Rowerzyści przejechali już ponad 800 000 kilometrów w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”. Kilometrów przybywa  w rekordowym tempie, a ranking pokazuje niezwykłą mobilizację rowerzystów z mniejszych miejscowości.

Chrzanów, Jarocin, Łowicz, Lubartów - to tylko niektóre miasta, które aktualnie znajdują się w gronie potencjalnych laureatów. Rywalizacja trwa do końca sierpnia i wtedy okaże się ostatecznie, gdzie Fundacja Allegro All For Planet postawi swoje stojaki rowerowe. Aktualny ranking można śledzić na stronie akcji.

Przypomnijmy, do rywalizacji o stojaki rowerowe dla swojego miasta może się włączyć każdy. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną na swój telefon i jeździć na rowerze. Każdy przejechany kilometr zasila konto wybranego miasta, a uczestnikowi daje szansę na atrakcyjne nagrody indywidualne. W 20 miastach, których mieszkańcy przejadą największy dystans, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe.


- Widzimy niezwykłą mobilizację rowerzystów z różnych zakątków Polski. Mieszkańcy motywują się wzajemnie w mediach społecznościowych, drukują plakaty, organizują wspólne przejazdy. Także niektóre szkoły włączyły się w akcję, a ich uczniowie systematycznie „kręcą kilometry” dla swojego miasta. Bardzo nas to cieszy i udowadnia, że wszystkie miejscowości mają równe szanse w naszej rywalizacji - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

To już czwarta edycja kampanii „Kręć Kilometry”, a ponad 800 stojaków fundacji służy rowerzystom już w 29 miastach, w 120 różnych lokalizacjach. Po tegorocznej edycji przybędzie kolejne 100 stojaków rowerowych.

Na uczestników rowerowej rywalizacji czekają nagrody indywidualne, w  tym stylowe rowery Batavus, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl