Allegro jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, w których można kupić lub sprzedać przedmioty kolekcjonerskie - obecnie na platformie znajduje się 2,6 mln tego typu ofert.

- Kolekcje to jedna z najstarszych kategorii na Allegro. Przez te wszystkie lata udowodniliśmy, że jesteśmy najlepszym miejscem do prowadzenia biznesu związanego z handlem metalami czy kamieniami szlachetnymi i mamy ambicję odgrywać ważną rolę na tym rynku. Dlatego przygotowaliśmy dla sprzedawców korzystne warunki finansowe, aby zachęcić ich do zwiększenia swojej obecności na platformie. Pomimo, iż są to produkty o dużej wartości każdy, kto wystawi ofertę w kategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje, nie zapłaci więcej niż 50 zł prowizji, bez względu na cenę przedmiotu - mówi Damian Zapłata, chief commercial officer i członek zarządu Allegro.

Po kilku latach nieobecności na Allegro wracają także oferty sprzedaży złota i srebra w postaci sztabek, monet kolekcjonerskich oraz inwestycyjnych. Sprzedaż prowadzić będą tylko wybrane instytucje, zajmujące się produkcją i handlem metalami szlachetnymi. Pod koniec marca pierwsze oferty na platformie, w ramach nowo utworzonej kategorii „Produkty inwestycyjne”, wystawi Mennica Polska.

- Stale poszerzamy ofertę Allegro o nowe produkty, dlatego teraz obok monet kolekcjonerskich, będzie można znaleźć również monety inwestycyjne. Do współpracy zaprosiliśmy partnera, który gwarantuje naszym klientom bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktów, co w przypadku rynku metali szlachetnych jest niezwykle istotne - dodaje Damian Zapłata.

licytacje i kolecje.jpg

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie, która prowadzi sprzedaż poprzez Skarbiec Mennicy Polskiej, salony firmowe oraz sklep internetowy. Teraz Mennica będzie prowadzić sprzedaż na największej platformie handlowej w Polsce, jako wyłączny partner w kategorii Złoto inwestycyjne.

Na Allegro pojawiła się także inna nowa kategoria „Monety złote do 1800 roku”, przeznaczona tylko dla sprzedających z programu Numizmatyka Profesjonalna. To program dedykowany największym sprzedającym w kategorii Numizmatyka, którzy prowadzą sprzedaż z konta firmowego i spełniają kryteria, takie jak: oryginalność oferowanych towarów i jakość sprzedaży (oceny sprzedaży, komentarze), wysoki standard obsługi kupujących czy historia współpracy z serwisem.

Więcej informacji na temat zmian w prowizjach w kategorii Kolekcje i antyki można znaleźć tutaj.

Fot. pixnio.com

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Raty Od.nowa. Takiego kredytu jeszcze nie było
Nasi klienci mogą już skorzystać z nowego rozwiązania w ramach Allegro Finanse – Rat od.nowa. To rewolucyjny produkt, który pozwoli sfinansować niespodziewane wydatki, albo skorzystać z atrakcyjnej okazji. Wszystko w wygodnych ratach zero. Prosty wniosek o przyznanie środków składa się wyłącznie przy pierwszy zakupie, a każda kolejna spłata odnawia dostępny limit.
Allegro wkracza na rynek aukcji dzieł sztuki
Aukcje, które sprawiły przed laty, że Allegro stało się tak popularne, powracają w nowej postaci. Allegro z partnerami tworzy nowe miejsce handlu dziełami sztuki w Internecie. W jednym miejscu – w Strefie Kolekcjonera – klienci znajdą starannie wyselekcjonowane aukcje przedmiotów pochodzących od renomowanych galerii sztuki, domów aukcyjnych i antykwariatów.
Firma sprzedaje na Allegro – o czym należy pamiętać?
Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 125 tys. profesjonalnych sprzedawców, a liczba klientów to blisko 17 milionów miesięcznie. Zamiast otwierać autonomiczny e-sklep, który trzeba będzie z mozołem promować, wielu sprzedawców woli prowadzić działalność na Allegro. Przedstawiamy podpowiedzi, które początkująca firma na Allegro musi znać.
Super Sprzedawca – gwarancja jakości na Allegro
Oferty Super Sprzedawcy cieszą się o 21% większym zainteresowaniem niż inne oferty na Allegro. Jeśli jesteś klientem, to kupując od Super Sprzedawcy, masz pewność wysokiej jakości obsługi i towarów. Jeśli jesteś sprzedawcą, warto postarać się o zdobycie tego tytułu. Przedstawiamy, jak działa program Super Sprzedawca dla sprzedających i klientów.