Zaczęło się 18 lat temu, od pierwszych licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj to między innymi platforma charytatywni.allegro.pl, która pomogła już prawie 300 organizacjom pozarządowym, zbierając 27,5 miliona złotych na ponad 1300 celów charytatywnych. Okazją do podsumowania tych działań stał się II Kongres Szlachetnej Paczki w Krakowie, na którym Allegro odebrało dwie nagrody za swoje działania społeczne.

Kongres Szlachetnej Paczki odbył się pod hasłem Duchowo/Genialnie/Globalnie i stanowił źródło inspiracji dla biznesu na temat społecznej odpowiedzialności. Dziesiątki prelegentów pokazywały przykłady działań, które zmieniają nasz świat na lepszy. Wśród nich Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro, który zachęcał wszystkie firmy do angażowania się w tego typu działania. Bo ten nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dużych korporacji i międzynarodowych koncernów. Dobro może czynić każdy!

Dziesiątki przykładów z Polski i ze świata pokazują, że małe lokalne firmy angażują się w pomaganie. Kwiaciarnie, osiedlowe sklepiki, korporacje taksówkowe – wszyscy mogą wpisać działania charytatywne i CSR w swój biznes. Ważne, żeby być w tym autentycznym i wykorzystywać w tym celu  swoje doświadczenie związane np. z technologią – mówił Krzysztof Śpiewek.

Na zdjęciu od lewej: Piotr Bułakowski, RMF FM; Jakub Turowski, Head of Public Policy, Facebook, Poland & Baltics; Piotr Marczuk, dyrektor polityki korporacyjnej, Microsoft Polska; Krzysztof Śpiewek, menedżer ds. CSR, Allegro podczas panelu dyskusyjnego o nowych technologiach.

Na zdjęciu od lewej: Piotr Bułakowski, RMF FM; Jakub Turowski, Head of Public Policy, Facebook, Poland & Baltics; Piotr Marczuk, dyrektor polityki korporacyjnej, Microsoft Polska; Krzysztof Śpiewek, menedżer ds. CSR, Allegro podczas panelu dyskusyjnego o nowych technologiach.

Jako przykład pokazał też liczne projekty, które Allegro realizuje we współpracy ze Szlachetną Paczką. – Wspólnie pomogliśmy przed świętami 130 rodzinom z województwa lubelskiego. Zaprosiliśmy naszych klientów do zakupu wybranego przedmiotu z listy prezentów oraz wskazanie naszej firmie kolejnego przedmiotu, który mamy kupić. Zaangażowaliśmy się w pakowanie darów w paczki i ich transport. To było niezwykle wzruszające doświadczenie i chcielibyśmy je powtórzyć – wspominał Krzysztof Śpiewek.

Na zdjęciu: Krzysztof Śpiewek

Na zdjęciu: Krzysztof Śpiewek

Jednak współpraca Allegro i Szlachetnej Paczki to dużo więcej niż grudniowy finał. W ramach projektu Inwestor Społeczny polscy przedsiębiorcy mogą zakupić na Allegro specjalny pakiet, który pomaga finansować całoroczną pracę z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. Z kolei projekt „Sztuka Teraz” to możliwość licytacji ponad 200 najciekawszych prac ze świata sztuki, fotografii i designu. Za te działania Allegro zostało wyróżnione jako partner biznesowy Szlachetnej Paczki.

„To ludzie, którzy dają samych siebie, żeby świat był lepszy…”

…Tak o laureatach nagrody specjalnej powiedział ks. Jacek Wiosna Stryczek. Wśród wyróżnionych znalazł się Krzysztof Śpiewek z Allegro, który odebrał nietypową nagrodę. – To wełniany szalik z napisem „Do przerwy 0:3”. Niektórzy ludzie myślą, że jak ktoś przegrywa, to przez całe życie. A my zajmujemy się tym, by odwracać te ludzkie losy. I tym osobom, które w danym momencie przegrywają, dać szansę na nowe życie – mówił ks. Jacek Wiosna Stryczek, twórca Szlachetnej Paczki.

Ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna

Ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna

Dziękuję, choć ta nagroda nie jest dla mnie, tylko dla całej „paczki Allegro”. Dla naszych wspaniałych pracowników, dla naszych klientów, dla wszystkich, którzy w swoim codziennym działaniu starają się pomagać innym. Człowiek sam może zrobić wiele dobrego, ale działając w „paczce”, można jeszcze więcej – powiedział Krzysztof Śpiewek.

– <i>Ta nagroda nie jest dla mnie, tylko dla całej „paczki Allegro”</i> – powiedział Krzysztof Śpiewek

Ta nagroda nie jest dla mnie, tylko dla całej „paczki Allegro” – powiedział Krzysztof Śpiewek

Wśród wyróżnionych nagrodą specjalną znaleźli się również Katarzyna Paliwoda z Facebooka oraz Andrzej Targosz z firmy Eventory. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Nagrody wręczono podczas uroczystej gali Szlachetnej Paczki w Krakowie.

Wśród wyróżnionych nagrodą specjalną znaleźli się również Katarzyna Paliwoda z Facebooka oraz Andrzej Targosz z firmy Eventory.

Wśród wyróżnionych nagrodą specjalną znaleźli się również Katarzyna Paliwoda z Facebooka oraz Andrzej Targosz z firmy Eventory.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju...
Talizman: czasem drobny gest zmienia świat
„Podziel się tym, co masz cennego” to myśl przewodnia tegorocznego filmu świątecznego Allegro. Wyreżyserowany przez Jespera Ericstama najdłuższy jak dotąd film na platformie komunikacyjnej i „Czego szukasz?” opowiada historię chłopca, który potrafi dostrzec realnie istni...
Pomaganie dzięki technologii – o tym, jak Allegro i Szlachetna Paczka połączyły siły
Wspierać jeszcze bardziej i idealnie trafić w konkretne potrzeby. Pierwsze rozmowy o tej współpracy wynikały z prostej potrzeby serca, lubienia ludzi i chęci zmieniania otaczającego świata na lepsze. Tak Allegro, lider polskiego e-commerce, i Szlachetna Paczka, jedna z n...
Zagraliśmy najgłośniej! 25. Finał na Allegro pod znakiem rekordów
25. Finał okazał się rekordowy pod każdym względem, a Allegro ma w tym swój duży udział. Internauci, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wrzucający złotówki do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej dwukrotnie pobili ubiegłoroczny wynik, przekazując aż 9 327 716,...