Ludzie ludziom

Początki plaftormy Allegro sięgają czasów, gdy sprzedaż odbywała się na zasadzie rynku towarów używanych, którym rządzili Użytkownicy indywidualni. Wtedy większość ofert to były przedmioty używane, które ktoś chciał sprzedać i mieć z głowy kłopot z ich przechowywaniem. To zmieniło się przez wiele lat i teraz przeważająca większość ofert to przedmioty nowe od profesjonalnych sprzedawców. Ale wciąż na Allegro można kupić wartościowe przedmioty używane. Uruchamiając aplikację Allegro Sprzedaż, zwiększyliśmy ruch właśnie w tym segmencie, nazywanym C2C (customer-to-customer). Choć obecnie najpopularniejsza jest sprzedaż w postaci ofert z ustaloną ceną (Kup Teraz!), to sama idea opartej o aukcje sprzedaży bezpośredniej między użytkownikami się nie zmieniła i, jak pokazują wyniki, wciąż doskonale się sprawdza.

50 tysięcy przekonanych

Pierwsze 9 miesięcy funkcjonowania naszej aplikacji to aż 50 tysięcy aktywnych użytkowników, którzy postanowili sprawdzić wygodę tworzenia ofert sprzedaży z dowolnego miejsca za pomocą smartfona lub tabletu. Dzięki ich zaangażowaniu przekroczyliśmy liczbę 1 000 000 wystawionych ofert. Połowa z tej sporej liczby produktów została wystawiona w kwietniu i w maju 2015. W tym okresie za pośrednictwem aplikacji Allegro Sprzedaż do naszego serwisu trafiało średnio 11 tysięcy ofert dziennie.

Nie tylko sprzedaż

Choć liczba aktywnie korzystających z Allegro Sprzedaż to około 50 tysięcy osób, sama aplikacja została pobrana przez ponad 115 tysięcy Użytkowników. Osoby, które za jej pośrednictwem nie wystawiają przedmiotów na sprzedaż, używają jej do monitorowania swoich ofert. To druga równie ważna funkcja tej aplikacji.

Gdzie można pobrać Allegro Sprzedaż?

Aplikacja jest dostępna na systemy iOS i Android. Po zainstalowaniu pozostaje cieszyć się wygodnym, mobilnym wystawianiem ofert. Do końca czerwca można to robić za darmo!

Krzysztof Rapacz

magazyn@allegro.pl