Wykres 1: Najpopularniejsze aplikacje zakupowe – top 5 w kategorii „SHOPPING” wg Google Play


Kto najczęściej korzysta z aplikacji Allegro?

Według danych pochodzących z badania Mobience, z aplikacji Allegro częściej korzystają mężczyźni niż kobiety (51% vs 49%). Większa część użytkowników, bo aż 48%, to osoby między 25. a 34. rokiem życia. Kolejną grupą odbiorców „apki” są młodzi w wieku 15-24 lat (22%), dorośli w przedziale wiekowym 35-44 (21%) i 45+ (9%). Co drugi użytkownik ma wyższe wykształcenie (55%).

Wykres 2: Użytkownicy aplikacji Allegro – struktura demograficzna

Podsumowanie:

Większa część użytkowników aplikacji Allegro to mężczyźni w wieku od 25 do 34 lat, chętnie odwiedzający serwis poprzez aplikację zarówno w tygodniu, jak i w weekend.
Aplikacja Allegro jest niezwykle intuicyjna w użytkowaniu, przez co zyskuje swoich wiernych fanów i powiększa grono oddanych użytkowników. Umożliwia proste przeglądanie przedmiotów i bezproblemowe dokonywanie transakcji, dodatkowo też możliwe jest udostępnienie poszczególnych produktów na serwisach społecznościowych. Wyszukiwanie przedmiotów poprzez zeskanowane kody kreskowe to również bardzo przyjazna użytkownikowi cecha aplikacji.
Dane pochodzą z aplikacji badawczej Mobience udostępnionej przez agencję Spicy Mobile. Aplikacja służy lepszemu poznaniu zasad kierujących środowiskiem urządzeń mobilnych. Użytkownicy, instalując aplikację Mobience na swoim telefonie lub tablecie, dołączyli do panelu badawczego.

Tekst powstał przy współpracy z 


Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl