Strefa okazji na Allegro to największa w Polsce witryna, gdzie sprzedawcy oferują nowe przedmioty w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli zakupy dla Was to poszukiwanie najbardziej korzystnych ofert, to dobrze trafiliście. 

Strefa okazji to wyjątkowe miejsce na Allegro. Tu Black Friday trwa cały rok, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Każdego dnia klienci znajdują tu tysiące ofert nie tylko w okazyjnych cenach, ale także wysokiej jakości, od sprzedających, którzy mają najwyższą średnią ocen. Strefa okazji opłaca się każdemu.

Strefa okazji – korzyści dla klientów

Jakub Gałczyński, Sales Leader w Allegro, radzi, by do Strefy okazji często zaglądać. – Każdego dnia mamy przygotowane specjalne akcje, dzięki którym można znaleźć superoferty. Strefa okazji to nie tylko przeceny, to również oferty z różnych okazji, np. walentynek czy wakacji – wyjaśnia i dodaje, że o wszystkich promocjach można dowiedzieć się ze strony głównej Strefy okazji. – Wtedy też przygotowujemy specjalny mailing czy komunikację poza Allegro, np. w innych serwisach internetowych. Warto sprawdzać, co dzieje się w Strefie okazji, bowiem często te największe przeceny są ograniczone czasowo lub liczbowo – opowiada Jakub. Jak to wygląda w praktyce? – Na przykład danego dnia na określony czas pojawia się pewna pula produktów wysokiej jakości i w wyjątkowo niskiej cenie, np. telewizory, ekspresy do kawy czy myjki ciśnieniowe z nawet 70% zniżką! Albo ograniczone liczbowo, np. 10 smartfonów w supercenach. Znikają natychmiast! – mówi Jakub.

Strefa okazji to nie tylko przeceny, to również oferty z różnych okazji, np. wakacji. Fot. Shutterstock.com

Strefa okazji to nie tylko przeceny, to również oferty z różnych okazji, np. wakacji. Fot. Shutterstock.com

Strefa okazji – korzyści dla sprzedających

Czy to opłaca się sprzedawcom? – Oczywiście, że tak, bowiem sprzedaż produktów w Strefie okazji jest 50 razy (!) większa niż w wystawianych standardowo ofertach na Allegro – podkreśla Jakub. Co jeszcze dostaje sprzedający? Strefa okazji to najlepsze i najatrakcyjniejsze oferty w całym Allegro, przez co klienci zaglądają tam częściej. Sprzedawcy mogą nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale też w krótkim czasie sprzedać więcej przedmiotów. Oferty są specjalnie wyróżnione zieloną wstęgą przedstawiającą rabat procentowy. Do tego grupy produktów promowane są w mailingach, wewnętrznych i zewnętrznych akcjach marketingowych i promocyjnych. – Specjalny zespół w Allegro cały czas pracuje nad tym, aby przyciągnąć klientów – to wszystko w ramach umowy ze sprzedającym – tłumaczy Jakub.

Mamy bezpośredni kontakt ze sprzedawcami, często rozmawiamy i na bieżąco monitorujemy ich potrzeby, organizujemy liczne dodatkowe akcje promocyjne i pomagamy zwiększać sprzedaż – taka jest nasza misja i rola. Wspieramy ich informacyjnie – opowiada. – Właśnie dzięki dobrym relacjom z nimi rok 2017 dla Strefy okazji okazał się zdecydowanie najlepszym ze wszystkich dotychczasowych siedmiu lat istnienia projektu. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie dostarczać dziesiątki tysięcy atrakcyjnych ofert naszym klientom, jednocześnie potwierdzamy fakt, że Allegro to miejsce, gdzie można znaleźć atrakcyjne produkty od sprzedawców świadczących najwyższe standardy obsługi. To wszystko możemy osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki dobrej współpracy i zaufaniu pomiędzy nami a naszymi sprzedawcami – dodaje specjalista z Allegro.

 Strefa okazji – obowiązki sprzedawców

Warunkiem uczestnictwa w Strefie okazji jest to, że sprzedawca musi przede wszystkim zgłosić chęć udziału w programie i musi mieć konto Firma. Jak podkreśla Jakub Gałczyński, nie każda oferta nie każdego sprzedawcy może się tu znaleźć. – Podobnie jak w programie Super Sprzedawca, tak i tu trzeba spełnić wiele wyśrubowanych warunków – wyjaśnia ekspert.

Abyśmy w ogóle wzięli pod uwagę jakąkolwiek ofertę, sprzedawca musi mieć minimum 98% pozytywnych ocen. Musi też spełniać warunki tzw. obrotowe, czyli w danym okresie musi wykazać określony obrót w naszym serwisie. To warunek konieczny, bowiem znajdując się w Strefie okazji, musi zagwarantować obsługę większej liczby klientów niż zwykle, szybką i często darmową wysyłkę – wymienia Jakub i dodaje, że oferta też jest oceniana pod względem atrakcyjności dla klientów według wewnętrznie ustalonych kryteriów.

Sprzedawca, który wystawia przedmioty w Strefie okazji, musi zagwarantować obsługę większej liczby klientów niż zwykle, a także szybką i często darmową wysyłkę. Fot. Shutterstock.com

Sprzedawca, który wystawia przedmioty w Strefie okazji, musi zagwarantować obsługę większej liczby klientów niż zwykle, a także szybką i często darmową wysyłkę. Fot. Shutterstock.com

Jakie koszty ponosi sprzedawca za to, że został zakwalifikowany do Strefy okazji? Jak podkreśla Jakub Gałczyński, oprócz standardowych opłat za wystawienie i sprzedaż sprzedawcy ponoszą dodatkowe koszty w zależności od tego, w jakich kategoriach wystawiają przedmioty. – Stawki są zróżnicowane. Cennik za udział w Strefie okazji jest określony w regulaminie programu, którego aktualna wersja znajduje się na stronie: Czym jest strefa okazji. W skład tych opłat wchodzą działania Allegro mające na celu wszelkie akcje promocyjne, marketingowe i reklamowe. Opłaca się to każdej ze stron – mówi.

Strefa okazji to fajne miejsce dla klientów, atrakcyjne i przyciągające, bo któż nie lubi promocji i okazji? To także supernarzędzie dla sprzedawców, gdzie produkty są dodatkowo promowane w różnych kanałach w Allegro i poza nim. To naprawdę opłaca się każdemu.

Fot. Shutterstock.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl