Figurki pomalowane zostały przez Jacka Dukaja, Tomka Bagińskiego, Annę Dymną, Marcina Panasiuka i Macieja Jackiewicza.Niebawem pojawią się kolejne, pomalowane przez Alexa Jaegera oraz gwiazdy tegorocznego festiwalu Pyrkon – Jakuba Ćwieka i Dmitrija Głuchowskiego.Opanowaliśmy rynek

Premiera „Starości aksolotla” Jacka Dukaja wywołała niemałe poruszenie na polskim rynku książki. W dniu oficjalnej premiery sprzedało się prawie 3 tys.  ebooków Jacka Dukaja a w ciągu czterech pierwszych tygodni sprzedaży łącznie ponad 10 tys.  (w tym 8,5 tys. „Starości aksolotla”). Ebook wydany został przez Allegro w bardzo bogatej oprawie multimedialnej i graficznej. O „Starości aksolotla” pisano szeroko w internecie i prasie. Publikację omawiano też w radiu i telewizji. Rzadko książka spotyka się z takim zainteresowaniem, zwłaszcza gdy ukazuje się wyłącznie w wersji cyfrowej bez papierowego odpowiednika. Projekt, który miał na celu zaprezentowanie możliwości książki cyfrowej i promocję nowej kategorii Ebooki na Allegro, odbił się jednak szerokim echem i wywołał dyskusję na temat przyszłości książki.

Robert Drózd, autor najbardziej popularnego bloga poświęconego tematyce ebooków i czytników, podsumowuje akcję w ten sposób: "Premiera "Starości aksolotla" jest dla mnie dowodem, że e-booki nie są już w Polsce niszą. Jeśli czołowy autor decyduje się na publikację wyłącznie w formie elektronicznej - to wyraźny znak dla czytelników, że wreszcie warto skończyć z wąchaniem papieru i zacząć czytać w formacie, który dla literatury pięknej jest po prostu wygodniejszy. W marcu, bezpośrednio po premierze napisałem, że teraz Allegro mówi "sprawdzam" - że przekonamy się, czy polski rynek e-booków pod względem sprzedaży może dorównać rynkowi papierowemu. I okazuje się, że jest to możliwe."

Wszystkie środki z licytacji przeznaczone zostaną na fundację Anny Dymnej oraz Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”, organizatora festiwalu PYRKON.

Jacek Weichert, Mariola Iwon, Monika Pawłowska
Allegro

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl