Lato sprzyja eksponowaniu ciała. Skąpe sukienki, bikini, sandały podkreślają jego urodę. Charakterystyczne dla tej pory roku przesadne biżuteryjne stylizacje uwydatniają opaleniznę i powabne kształty. Złoto i srebro na muśniętej słońcem skórze lśnią wyjątkowo. Trendy urodowo-modowe zaskoczyły nas w tym sezonie zniewalającym w swojej prostocie pomysłem na biżuteryjne ozdoby. Ktoś przypomniał sobie o istnieniu kalkomanii i uczynił z tego wielką zabawę, wprost światowy hit sezonu. 

Sposób tani, spektakularny, a przede wszystkim zmywalny na „wytatuowanie” kosztownościami dowolnej partii ciała. Wybór pierścionków, łańcuszków, bransolet jest przeogromny. Od prostych pasków w kolorach szlachetnych metali po bardzo skomplikowane egzotyczne wzory. Cała zabawa polega na inwencji własnej, dobieraniu i multiplikowaniu wzorów tatuaży oraz na mieszaniu ich z prawdziwą biżuterią. Im więcej, tym lepiej. 

Zabieg nakładania takiej biżuterii z kalkomanii jest niezwykle prosty. Wystarczy przyłożyć folię do skóry, zwilżyć wilgotną gąbką, docisnąć i gotowe. Ozdoby trzymają się kilka dni, w zależności od sposobu pielęgnacji ciała. Biżuteria przyklejona do skóry całkowicie zwalnia od niepokoju, aby czegoś cennego nie zgubić. O tym, jaką furorę robi ten trend, przekonaliśmy się także na Allegro.pl. Metaliczne tatuaże pojawiły się na naszych aukcjach po raz pierwszy w tym roku, a już ich sprzedaż świadczy o wyraźnej na nie modzie. Wydaje się, że trend ten będzie także intensywnie królował w karnawale. Namiętnych zwolenników zachęcamy, by pamiętali, że ta moda dotyczy plaży, wakacji i wieczornych bankietów. Na razie nie wpisuje się w trendy: miejski czy biurowy. Tymczasem to tylko fajny pomysł na zabawę. 

Oczywiście jeśli chodzi o tatuaże, wszelkie tabu zostało dawno przełamane i nie trudno spotkać wzorzyste od stóp do głowy osoby, niemniej biżuteryjne tatuaże nie mają za zadanie naśladować tych prawdziwych, bardziej zbliżają się w swojej wymowie do marokańskich ozdób henną, które stosuje się jedynie okazjonalnie bądź rytualnie. Tatuaże z kalkomanii inspirują się biżuterią wschodnią, azjatycką, ale także dużo prostszą - skandynawską. Są niezwykle precyzyjne jeśli chodzi o detale. Można znaleźć elementy przyrodnicze: pióra ptaków, małe zwierzątka i tworzyć z nich prawdziwe totemy, które pozwalają czuć się królową lata!


Fot. www.gettyimages.com/dbfactory, materiały prasowe

Barbara Mietkowska

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Wszyscy kochają Smoka Wawelskiego, czyli jak „Legendy Polskie” promują naszą kulturę
Do niedawna Polska kojarzyła się na świecie głównie z Chopinem, Janem Pawłem II i Lechem Wałęsą. Dziś jednak z powodzeniem chwalimy się Smokiem Wawelskim, Babą Jagą, Bazyliszkiem i Janem Twardowskim. Filmy z serii „Legendy Polskie” wyreżyserowane przez nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego podbijają serca widzów. 
Jak czerpać radość z biegania i osiągać sukcesy
Marzy Ci się udział w maratonie, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu chcesz zacząć biegać? Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy trenować muszą zawsze z głową. Im później zaczynamy, tym staranniej musimy planować budowanie kondycji. Łaskawie potraktowany organizm odpłaci nam ogromną satysfakcją z wyników, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem.
Ćwiczysz? Tak, ale… Od jutra… Czyli 5 praktycznych porad, jak wreszcie wziąć się za siebie
Mocne postanowienie o rozpoczęciu ćwiczeń, efektywne dni, a nawet tygodnie treningu. Następnie euforia ustępuje miejsca rutynie, a ta coraz mniejszej chęci do ćwiczeń. Koniec jest bez „happy endu” – całkowite porzucenie mocnych, jeszcze niedawno, postanowień. Znacie to? Co zrobić, aby tym razem było inaczej?
Emoji – wieki sukces małych emotikon
Wystąpiły w teledysku Katy Perry, niedługo będą miały na swoim koncie pierwszy film pełnometrażowy. Charakterystyczne obrazki typu „emoji”, wykorzystywane w komunikacji internetowej, mają już miliony fanów na całym świecie.