Polacy, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wspierający Wirtualną Puszkę w aplikacji mobilnej, przekazali w tym roku 9 150 827,55 zł. W sumie, przez 18 lat udało się w ten sposób zgromadzić ponad 52,8 mln zł! A tylko w trakcie 3 ostatnich Finałów kwota zebrana na WOŚP wzrosła aż trzykrotnie.

26. Finał na aukcjach Allegro dla WOŚP okazał się wyjątkowy bo po raz kolejny rekordowy. Licytacje, które odbywają się na platformie charytatywnej Allegro aukcje.wosp.org.pl cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem już od 18 lat. I w tym roku internauci nie zawiedli i swoje wsparcie dla WOŚP postanowili okazać na różne sposoby m.in. licytując, wystawiając przedmioty, nagrywając filmy promujące aukcje na rzeczyodserca.pl czy zasilając złotówkami Wirtulaną Puszkę na mobilnym Allegro. Dzięki ich ofiarności udało się zebrać dokładnie 9 150 827,55 zł i tym samym pobić ubiegłoroczny rekord.

To zadziwiające, jak Polacy potrafią się zmobilizować i wspólnie tworzyć największą akcję charytatywną w tej części świata. Obserwujemy to pospolite ruszenie ludzkich serc już od kilkunastu lat i po wynikach, które osiągają nasze aukcje widzimy, że z roku na rok to zaangażowanie jest coraz większe. Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że wspólnie możemy pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

Przez 11 tygodni na stronie aukcje.wosp.org.pl wystawione zostały 133 704 oferty. A w trakcie samego finału, 14 stycznia, nowy przedmiot pojawiał się co 9,8 sekundy. Największym hitem tegorocznych aukcji okazał się polonez Filipa Chajzera, który był nie tylko najpopularniejszym ale te najdroższym przedmiotem – darczyńca zapłacił za niego po emocjonującej licytacji 67 100 zł. Gitarę Slasha z Guns N' Roses sprzedano za 60 200 zł, a unikatowy obraz Andrzeja Mleczki z dedykacją za 60 100 zł.

WOSP_aukcje.jpg

Zarówno wśród darczyńców, jak i licytujących, jak co roku, był również twórca WOŚP, który podziękował za wsparcie. – Każda licytacja, od tej najmniejszej po te kilkudziesięciotysięczne, ma w sobie gorące serce, niesamowitą moc i energię. Sam wziąłem udział w kilku aukcjach –  zawsze te ostatnie sekundy są dla mnie najbardziej emocjonujące. Uważamy kolejny Finał za udany i wspaniały, za ten, który spełni wszystkie oczekiwania. Będziemy mogli zakupić sprzęt i prowadzić nasze programy medyczne. Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w sierpniu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – mówi Jurek Owsiak.

Rzeczy prosto od serca

Ten rok to także duże zainteresowanie aukcjami wystawianymi przez znanych i lubianych: aktorów, sportowców czy blogerów. Na stronie rzeczyodserca.pl pojawiło się 286 przedmiotów, których historię można było poznać dzięki filmom nagranym przez darczyńców. W czasach kiedy każdy telefon wyposażony jest w kamerę, przygotowanie filmu, wrzucenie go na stronę i podzielenie się nim ze znajomym w social media zajmuje kilka minut. W tym roku zrobili to m.in. Filip Chajzer (22 493 wyświetleń filmu), Jessica Mercedes (12 289 wyświetleń filmu) i Ewa Chodakowska (7194 wyświetleń filmu). Na obejrzenie wszystkich filmów na rzeczyodeserca.pl trzeba by przeznaczyć 10 dni. Dzięki ofertom, które znalazły się na tej platformie, na konto Fundacji wpłynęło 1 097 387 zł, w trakcie 5. edycji akcji udało się już zebrać 3 539 231,11 zł w 1051 aukcjach.

WOSP_ros.jpg

Połowa klientów Allegro korzysta z aplikacji mobilnej i nie tylko realizuje w ten sposób zakupy ale też pomaga, o czym świadczy kwota zebrana w Wirtualnej Puszce – 8621 użytkowników wpłaciło 249 275 zł. To więcej o ponad 60 tys. zł niż przed rokiem.

WOSP_wirtualna puszka.jpg

Allegro dla WOŚP od 18 lat

Allegro od początku swojej działalności wspiera Finał WOŚP na różne sposoby: prowadzi platformę charytatywną aukcje.wosp.org.pl, rzeczyodserca.pl czy Wirtualną Puszkę na mobilnym Allegro, do czego angażuje swoją technologię. Jednak najważniejszy jest zespół ludzi, którzy przez 24 godziny na dobę pilnują prawidłowego przebiegu wszystkich tych działań, sami pomagają, wystawiając czy licytując przedmioty oraz są obecni w dniu Finału w studiu telewizyjnym. 

Foto_finał.jpg

Dziś to zespół 60 osób, które mogą czuć satysfakcję z dobrze wypełnionego zadania. Sztab Allegro każdego roku wystawia aukcje, w tym były to m.in. szkolenia z ekspertami Allegro, dzień VIP w strefie Allegro na Woodstocku czy iPhone X ze specjalnym grawerem. Licytacje Sztabu Allegro zakończyły się wynikiem 42 076 zł. 

WOSP_aukcje sztabu.jpg

18 lat wspólnego grania stało się też okazją do podsumowań. A jest co świętować, bo owocem tej współpracy są nieprawdopodobne liczby  i kwota, którą udało się w tym czasie zebrać - 52 890 654,11 zł! Aukcje Allegro dla WOŚP mają wierne grono internautów, którzy wspólnie z Allegro wspierają WOŚP. Najhojniejszy z nich do tej pory przeznaczył na ten cel 411 679 zł. Wśród użytkowników jest też osoba, która kupiła na aukcjach 1985 przedmiotów.

WOSP_18lat.jpg

Przypomnijmy, że wszystkie zebrane w trakcie 26. Finału środki zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Po więcej interesujących informacji dotyczących Allegro, WOŚP, tegorocznego Finału i 18 lat wspólnego grania zapraszamy na aukcje.wosp.org.pl.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl