Największa platforma handlowa wprowadza zmiany w warunkach finansowych dla sprzedających kolekcje i antyki, stawia na nowe kategorie produktowe i partnerstwa. Na Allegro pojawią się m.in. produkty inwestycyjne obejmujące złoto, srebro oraz diamenty. Na początek we współpracy z Mennicą Polską. Natomiast każdy, kto w kategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje wystawi ofertę, zapłaci nie więcej niż 50 zł prowizji od sprzedaży, bez względu na cenę przedmiotu.

Allegro jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, w których można kupić lub sprzedać przedmioty kolekcjonerskie - obecnie na platformie znajduje się 2,6 mln tego typu ofert.

- Kolekcje to jedna z najstarszych kategorii na Allegro. Przez te wszystkie lata udowodniliśmy, że jesteśmy najlepszym miejscem do prowadzenia biznesu związanego z handlem metalami czy kamieniami szlachetnymi i mamy ambicję odgrywać ważną rolę na tym rynku. Dlatego przygotowaliśmy dla sprzedawców korzystne warunki finansowe, aby zachęcić ich do zwiększenia swojej obecności na platformie. Pomimo, iż są to produkty o dużej wartości każdy, kto wystawi ofertę w kategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje, nie zapłaci więcej niż 50 zł prowizji, bez względu na cenę przedmiotu - mówi Damian Zapłata, chief commercial officer i członek zarządu Allegro.

Po kilku latach nieobecności na Allegro wracają także oferty sprzedaży złota i srebra w postaci sztabek, monet kolekcjonerskich oraz inwestycyjnych. Sprzedaż prowadzić będą tylko wybrane instytucje, zajmujące się produkcją i handlem metalami szlachetnymi. Pod koniec marca pierwsze oferty na platformie, w ramach nowo utworzonej kategorii „Produkty inwestycyjne”, wystawi Mennica Polska.

- Stale poszerzamy ofertę Allegro o nowe produkty, dlatego teraz obok monet kolekcjonerskich, będzie można znaleźć również monety inwestycyjne. Do współpracy zaprosiliśmy partnera, który gwarantuje naszym klientom bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktów, co w przypadku rynku metali szlachetnych jest niezwykle istotne - dodaje Damian Zapłata.

licytacje i kolecje.jpg

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie, która prowadzi sprzedaż poprzez Skarbiec Mennicy Polskiej, salony firmowe oraz sklep internetowy. Teraz Mennica będzie prowadzić sprzedaż na największej platformie handlowej w Polsce, jako wyłączny partner w kategorii Złoto inwestycyjne.

Na Allegro pojawiła się także inna nowa kategoria „Monety złote do 1800 roku”, przeznaczona tylko dla sprzedających z programu Numizmatyka Profesjonalna. To program dedykowany największym sprzedającym w kategorii Numizmatyka, którzy prowadzą sprzedaż z konta firmowego i spełniają kryteria, takie jak: oryginalność oferowanych towarów i jakość sprzedaży (oceny sprzedaży, komentarze), wysoki standard obsługi kupujących czy historia współpracy z serwisem.

Więcej informacji na temat zmian w prowizjach w kategorii Kolekcje i antyki można znaleźć tutaj.

Fot. pixnio.com

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl