Zaczęło się od Krakowa

Nasz sezon rowerowy rozpoczęliśmy w Krakowie, gdzie na festiwalu OFF CAMERA pojawiła się specjalna strefa mobilna „Kręć Kilometry”. W festiwalowym miasteczku można było „kręcić kilometry” na rowerach stacjonarnych i przekazać dystans na konto wybranego miasta. Ale to tylko jedna z atrakcji, którą zaoferowaliśmy gościom naszego miasteczka. Dzięki zaawansowanej technologii na stoisku z wirtualną rzeczywistością, każdy mógł doświadczyć ekstremalnej jazdy na rowerze, nie ruszając się z miejsca.

Ponadto zorganizowaliśmy pokazy pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem urazów, które mogą dotyczyć rowerzystów i zaprezentowaliśmy specjalną apteczkę Fundacji Allegro All For Planet, którą każdy z nas powinien mieć przy sobie w czasie jazdy na rowerze. Dla zmęczonych wrażeniami przygotowano strefę chilloutu, gdzie czekały wygodne leżaki a także wyjątkowa EKOławka z darmowym Wi-Fi oraz możliwością doładowania telefonu prądem z energii wiatru.

Aplikacja mobilna

„Kręć Kilometry” to jednak przede wszystkim codzienna rywalizacja na ulicach polskich miast. Uczestnicy akcji korzystają z darmowej aplikacji mobilnej, dzięki której każdy przejechany na rowerze kilometr trafia na konto ich miejscowości. Te, które zgromadzą największy dystans na swoim koncie, wygrają dizajnerskie stojaki od Fundacji Allegro All For Planet.


Jeśli nie macie jeszcze aplikacji w swoim telefonie, możecie ją pobrać z App Store lub Google Play.

Wszyscy uczestnicy naszej rowerowej rywalizacji mają oczywiście szansę na atrakcyjne nagrody, w tym stylowe rowery miejskie, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe.