W czasie, gdy przeczytasz ten tekst, na Allegro zostanie sprzedanych ponad 2 tysiące produktów. To efekt długiej drogi, którą przebyliśmy przez ostatnie 18 lat. Na pewno u nas kupujesz, ale czy wiesz o nas wszystko? Z okazji naszych urodzin przygotowaliśmy kilka naprawdę solidnych ciekawostek.

Polaków możemy podzielić na tych, którzy na Allegro byli, są albo za chwilę będą. Powstałe w 1999 roku Allegro wprowadziło cały kraj w świat e-zakupów i od tego czasu rośnie, podobnie jak liczba klientów. Co miesiąc odwiedza nas 17 milionów Polaków. Większość osób właśnie tu zaczyna swoje zakupy, wiedząc, że wśród 70 milionów ofert dostępnych na Allegro, znajdą i bezpiecznie kupią to czego szukają.

Ulubiony serwis zakupowy Polaków

Mimo rosnącej konkurencji w niezwykle dynamicznym obszarze e-commerce Allegro od lat pozostaje wyborem numer jeden. Aż 71% Polaków wskazało nas jako najpopularniejszy serwis zakupowy (Raport Gemius E-commerce w Polsce 2017). Nic dziwnego - konta na Allegro ma aż 20 milionów osób, z czego aż 1,7 miliona w ubiegłym roku sprzedało coś za pośrednictwem serwisu. Często mówi się, że jeżeli czegoś nie ma na Allegro, to prawdopodobnie nie można tego kupić, a liczby dotyczące oferty na portalu zdecydowanie to potwierdzają. Przez 18 lat istnienia w naszym serwisie wystawionych było aż 3,8 miliarda przedmiotów, z czego 2,4 miliarda znalazło nabywców. Dużo? Prawdziwą skalę i jednocześnie dowód na to, jak popularne są obecnie zakupy w sieci, najlepiej pokazują najświeższe dane: codziennie zakupy na Allegro robi średnio 300 tysięcy osób, kupując aż 1 milion produktów. Oznacza to, że co minutę w koszykach naszych klientów ląduje 740 produktów. 

Oferta Allegro rozwija się szczególnie dzięki obecności profesjonalnych sprzedawców oraz największych światowych marek. Wybór ofert od 100 tysięcy zarejestrowanych firm może przyprawić o zawrót głowy nawet największych fanów serwisu. Wyszukiwarka Allegro jest największą wyszukiwarką produktów w Polsce. Miesięcznie nasi klienci wpisują do niej aż 1,2 miliarda zapytań. Jak pokazują dane z 2017 roku, po drugiej stronie lupki czeka na nich 70 milionów aktywnych ofert w 14 tysiącach kategorii zakupowych. Codziennie przybywa ponad 1,2 miliona zupełnie nowych ofert. Już 51% zapytań do wyszukiwarki Allegro pochodzi z urządzeń mobilnych, które generują aż połowę ruchu na platformie.

W Allegro na bieżąco analizujemy potrzeby klientów takich jak Ty bo wierzymy, że pomagając w wygodnych, bezpiecznych i tanich zakupach, ułatwiamy życie. Robimy to, żebyś zaoszczędzony czas mógł poświęcić na sprawy naprawdę ważne. Jak dziadek czy chłopiec z talizmanem. Bazyliszek nie, bo on złym smokiem był…

Fot. Shutterstock.com

Agnieszka Czarnecka

magazyn@allegro.pl
Łukasz Jakóbiak: pomaganie to przyjemność
Osobom znanym łatwiej jest przebić się ze swoimi projektami w każdej dziedzinie. Może to być biznes, sztuka czy nawet polityka. Ale są tacy, którzy wykorzystują popularność, aby pomagać innym, tak jak Łukasz Jakóbiak, twórca znany z kanału 20m2 Łukasza na YouTubie. Wykorzystuje rozpoznawalność i pomaga dzieciom, bezdomnym i fundacjom. W najnowszym projekcie – pomagamy.20m2.pl – wykorzystuje do tego technologię dostarczaną przez Allegro. O swoich doświadczeniach z dobroczynnością opowiedział nam w krótkiej rozmowie. 
PlayStation 1: legenda wciąż popularna
1995 rok nie obrodził zbytnio w przełomy technologiczne. Owszem, premierę miał system Windows 95, powstał portal Yahoo! oraz eBay, a także złapano najsłynniejszego hakera na świecie Kevina Mitnicka. 29 września 1995 r. – pięć lat po Game Boyu – swoją premierę w Europie miało PlayStation 1.
List z Bułgarii
W Allegro często dostajemy różne prośby od naszych klientów. Mimo że zawsze chcemy pomóc, nie zawsze możemy. Tym razem jednak trafiliśmy na wyjątkową sytuację. A cała historia zaczęła się ponad 1,5 tys. km stąd...
Kineskopy PRL – co się kiedyś oglądało i na czym?
Powiedzenie, że telewizja pogrubia, wzięło się z zaokrąglonego ekranu telewizorów kineskopowych, które rozciągały sylwetkę. Może dziś trudno sobie wyobrazić jakikolwiek ekran, który nie jest płaski, ale jeszcze kilkanaście temu w każdym polskim domu stał odbiornik z wypukłym kineskopem.