Kręcimy dla miast
Akcja Kręć Kilometry jest najbardziej rowerową kampanią społeczną w Polsce. Całemu przedsięwzięciu patronuje Fundacja Allegro All For Planet. To już 4. edycja, w której, po raz kolejny, nagradzamy nie tylko uczestników, ale również całe miasta.
Jak to możliwe? Dołączając do zabawy, każdy uczestnik może określić, które miasto chce wesprzeć, przekazując mu przejechane kilometry. W ten sposób dokłada swoją cegiełkę do rankingu. Po zakończeniu akcji 20 miast o największej liczbie „zdobytych” kilometrów otrzyma od nas specjalnie zaprojektowane bezpieczne stojaki rowerowe. Aktualne wyniki można znaleźć na stronie. Dzięki naszej akcji dotychczas udało się postawić ponad 900 stojaków w całej Polsce.

Wyzwania specjalne
Na uczestników zabawy w Kręć Kilometry czekają również nagrody indywidualne. Wystarczy dołączyć do jednego z wielu wyzwań. Aby ukończyć wyzwanie, należy „wykręcić” odpowiednią liczbę kilometrów w określonym czasie. Dla przykładu - przejechanie 30 kilometrów w wyzwaniu „wykręć sobie bezpieczeństwo” to przepustka do wygrania 1 z 10 zestawów bezpiecznego rowerzysty z naszą rowerową apteczką!

Jak to działa?
Dołączenie do akcji jest całkowicie bezpłatne. Do walki o stojaki dla wybranego miasta i nagrody indywidualne wymagany jest smartfon z systemem Android lub iOS oraz nasza aplikacja Kręć Kilometry. Po zarejestrowaniu się poprzez Facebooka lub za pomocą adresu e-mail wystarczy wsiąść na rower i rozpocząć ogólnopolskie wyzwanie.Zainstaluj aplikację
Kręć Kilometry to nie tylko wyzwania i zdobywanie kilometrów dla wybranego miasta. To przede wszystkim zaawansowana aplikacja pomagająca w monitorowaniu twoich aktywności rowerowych. Po każdej przejażdżce możesz sprawdzić szczegółowe statystyki takie jak dystans, czas i spalone kalorie. Analiza wcześniejszych aktywności pozwala na szybkie porównanie postępów podczas treningów, a możliwość podłączenia pulsometru sprawia, że twoje wyniki są jeszcze bardziej precyzyjne.

Stwórz własne wyzwanie!
Aplikacja pozwala również na zakładanie własnych wyzwań lub, dzięki funkcjom społecznościowym, uczestniczenie w wyzwaniach stworzonych przez twoich znajomych. Tutaj reguły i cel zależą wyłącznie od organizatora. Emocje podczas wykonywania zadania dla osiągnięcia często bardzo trudnego celu potrafią być naprawdę motywujące.

Podziel się z przyjaciółmi
Wspomniane wcześniej funkcje społecznościowe pozwalają na wspólne podróże rowerem i rywalizację w gronie znajomych, którzy również posiadają aplikację Kręć Kilometry. Oprócz zacieśniania więzi z osobami, które już znasz, masz okazję poznać innych zwolenników jazdy rowerem.

Wybierz trasę, ustal cel
Ogromna baza tras zaproponowanych przez użytkowników to prosty sposób na urozmaicenie własnych rowerowych treningów i odkrycie całej masy nowych miejsc, do których dotrzesz na swoich dwóch kołach. Ilu rowerzystów, tyle pomysłów - możesz dzielić się swoimi trasami i pokazać innym nowe kierunki.
Dla jeszcze lepszej motywacji do kręcenia kolejnych kilometrów aplikacja pozwala na ustalanie indywidualnych celów takich jak dystans, liczba aktywności w miesiącu czy też liczba spalonych kalorii.

Zdobądź trofeum
Cel to jedno, ale przyjemnie jest też zdobyć jakąś nagrodę. Kolejne kilometry, kolejne osiągnięte cele i ukończone wyzwania to kolejne trofea na twoim koncie. Kolejne zdobywane trofea będą widoczne w aplikacji. Możesz się nimi chwalić na Facebooku i motywować znajomych. Aplikacja umożliwia także zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia w miarę twoich postępów. Możesz poczuć się jak w grze komputerowej z tą różnicą, że satysfakcja ze zwycięstwa jest z Kręć Kilometry jeszcze większa. No i zdrowsza!

Krzysztof Rapacz

magazyn@allegro.pl