co nowego
Poznań, 22 kwietnia 2015, 02:00

Mechy z bestsellera Jacka Dukaja na licytacji charytatywnej

 Kampania „Starości Aksolotla” - najgłośniejszej ebookowej premiery tej wiosny i mocny impuls do rozwoju rynku ebooków w Polsce - jeszcze się nie skończyła. W serwisie charytatywni.allegro.pl wystartowała właśnie akcja z fantastycznymi figurkami robotów wykonanych w druku 3D.

Figurki pomalowane zostały przez Jacka Dukaja, Tomka Bagińskiego, Annę Dymną, Marcina Panasiuka i Macieja Jackiewicza.Niebawem pojawią się kolejne, pomalowane przez Alexa Jaegera oraz gwiazdy tegorocznego festiwalu Pyrkon – Jakuba Ćwieka i Dmitrija Głuchowskiego.Opanowaliśmy rynek

Premiera „Starości aksolotla” Jacka Dukaja wywołała niemałe poruszenie na polskim rynku książki. W dniu oficjalnej premiery sprzedało się prawie 3 tys.  ebooków Jacka Dukaja a w ciągu czterech pierwszych tygodni sprzedaży łącznie ponad 10 tys.  (w tym 8,5 tys. „Starości aksolotla”). Ebook wydany został przez Allegro w bardzo bogatej oprawie multimedialnej i graficznej. O „Starości aksolotla” pisano szeroko w internecie i prasie. Publikację omawiano też w radiu i telewizji. Rzadko książka spotyka się z takim zainteresowaniem, zwłaszcza gdy ukazuje się wyłącznie w wersji cyfrowej bez papierowego odpowiednika. Projekt, który miał na celu zaprezentowanie możliwości książki cyfrowej i promocję nowej kategorii Ebooki na Allegro, odbił się jednak szerokim echem i wywołał dyskusję na temat przyszłości książki.

Robert Drózd, autor najbardziej popularnego bloga poświęconego tematyce ebooków i czytników, podsumowuje akcję w ten sposób: "Premiera "Starości aksolotla" jest dla mnie dowodem, że e-booki nie są już w Polsce niszą. Jeśli czołowy autor decyduje się na publikację wyłącznie w formie elektronicznej - to wyraźny znak dla czytelników, że wreszcie warto skończyć z wąchaniem papieru i zacząć czytać w formacie, który dla literatury pięknej jest po prostu wygodniejszy. W marcu, bezpośrednio po premierze napisałem, że teraz Allegro mówi "sprawdzam" - że przekonamy się, czy polski rynek e-booków pod względem sprzedaży może dorównać rynkowi papierowemu. I okazuje się, że jest to możliwe."

Wszystkie środki z licytacji przeznaczone zostaną na fundację Anny Dymnej oraz Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”, organizatora festiwalu PYRKON.

Jacek Weichert, Mariola Iwon, Monika Pawłowska
Allegro

Załączniki

Pobierz załączniki
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%