Niechciany prezent to nie jedyny powód, by szybko wystawić coś na sprzedaż. Każdy z nas ma rzeczy, po które od dłuższego czasu nie sięgał. Wyrzucić szkoda, bo są jeszcze dobre, sprawne, a bywa, że nawet nowe. Oddać też szkoda, bo jednak mają jakąś wartość i dobrze by było odzyskać chociaż część z wydanych pieniędzy. Specjalnie dla klientów prywatnych, którzy na Allegro nie prowadzą profesjonalnej sprzedaży, mamy promocję: od 27 grudnia 2017 do 31 stycznia 2018 mogą wystawić za darmo i sprzedać bez prowizji. Szczegóły promocji można znaleźć tu

Pod choinką też czasami znajdujemy prezenty, które nie do końca sprawiają nam radość – książka, którą dopiero co sobie kupiliśmy, sweter w renifery, koszula, która do niczego nam nie pasuje lub perfumy, od zapachu których kręci nam się w głowie. Nam nie sprawiają radości, ale gdzieś na pewno jest ktoś, kto ucieszy się z możliwości odkupienia od nas tych przedmiotów. Dawanie drugiego życia rzeczom to nie tylko frajda i radość dla sprzedającego i kupującego, to także troska o środowisko i domowy budżet.

Jak szybko wystawić przedmiot

Sprawdziliśmy krok po kroku, jak wygląda wystawianie przedmiotów przez aplikację mobilną Allegro Sprzedaż, szczególnie mając na względzie fakt, że już połowa ruchu w serwisie pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeśli masz konto na Allegro i aplikację Allegro na telefonie, cała operacja nie zajmuje więcej niż kilka minut. Do tego samo wystawienie jest za darmo, płacimy jedynie prowizję od sprzedaży. Od niedawna Allegro wprowadziło darmowe wystawianie dla wszystkich. Zabieramy się więc za wystawienie przedmiotu.

1. W aplikacji Allegro klikamy „Wystaw przedmiot”. Jeśli nie mamy ściągniętej aplikacji Allegro Sprzedaż, zostajemy automatycznie przekierowani do sklepu z aplikacjami. Program jest darmowy, a jego zainstalowanie trwa kilka chwil.

ALLEGRO SKLEJKA 1.jpg

2. Zaczynamy od zdjęcia – można je wybrać z galerii lub zrobić od ręki. Pamiętając o wytycznych na temat białego tła, skorzystaliśmy z porady Jakuba Kaźmierczyka i wykorzystaliśmy wannę. Tło może nie jest idealnie białe, ale przedmiot jest dobrze widoczny na zdjęciu. Naprawdę wystarczy telefon komórkowy i biała ściana lub wanna. Białe tła są obowiązkowe dla kont firmowych, a posiadacze zwykłych kont nie muszą się do nich stosować, ale praktyka pokazuje, że białe tło to czytelniejsze zdjęcia. Następnie wybieramy zdjęcia, które chcemy zamieścić w ofercie. W ramach darmowego wystawiania można zamieścić maksymalnie 8 zdjęć – my wybraliśmy 4. Następnie zaznaczamy zdjęcie, które ma się wyświetlać jako miniaturka. Przeciągając foty, mamy możliwość ustawienia ich kolejności.

SKLEJKA ALLEGRO 2.jpg

3. Wpisujemy tytuł oferty i wybieramy kategorię, a raczej ona sama się wybiera, bowiem aplikacja odczytuje słowa i dopiera kategorię automatycznie. Jeśli się jednak nie zgadzamy z automatycznym wyborem, możemy kategorię ustawić ręcznie. Gdy chcemy sprzedać przedmiot z reguły bardzo drogi, np. samochód, jacht czy mieszkanie, automatycznie wystawimy ogłoszenie. Dlaczego? Przez Allegro nie kupujemy takich rzeczy, musimy wcześniej osobiście dokładnie je obejrzeć czy porozmawiać z ich właścicielem, ale serwis Allegro jest doskonałym miejscem do przeglądania tego typu ogłoszeń. Wystawiając ogłoszenie, dajemy możliwość na bezpośredni kontakt z ewentualnym kupującym.

SKLAJKA ALLEGRO 3.jpg

4. Uzupełniamy parametry przedmiotu, czyli określamy, czy przedmiot jest nowy czy używany, ile waży, z czego jest wykonany i w jakich kolorach, co wchodzi w skład oferty i ile jest części. Tu także ustawiamy cenę za przedmiot, a także opcję kup teraz lub licytację oraz czas trwania oferty. To też miejsce na ustawienie dodatkowych opcji, które mają wyróżnić naszą ofertę spośród innych – jest to dodatkowo płatne. Wykorzystanie tych opcji promocji może zwiększyć szansę na sprzedaż przedmiotu nawet o 500%! Podczas wystawiania oferty warto skorzystać z kalkulatora opłat – tu od razu dowiemy się, ile wyniesie prowizja od sprzedaży oraz wysokość dodatkowych opłat i całkowity koszt za cały proces sprzedaży.

SKLEJKA ALLEGRO 4.jpg

5. Przechodzimy do edytora tekstu. Tu mamy do wyboru kilka szablonów w różnych układach (np. zdjęcie przedmiotu z lewej, a tekst z prawej). Od końca listopada Allegro wprowadziło nowe szablony edytora, aby oferty były bardziej czytelne i przyjazne zarówno dla sprzedających, jak i klientów. Po wyborze szablonu i kliknięciu „Gotowe” przechodzimy do galerii, w której wybieramy zdjęcie widoczne jako pierwsze w ofercie. „Dalej” i przechodzimy do miejsca, gdzie wpisujemy opis oferty. Tu mamy do wyboru trzy wielkości czcionki, pogrubienie, możliwość wypunktowania i ponumerowania tekstu. Po uzupełnieniu i kliknięciu „Gotowe” musimy usunąć pozostałe niewykorzystane szablony, inaczej aplikacja uzna proces jako niedokończony.

SKLEJKA ALLEGRO 5.jpg

6. Kolejnym punktem jest Dostawa i płatność – tu określamy, kto płaci za przesyłkę i ile, a także, jak szybko wyślemy przesyłkę po sprzedaży. W tym miejscu ustalamy też, w jaki sposób klient Allegro zapłaci nam za przedmiot: elektronicznym transferem czy zwykłym przelewem – wybierając tę opcję, trzeba wpisać swój numer konta (więcej na temat płatności w: Jak zapłacić za przedmiot). Niektóre dostawy na Allegro (np. Allegro minipaczka InPost, Kurier wieczór) mają stałą, z góry określoną cenę, więc nawet jeśli pomylimy się i wpiszemy wyższą kwotę, wyświetli się automatyczne powiadomienie, że kwota jest zbyt wysoka). 

SKLEJKA ALLEGRO 6.jpg

7. Na koniec wyświetli się podsumowanie wysyłki przedmiotów i przycisk „Wystawiam” oraz zestawienie całkowitych kosztów za wystawienie oferty. Następny komunikat będzie o tym, że sprzedający zgadza się na uiszczenie wszelkich opłat związanych z wystawieniem przedmiotów, łącznie z prowizją od sprzedaży. Gotowe! Przedmiot w ciągu godziny pojawi się na Allegro, choć zwykle dzieje się to szybciej.

SKLEJKA 7 ALLEGRO.jpg

8. Aplikacja Allegro Sprzedaż pozwala też na bieżąco monitorować, jakie jest zainteresowanie naszym przedmiotem – ile osób obserwuje, ile osób wyświetliło i ile czasu jest do końca oferty. Wystarczy kliknąć w ikonę, a natychmiast pojawi się lista wszystkich sprzedawanych przez nas przedmiotów. 

Screenshot_20171203-101158.png

Prawda, że szybko i łatwo? Cały proces jest intuicyjny. Dawanie drugiego życia przedmiotom – niechcianym prezentom albo i innym, nam akurat niepotrzebnym – sprawia wielką frajdę, a my zawsze możemy odzyskać chociaż część pieniędzy za rzecz, której i tak nie używaliśmy, i wydać je na coś, co bardziej nam się przyda. Dobrej zabawy!

Fot. Shutterstock.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl
Allegro stawia na jakość obsługi
10 sierpnia 2017 r. rusza nowy program dla najlepszych sprzedawców na Allegro. Po spełnieniu wysokich wymagań co do jakości obsługi „Super Sprzedawcy” będą mogli zachęcać klientów do kolejnych zakupów w serwisie Monetami, które można następnie wymieniać na kupony rabatowe.
Jak fotografować, by sprzedawać?
Profesjonalny aparat nie wystarczy, by zrobić dobre zdjęcie produktu. Przy tak dużej konkurencji na rynku trzeba wiedzieć, jak się nim posługiwać i znać podstawy postprodukcji zdjęć. Właśnie dlatego w Idea Hub odbyły się warsztaty fotograficzne, których głównym partnerem było Allegro.
Raty Od.nowa. Takiego kredytu jeszcze nie było
Nasi klienci mogą już skorzystać z nowego rozwiązania w ramach Allegro Finanse – Rat od.nowa. To rewolucyjny produkt, który pozwoli sfinansować niespodziewane wydatki, albo skorzystać z atrakcyjnej okazji. Wszystko w wygodnych ratach zero. Prosty wniosek o przyznanie środków składa się wyłącznie przy pierwszy zakupie, a każda kolejna spłata odnawia dostępny limit.
Gratka dla fanów elektroniki na Allegro – można zyskać nawet 1000 Monet
Allegro przygotowało niecodzienną potrójną promocję dla fanów elektroniki. Na pierwszy ogień poszło 100 egzemplarzy Xiaomi Note 5 z Polskiej dystrybucji, których zakup na Allegro będzie promowany 400 Monetami. Akcja startuje 8 października o godz. 12:00.