Wings For Life to jedyne na świecie zawody, w których nie ma tradycyjnej linii mety, a dystans pokonany przez zawodnika wyznacza samochód pościgowy. W Polsce bieg odbył się w Poznaniu. Na linii startu na Malcie ustawiło się prawie trzy tysiące uczestników. Wśród nich było 80 śmiałków z naszej firmy. Drużyna Allegro wystartowała w specjalnie przygotowanych na ten bieg koszulkach. I co godne podkreślenia zajęła 76 na 1865 miejsce wśród wszystkich drużyn na świecie ;)

Wyniki

Pośród wszystkich uczestników, którzy wystartowali w Poznaniu największy dystans pokonał Bartosz Olszewski, który przebiegł 73,46 km. Wśród pań najdalej dobiegła Dominika Stelmach, uzyskując wynik 41,84 km.

Globalnym zwycięzcą Wings for Life World Run został Etiopczyk Lemawork Ketema. Zawodnik startujący w Austrii, wygrał po raz drugi, przebiegając 79,9 km. Najbardziej wytrwałą z kobiet uciekających przed samochodami pościgowymi na całym świecie okazała się Yuuko Watanabe, która w Japonii pokonała 56,3 km.

Samochód pościgowy w Poznaniu, tak jak podczas pierwszej edycji poprowadził Michał Kościuszko. - Było jeszcze fajniej niż przed rokiem, bo mieliśmy ponad drugie tyle biegaczy. Naprawdę bolą mnie policzki od śmiania się, uśmiechania. Widziałem mnóstwo wzruszających scen – biegaczy, którzy sobie nawzajem pomagali, pchali wózki uczestników, którzy nie mogli pobiec… To było fantastyczne wydarzenie - mówił kierowca rajdowy.

Piątka z Małyszem


W Poznaniu, na 19. kilometrze – dokładnie tam gdzie samochód pościgowy dogonił go przed rokiem – piątki z uczestnikami Wings for Life World Run przybijał Adam Małysz. Sam nie wystartował z powodu infekcji, ale kibicował członkom swojego teamu i wszystkim biegaczom startującym z Malty. - Ręka mnie bolała od przybijania piątek - powiedział Adam. - Przybijałem wszystkim, którzy do mnie dobiegli. Wielu biegaczy, którzy dotarli do 19 km, mówiło, że ich celem było żeby dolecieć tam do mnie. Fajnie, że wyznaczyli sobie takie cele i że dobiegli tak daleko. Bardzo fajne było to, że mogłem tam być i ich dopingować. To było dla mnie ważne.

W biegu wzięli również udział jego ambasadorzy, wspierający charytatywną akcję i pomagający nagłaśniać problem osób zmagających się z przerwaniem rdzenia kręgowego.

Ponad 4 miliony EUR

Całość opłat startowych od 101280 zarejestrowanych zawodników oraz środki od sponsorów, jak również dobrowolne datki wpłacane przez ludzi na całym świecie zasiliły konto fundacji Wings for Life i zostaną przekazane na najbardziej obiecujące badania nad wynalezieniem skutecznej metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W tym roku na szczytny cel udało się zebrać 4,2 mln Euro! Nagrodą dla globalnych zwycięzców jest miesięczna podróż dookoła świata. Zwycięzcy lokalni otrzymują możliwość wybrania miejsca, w którym wystartują w kolejnej edycji biegu.

Gratulacje dla wszystkich naszych kolegów oraz oczywiście dla wszystkich uczestników :)

Karina Richling, Fundacja Allegro All For Planet

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl