Lato sprzyja eksponowaniu ciała. Skąpe sukienki, bikini, sandały podkreślają jego urodę. Charakterystyczne dla tej pory roku przesadne biżuteryjne stylizacje uwydatniają opaleniznę i powabne kształty. Złoto i srebro na muśniętej słońcem skórze lśnią wyjątkowo. Trendy urodowo-modowe zaskoczyły nas w tym sezonie zniewalającym w swojej prostocie pomysłem na biżuteryjne ozdoby. Ktoś przypomniał sobie o istnieniu kalkomanii i uczynił z tego wielką zabawę, wprost światowy hit sezonu. 

Sposób tani, spektakularny, a przede wszystkim zmywalny na „wytatuowanie” kosztownościami dowolnej partii ciała. Wybór pierścionków, łańcuszków, bransolet jest przeogromny. Od prostych pasków w kolorach szlachetnych metali po bardzo skomplikowane egzotyczne wzory. Cała zabawa polega na inwencji własnej, dobieraniu i multiplikowaniu wzorów tatuaży oraz na mieszaniu ich z prawdziwą biżuterią. Im więcej, tym lepiej. 

Zabieg nakładania takiej biżuterii z kalkomanii jest niezwykle prosty. Wystarczy przyłożyć folię do skóry, zwilżyć wilgotną gąbką, docisnąć i gotowe. Ozdoby trzymają się kilka dni, w zależności od sposobu pielęgnacji ciała. Biżuteria przyklejona do skóry całkowicie zwalnia od niepokoju, aby czegoś cennego nie zgubić. O tym, jaką furorę robi ten trend, przekonaliśmy się także na Allegro.pl. Metaliczne tatuaże pojawiły się na naszych aukcjach po raz pierwszy w tym roku, a już ich sprzedaż świadczy o wyraźnej na nie modzie. Wydaje się, że trend ten będzie także intensywnie królował w karnawale. Namiętnych zwolenników zachęcamy, by pamiętali, że ta moda dotyczy plaży, wakacji i wieczornych bankietów. Na razie nie wpisuje się w trendy: miejski czy biurowy. Tymczasem to tylko fajny pomysł na zabawę. 

Oczywiście jeśli chodzi o tatuaże, wszelkie tabu zostało dawno przełamane i nie trudno spotkać wzorzyste od stóp do głowy osoby, niemniej biżuteryjne tatuaże nie mają za zadanie naśladować tych prawdziwych, bardziej zbliżają się w swojej wymowie do marokańskich ozdób henną, które stosuje się jedynie okazjonalnie bądź rytualnie. Tatuaże z kalkomanii inspirują się biżuterią wschodnią, azjatycką, ale także dużo prostszą - skandynawską. Są niezwykle precyzyjne jeśli chodzi o detale. Można znaleźć elementy przyrodnicze: pióra ptaków, małe zwierzątka i tworzyć z nich prawdziwe totemy, które pozwalają czuć się królową lata!


Fot. www.gettyimages.com/dbfactory, materiały prasowe

Barbara Mietkowska

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.   
Ostre koło. Lubisz jazdę bez hamulców?
Te rowery fascynują. Kuszą wyglądem, oryginalnością. To nie tyle moda, co miejska subkultura wywodząca się ze środowiska kurierów, ale zataczająca coraz szersze kręgi. Hipsterzy porzucają dla nich swoje klasyczne cruisery. Ostre koła są jednym z obiektów pożądania millennialsów, dla których rower to nie tylko środek transportu, ale też ważny element stylu życia.