Lato u nas trwa tak krótko, że warto korzystać z każdego słonecznego dnia. Słońce jest też potrzebne do wytwarzania w organizmie witaminy D3. Jest to szczególnie ważne u dzieci. Jak przygotować maluchy do kąpieli słonecznych, aby nie uległy poparzeniom, na pewno pomoże artykuł z naszych poradników Jak ochronić skórę dziecka przed słońcem. A co ze sobą zabrać i jak przygotować się do małej wyprawy na plażę czy na piknik na trawie, podpowie Idziemy z maluchem na plażę oraz Jak spakować torbę z akcesoriami dla dziecka? A także Jak ubrać malucha na letni piknik? Tu też pomocne mogą okazać się artykuły Kąpielówki dla chłopców do 50 zł, Jak ubrać malucha na letni piknik? Letnie nakrycia głowy dla maluchów czy Przegląd krótkich spodenek dla dziewczynki
I koniecznie polecamy zapoznanie się z tym artykułem Dlaczego warto nosić przy sobie woreczki na pieluszki.
Pobyt na plaży czy piknik na trawie na pewno będzie bardzo aktywny, nie mamy nawet złudzeń, że pociechy nie dadzą poleżeć na słońcu swoim rodzicom. Ale wszystko można sobie zaplanować tak, aby maluchów nie dopadła nuda. Wystarczy mieć w zanadrzu kilka pomysłów, jak zagospodarować dzieciakom czas wolny. Tu polecamy zapoznanie się z takimi artykułami: Ze szkoły sportowym krokiem, czyli jak zaplanować aktywne wakacje dla twojego dziecka, Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem? Zabawa a bezpieczeństwo. Jakie zabawki wybrać, by mieć pewność, że dziecku nic nie grozi? Gry karciane dla dzieci – przegląd, Drewniane klocki dla dzieci – wady i zalety, Zabawki dla chodziaczka (1-3 lata).
A co, jeśli pada, a dzień się dłuży? Polecamy Najlepsze zabawy na deszczowe dni i Poznaj Basię! – recenzja serii wydawniczej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Niezależnie od pogody można wybrać się do kina: Bezpieczne kino dla twojego dziecka.
Jeśli chcemy swoim pociechom przybliżyć zabawy z czasów naszego dzieciństwa, gdy nie było komputerów, Internetu, smartfonów i tabletów, a życie toczyło się na podwórku, polecamy Zabawy i zabawki rodem z PRL-u. Do dawnych czasów pomoże nam też wrócić Jak wybrać wózek w stylu retro?
Każdy maluch chciałby, aby jego pokój wyglądał jak z bajki. Tu dysponujemy podpowiedziami, co można zrobić, aby dziewczynki poczuły się w swoim pokoju jak księżniczki Mebel nie tylko dla księżniczek: 7 polecanych toaletek, Pokój dla wielbicielki My Little Pony, Pokój małej baletnicy.
W odświeżeniu pokoju dziecięcego pomoże również zapoznanie się z takimi artykułami: Jak niewielkim kosztem zmienić wystrój dziecięcego pokoju? Akcesoria do łóżek piętrowych dla dzieci, Rozkładana kanapa do dziecięcego pokoju – przegląd, Przegląd puf dla najmłodszych. Aby podkreślić dziecięcy charakter pokoju, wystarczą drobne akcenty – to też sprawi, że nasza pociecha poczuje się lepiej w swoim pokoju: Kolorowe naklejki na szyby – pomysłowe ozdoby w pokoju dziecka, Lampki ścienne do dziecięcego pokoju do 50 zł.
Huśtawka w domu to nie lada atrakcja. Tu polecamy: Jaką huśtawkę wybrać do domu? Przegląd huśtawek dla dzieci w wieku 2–6 lat.
Zabawa podczas kąpieli to największa frajda - Pływające zabawki zdalnie sterowane do 200 zł i Przegląd pojemników na zabawki kąpielowe. A po kąpieli czas na higienę – ta u maluszków jest szczególnie ważna. Pomagamy rozprawić się ze zmorą niemowlaków Jak radzić sobie z ciemieniuchą?
Pierwszy ząbek malucha – to powód do radości, ale też znak, że to już ostatni dzwonek, aby wprowadzić profilaktykę. Podpowiadamy, Jak przygotować malucha do wizyty u dentysty?
I na koniec namawiamy na wspólną zabawę z naszymi dziećmi. Szczególnie polecamy Mata do tańczenia – świetna zabawa nie tylko dla dzieci

                                                                                                 Fot. Pexels.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl