Wakacje na półmetku, akcję „back to school” czas zacząć!

03 sierpnia 2015, 08:00

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na Allegro sprzedało się niemal milion podręczników do wszystkich typów szkół. Szczyt zainteresowania kupujących przypada na końcówkę letnich wakacji. Na Allegro trwa akcja, dzięki której sprzedawcy mogą wystawiać podręczniki i artykuły szkolne za darmo.

Podręczniki dla szkół podstawowych i gimnazjów najchętniej w Internecie kupujemy w sierpniu i wrześniu. Nic w tym dziwnego, tu Internet tylko odzwierciedla i powtarza rytm zakupów znany od lat w świecie rzeczywistym. W przypadku książek do podstawówki, na sierpień przypada dokładnie połowa całorocznej sprzedaży w tej kategorii. W gimnazjum szczyt zakupów to nie tylko sierpień, ale i wrzesień. Oba miesiące odpowiadają za dokładnie połowę całorocznej sprzedaży.

W przypadku podręczników do szkół ponadgimnazjalnych szczyt sprzedaży to również sierpień, kiedy średnio sprzedaje się trzykrotnie więcej książek niż w pozostałych miesiącach. Inaczej niż w przypadku podręczników do szkoły podstawowej czy gimnazjum, w tej kategorii poza letnim szczytem sprzedaż rozkłada się niemal równomiernie w całym roku. Co miesiąc nowych właścicieli znajduje ponad 10 tysięcy książek i podręczników. Sprzedaż na chwilę przygasa w czerwcu, ale tylko po to, aby eksplodować ponownie w lipcu i sierpniu.

Skoro minęliśmy już półmetek wakacji, pora pomyśleć o szkole. A konkretnie o podręcznikach, artykułach szkolnych i książkach do nauki języków obcych. Tradycyjnie już Allegro w tym okresie przygotowało ułatwienia dla sprzedających i do końca sierpnia nie pobiera prowizji za wstawianie ofert w następujących kategoriach:

• Kultura i rozrywka > Książki i Komiksy > Podręczniki do szkół podst. i średnich;
• Kultura i rozrywka > Książki i Komiksy > Książki do nauki języka obcego;
• Dziecko > Artykuły szkolne.

Akcja nie obejmuje opłat za opcje dodatkowe, takie jak np. dodatkowe promowanie ofert. Szczegóły znaleźć można na stronie: wystawna.allegro.pl/promocje-dla-sprzedajacych/


Fot. Flickr.com
Redakcja
Magazyn Allegro
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%