W upalne dni nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż kąpiel, nie ma się wtedy ochoty w ogóle wychodzić z wody. Warto też skorzystać z propozycji sportów wodnych. Tym początkującym polecamy Pierwszy raz na żaglówce – co się przyda? Na początek dobry jest też kajak - Kajakiem przez rzeki i jeziora. Jeśli mamy ochotę na bardziej ekstremalne doświadczenia, polecamy Flyboard – jak się przygotować? a także Kitesurfing w Polsce – co się przyda? Zanim jednak wybierzemy się nad wodę, warto do takich sportów odpowiednio się przygotować, aby już w wodzie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci skurczu lub nie okazało się, że nasza kondycja zawiedzie i będziemy zmuszeni do nieoczekiwanego odpoczynku – pół biedy, jeśli to się zdarzy blisko brzegu, ale co, jeśli opadniemy z sił na środku jeziora? Aby podnieść kondycję, na pewno przyda się artykuł Jak wzmocnić mięśnie rąk? a także Ćwiczenia rozluźniające mięśnie karku, szyi i barków. Dla tych, którzy kochają wodę, wolą odpoczynek na brzegu, a ich pasją jest tzw. dłubanie, polecamy Odnawiamy drewniany jacht.

Wybierając jakąkolwiek formę spędzania czasu nad wodą, trzeba pamiętać przed odpowiednim zabezpieczeniem się przed słońcem. Pomoże w tym artykuł z naszych poradników: SOS na poparzenia słoneczne – kosmetyki, które ukoją podrażnioną skórę. Konieczna jest też odpowiednia ochrona oczu, i to nie tylko latem. My jesteśmy za tym, aby okulary przeciwsłoneczne w słoneczne dni nosić przez cały rok. Czemu – na to pytanie odpowie artykuł: Okulary przeciwsłoneczne – kiedy chronią twoje oczy? A w wygodzie spędzania czasu nad wodą szczególnie paniom pomoże tekst Fryzury z opaską w roli głównej.

Promując cały czas aktywny wypoczynek, szczególnie polecamy artykuł Bądź bezpieczny na rowerze! Dzięki niemu dokładnie przygotujemy się na wycieczki tym jednośladem, zabierając ze sobą wszystko, co potrzebne. Przydatny może okazać się także tekst Przygotuj swój rower do wyjazdu w góry. A gdy do naszego celu wypadu rowerowego chcemy dojechać autem, konieczna jest inwestycja w dobry bagażnik rowerowy Jak zabrać rower na wakacje - bagażniki rowerowe do samochodu.

Jeśli taki wypad rowerem planujemy zrobić po dłuższej przerwie, nasz jednoślad został już nadszarpnięty zębem czasu, a nie możliwości czy ochoty rozstawać się z nim, warto poświęcić uwagę temu artykułowi Odmładzamy rower.

Dla tych, którzy wolą wypoczywać z tabletem w ręce, z pewnością przyda się Test tabletu Lenovo Tab 2 A7-10F, a także Tablety z wbudowanym tunerem DVB-T – w tym przypadku konieczna jest też inwestycja w Uchwyty do elektroniki.

Zapraszamy do powrotu do lat 90., gdy najlepszy komputer to był ten złożony samodzielnie. Jeśli mamy ochotę wrócić do swoich pasji i pokusić się o zmontowanie „składaka”, polecamy: Test dysku Intel SSD 730 240 GB – demon prędkości czy niezawodny SSD na lata? Najlepsze monitory LED do 500 zł Jak wybrać kartę muzyczną? Karta graficzna do 200 zł.

A jeśli chcemy koniecznie reanimować swojego laptopa, warto zapoznać się z tym tekstem Tuning laptopa – jakie mamy możliwości?

Lato to wspaniały czas, który pozwala cieszyć się świeżymi owocami, warzywami, wszystko zaczyna mieć smak i kolor. Wtedy aż chce się gotować! Zachęcamy do spróbowania egzotycznych jak na polskie warunki kuchni, pełnych aromatów i przypraw: Przyprawy kuchni meksykańskiej – co sprawia, że jest tak pikantna i aromatyczna? a także Kuchnia turecka – zbilansowana i aromatyczna. Może to odpowiednia pora, aby zastanowić się nad Zdrowe zamienniki w naszej kuchni. Polecamy także Poradnik zielarza - które zioła warto suszyć.

Mamy też coś dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki tego napoju: Kochasz herbatę? W Twoim domu nie może zabraknąć tych akcesoriów! Nie zapominamy również o kawoszach Akcesoria dla baristów. Zwieńczeniem dnia niech będzie Gadżety dla miłośników wina. A dla tych, którzy nad wodę udają się w zupełnie innym celu niż napisaliśmy w tym artykule, polecamy Z muchą na pstrąga.

                                                                                                 Fot. Pexels.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl