Lato sprzyja eksponowaniu ciała. Skąpe sukienki, bikini, sandały podkreślają jego urodę. Charakterystyczne dla tej pory roku przesadne biżuteryjne stylizacje uwydatniają opaleniznę i powabne kształty. Złoto i srebro na muśniętej słońcem skórze lśnią wyjątkowo. Trendy urodowo-modowe zaskoczyły nas w tym sezonie zniewalającym w swojej prostocie pomysłem na biżuteryjne ozdoby. Ktoś przypomniał sobie o istnieniu kalkomanii i uczynił z tego wielką zabawę, wprost światowy hit sezonu. 

Sposób tani, spektakularny, a przede wszystkim zmywalny na „wytatuowanie” kosztownościami dowolnej partii ciała. Wybór pierścionków, łańcuszków, bransolet jest przeogromny. Od prostych pasków w kolorach szlachetnych metali po bardzo skomplikowane egzotyczne wzory. Cała zabawa polega na inwencji własnej, dobieraniu i multiplikowaniu wzorów tatuaży oraz na mieszaniu ich z prawdziwą biżuterią. Im więcej, tym lepiej. 

Zabieg nakładania takiej biżuterii z kalkomanii jest niezwykle prosty. Wystarczy przyłożyć folię do skóry, zwilżyć wilgotną gąbką, docisnąć i gotowe. Ozdoby trzymają się kilka dni, w zależności od sposobu pielęgnacji ciała. Biżuteria przyklejona do skóry całkowicie zwalnia od niepokoju, aby czegoś cennego nie zgubić. O tym, jaką furorę robi ten trend, przekonaliśmy się także na Allegro.pl. Metaliczne tatuaże pojawiły się na naszych aukcjach po raz pierwszy w tym roku, a już ich sprzedaż świadczy o wyraźnej na nie modzie. Wydaje się, że trend ten będzie także intensywnie królował w karnawale. Namiętnych zwolenników zachęcamy, by pamiętali, że ta moda dotyczy plaży, wakacji i wieczornych bankietów. Na razie nie wpisuje się w trendy: miejski czy biurowy. Tymczasem to tylko fajny pomysł na zabawę. 

Oczywiście jeśli chodzi o tatuaże, wszelkie tabu zostało dawno przełamane i nie trudno spotkać wzorzyste od stóp do głowy osoby, niemniej biżuteryjne tatuaże nie mają za zadanie naśladować tych prawdziwych, bardziej zbliżają się w swojej wymowie do marokańskich ozdób henną, które stosuje się jedynie okazjonalnie bądź rytualnie. Tatuaże z kalkomanii inspirują się biżuterią wschodnią, azjatycką, ale także dużo prostszą - skandynawską. Są niezwykle precyzyjne jeśli chodzi o detale. Można znaleźć elementy przyrodnicze: pióra ptaków, małe zwierzątka i tworzyć z nich prawdziwe totemy, które pozwalają czuć się królową lata!


Fot. www.gettyimages.com/dbfactory, materiały prasowe

Barbara Mietkowska

magazyn@allegro.pl
Jak być tatą na medal
Najlepszy prezent, który tata może zrobić sobie na Dzień Ojca? Dużo czasu z dzieckiem! Najlepiej nie tylko tego dnia. Tak rodzi się bliskość i więź, która zostaje na całe życie. Świadomy ojciec uczy się dobrze wykorzystywać każdą chwilę z dzieckiem. Przez wspólne czytanie książek, gry czy rysowanie ojciec uczy dzieci zaangażowania, rozwija ich wiedzę, uczuciowość i wiarę w siebie. 
Teksasy, dżiny i skinny: Lee i Wrangler oficjalnie na Allegro
Nie zakładali ich (masowo) Beatlesi, nie chodził w nich Michael Jackson, ale to nie przeszkodziło dżinsom stać się ikoną popkultury. Wrangler i Lee, które właśnie oficjalnie debiutują na Allegro, skutecznie przetarły szlaki. 
Jak stworzyć modne wnętrze w Polsce AD 2017?
Znane powiedzenie mówi, że nie jest modne, co jest modne, ale co się komu podoba. Mimo tego wielu z nas przy urządzaniu domu czy mieszkania szuka sprawdzonych i będących na czasie rozwiązań z zakresu aranżacji wnętrz. Jakie kolory, faktury i materiały królować będą w tym sezonie?
Moda na grochy nie przemija
Yayoi Kusama mówi o nich, że są centrum wszechświata. Dla Boba Dylana koszula w nie była oznaką wyzwolenia z heteronormatywności. Moda bez nich byłaby o wiele smutniejsza. Kropki lub, jak kto woli, swojskie grochy wracają. I jak na nie przystało, jest to powrót w dobrym stylu. Na Allegro tylko w ciągu ostatniego roku wartość sprzedanych produktów w grochy, groszki i kropki przekroczyła 1,5 miliona złotych!