Trwa wielkie odliczanie godzin do 26. Finału WOŚP, choć tak naprawdę zbiórka pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków zaczęła się już kilka tygodni temu. Na początku grudnia wystartowała platforma aukcje.wosp.org.pl, na której znaleźć można ponad 22 tys. aukcji. Cały czas pojawiają się kolejne – w dniu Finału nawet co 10 sekund. Przez 18 lat Allegro zebrało w ten sposób 44 mln zł, z czego 9 mln tylko w ubiegłym roku. Mimo, że ciągle pojawiają się nowe formy wspierania WOŚP, to aukcje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. W dniu Finału platforma charytatywna Allegro generuje nawet 10 mln odsłon.

– To bardzo duże przedsięwzięcie. Angażujemy swoją technologię i zespół programistów, którzy przez całą dobę czuwają nad ich prawidłowym przebiegiem. To też przykład wyjątkowej współpracy firmy z fundacją. Aukcjami zajmuje się połączony zespół Allegro i WOŚP. Tworzymy jeden sztab, który pracuje ze sobą na co dzień i jest obecny w studiu telewizyjnym. To tu przyjmujemy kolejne przedmioty przekazywane nam na licytacje – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

Co roku Allegro udowadnia, że nowe technologie na różne sposoby mogą pomagać innym. Dlatego klienci platformy mogą nie tylko uczestniczyć w licytacjach, wystawiać swoje aukcje i promować je na rzeczyodserca.pl, ale też wspierać WOŚP poprzez Wirtualną Puszkę na mobilnym Allegro. Wszystkie te działania mają charakter charytatywny, firma nie pobiera prowizji za wystawienie przedmiotu, ani za obsługę płatności.

Rzeczy od serca

Unikatowe modele aut, bilety na koncerty i wydarzenia sportowe, monety, książki, vouchery na różnego rodzaju usługi – na aukcjach Allegro dla WOŚP można znaleźć dosłownie wszystko. Jak zaznacza Krzysztof Śpiewek, wyjątkowość tych aukcji polega na tym, że z pozoru błahe przedmioty jak koszulki, piłki czy kolekcje długopisów, potrafią osiągać gigantycze sumy. – W tym wypadku rzeczywista wartość przedmiotu schodzi na drugi plan, liczy się chęć niesienia pomocy, a licytowany przedmiot staje się tylko do tego pretekstem – podkreśla.

insert_ROS_a3_do_a4_01 (1).jpg

Aukcje Allegro dla WOŚP to też dobra alternatywa dla tych, którzy nie mogą wesprzeć finansowo orkiestrowej puszki. Mogą za to wystawić przedmiot bliski ich sercu na licytację i w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do całego wyniku akcji.

Każdego roku najwięcej emocji wywołują aukcje z przedmiotami podarowanymi przez znane i lubiane osoby, sportowców, aktorów czy muzyków. Znajdziemy wśród nich Biurko wybitnego poety Jacka Kaczmarskiego, Sylwester Lejdis 2018, fotel Andrzeja Wajdy, Scenariusz filmu Botoks, Kolację z Robertem Więckiewiczem, Suknie ślubną Agnieszki Radwańskiej, Zjazdowe Narty Kamila Stocha, narty Justyny Kowalczyk, okładkę Newsweeka czy prowadzenie poranka w radiu Eska.

insert_ROS_a3_do_a4_01 (1)_popr.jpg

Dzięki platformie rzeczyodserca.pl możemy poznać historie tych przedmiotów. W tym roku do licytowania w ten sposób zachęcają m.in.: Jurek Owsiak, Filip Chajzer, Magdalena Różczka, Magdalena Cielecka, Jarosław Kuźniar, Monika Olejnik i Maja Włoszczowska. Tylko w ubiegłym roku łączny czas wyświetleń filmów na rzeczyodserca.pl wyniósł 20 dni i 15 godzin.

insert_ROS_a3_do_a4_02 (2).jpg

Aukcje Sztabu Allegro

Tegoroczne aukcje Sztabu Allegro dają szansę na przeżycie niezapomnianych chwil, spotkanie z niezwykłymi ekspertami, zdobycie cennej wiedzy i oryginalnych pamiątek. Na naszych aukcjach znalazły się m.in.:
dzień VIP w strefie Allegro na 24. Przystanku Woodstock, podczas którego można poczuć atmosferę Festiwalu „od kuchni”;
szkolenie Client-Side Security, związane z bezpieczeństwem klienckim, w kontekście aplikacji webowych'
szkolenie Mindfulness, które pozwoli zdobyć umiejętność pełnego koncentrowania uwagi na bieżącej chwili;
szkolenie dla programistów z RxJava 2 dla początkujących;
wielka puszka Allegro – dwumetrowa puszka z podpisem Jurka Owsiaka i znanych osób - aktorów, sportowców, artystów, polityków i gwiazd internetu,
iPhone X z wyjątkowym grawerem upamiętniającym 26. Finał WOŚP,
168 klocków, które tworzyły Allegro Wall podczas 23. Przystanku Woodstock z podpisami i rysunkami gości oraz uczestników festiwalu.

Wirtualna Puszka

4 lata temu Allegro stworzyło wirtualny odpowiednik symbolicznej puszki WOŚP. Do tej pory aż 12 923 osób wsparło ją swoimi wpłatami. Korzystając z Wirtualnej Puszki na Mobilnym Allegro można z dowolnego miejsca w kraju lub na świecie przekazać datek w wysokości 5, 10, 15, 50 i 100 zł. Całość środków wpłaconych za pomocą aplikacji, podobnie jak pieniądze z aukcji, zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Allegro i WOŚP razem od 18 lat! I będzie więcej!
Na 6 tygodni przed 26. Finałem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra w Internecie. Allegro właśnie uruchomiło stronę aukcje.wosp.org.pl,  promującą licytacje platformę rzeczyodserca.pl oraz Wirtualną Puszkę w swojej aplikacji mobilnej. Tegoroczny cel to pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Zagraliśmy najgłośniej! 25. Finał na Allegro pod znakiem rekordów
25. Finał okazał się rekordowy pod każdym względem, a Allegro ma w tym swój duży udział. Internauci, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wrzucający złotówki do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej dwukrotnie pobili ubiegłoroczny wynik, przekazując aż 9 327 716,54 zł. W sumie w trakcie 17 lat udało się w ten sposób zebrać ponad 44 mln zł! 
To nie koniec 26. Finału WOŚP, aukcje na Allegro wciąż trwają
WOŚP w trakcie 26. Finału zebrał ponad 81 mln zł. Ale licznik jeszcze się nie zatrzymał - ta kwota zostanie jeszcze uzupełniona o pieniądze m.in. z aukcji Allegro, które potrwają do połowy lutego. Już teraz wartość wylicytowanych przedmiotów to 6,6 mln zł, z których najdroższy - jak do tej pory - okazał się Polonez Filipa Chajzera.
Trwają internetowe aukcje WOŚP na 26. Finał!
Glany Jurka Owsiaka, gitara Slasha z Guns N’ Roses od Szymona Chwalisza, auto Filipa Chajzera, sylwester z Lejdis, zdjęcie Scorpions z podpisami zespołu czy weekend na Islandii z modową blogerką Jessicą Mercedes - jak co roku aukcje Rzeczy Od Serca, które dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Allegro, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród internautów na długo przed Finałem.