprawka do szkoły to nie tylko podręczniki i przybory szkolne, to często też przemeblowanie pokoju młodego ucznia. Aby zainwestować raz a dobrze, polecamy: Urządzamy pokój dla ucznia, Meble, które rosną wraz z dzieckiem.

Jeśli po pierwszych dniach w szkole nasza pociecha tryska entuzjazmem i chęcią nauki, nie pozostaje nam nic innego, jak podsycać jego pasję – pomogą w tym m.in. Gry i zabawy, które uczą geografii, a także artykuł: Mamo, będę lekarzem!

Gorzej, jeśli stanie się odwrotnie – co zrobić, gdy nasza pociecha uzna, że szkoła to ostatnie miejsce, w którym chce spędzać czas? - Co zrobić, gdy dziecko nie chce chodzić do szkoły?
Bawić się chce każdy, niezależnie od wieku – coraz bardzie popularne są drony – my jesteśmy ich fanami: Przegląd dronów do zabawy. Nie tylko dla najmłodszych.

Tym, którzy przed powrotem do swoich obowiązków pragną jeszcze chwilę nacieszyć się wolnym, a preferują wyłącznie własne towarzystwo – polecamy: Jaki namiot na samotną letnią wyprawę?

I klocki, które kochają i młodzi, i starzy – tu nie ma ograniczeń wiekowych: Lego Jurassic World – recenzja.
Fot. Flickr.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl
Licytuj kreacje polskich projektantów i wesprzyj Fundację Dajemy Dzieciom Siłę
Moda może iść w parze z dobroczynnością - udowadniają to akcje takie jak ta, organizowana przez Plejadę. W trakcie gali Pożegnanie Lata z Plejadą/Białe noce Monaco we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie zaprezentowano pięć wieczorowych kreacji przygotowanych przez najważniejszych polskich projektantów: Joannę Przetakiewicz (La Mania), Tomasza Olejniczaka (Tomaotomo), duet Paprocki & Brzozowski, Dawida Wolińskiego oraz Natashę Pavluchenko. Każdą suknie można wylicytować na platformie charytatywni.allegro.pl. Całkowity dochód z akcji zasili konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Czy młodych Polaków trzeba uczyć zakupów w Internecie?
Kilka kliknięć, płatność online i oczekiwanie na wybrany produkt. Do tych prostych działań ograniczają się obecnie zakupy przez Internet. Czy jednak dla każdego użytkownika Internetu zadanie to jest tak samo proste? Według Izby Gospodarki Elektronicznej niekoniecznie. Z tego względu we współpracy z Allegro wydała mikroporadnik „Kupuję w sieci”, który jest elementem cyklicznej akcji edukacyjnej o takiej samej nazwie. W 2017 roku w jej ramach zorganizowano „Cyfrowy Tydzień w Rybniku”, gdzie w dniach 18–22.09.2017 r. odbywają się prelekcje oraz warsztaty na temat e-commerce m.in. dla młodzieży.
Coś się kończy, coś zaczyna, czyli finał programu stażowego Summer e-Xperience 2017
Kolejna edycja programu stażowego, organizowanego przez Allegro, właśnie przeszła do historii. Przez dwa miesiące 38 osób, pod okiem mentorów, zdobywało doświadczenie w różnych obszarach: od technologii, poprzez finanse, operacje aż po marketing. Nie można uczestniczyć w lepszych zajęciach z e-commerce w Polsce!
Ty też możesz pomóc budować Świetlikowo
Allegro po raz kolejny udowadnia, że technologia może pomóc w rozwiązywaniu ludzkich problemów. Tym razem naszym wspólnym celem jest zbudowanie Świetlikowa, czyli bezpłatnego Centrum Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do budowy, biorąc udział w akcji na charytatywni.allegro.pl.