„Podziel się tym, co masz cennego” to myśl przewodnia tegorocznego filmu świątecznego Allegro. Wyreżyserowany przez Jespera Ericstama najdłuższy jak dotąd film na platformie komunikacyjnej i „Czego szukasz?” opowiada historię chłopca, który potrafi dostrzec realnie istniejące potrzeby wokół niego. Zaskakujący finał tej opowieści niesie przesłanie, że dzięki pomocy tworzymy jedną z najważniejszych w życiu więzi.

– Najtrudniejsze wcale nie było uzyskanie efektu większego niż w przypadku ubiegłorocznego filmu „Angielski” – mówi Adam Szałamacha, Brand Manager Allegro. – Skoro już raz pokazaliśmy reklamę oglądaną przez cały świat, to drugi raz tego nie musimy robić. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej historii. Zależy nam na tym, żeby opowiedzieć wiarygodną i prawdziwą historię. Ta z talizmanem chwyciła nas za serce, bo dała możliwość wplecenia w komunikację komercyjną bardzo ważnego elementu społecznego, którego na co dzień czasem nie dostrzegamy. Dlatego też nawiązaliśmy w tym roku współpracę ze Szlachetną Paczką, która jest najbardziej rozpoznawalną organizacją wspierającą potrzebujących m.in. w okresie świąt. Wspieramy tę organizację, udostępniając serwis internetowy, który pozwala wspierać tę inicjatywę w sposób czynny – dodaje Adam Szałamacha.

W trwającą pięć dni zdjęciowych produkcję zaangażowanych było 160 osób, w tym:
Jesper Ericstam – reżyser
Henrik Stenberg – operator
Karolina Czarnota – art director
Monika Kamińska – copywriter
Hubert Stadnicki – dyrektor kreatywny.

Zdjęcia kręcone były w Warszawie, przy ul. Klonowej, skwerze Tarasa Szewczenki i przy ul. Mokotowskiej. W rolach głównych wystąpili:
Marcel Błachowski – Marcel
Grzegorz Woś – tata
Magdalena Nieć – mama
Aleksander Skowroński – starszy pan.

Od 1 do 24 grudnia na aukcjach charytatywnych wystawiane ręcznie robione talizmany – rekwizyty z tego filmu. Wpływy ze sprzedaży przeznaczone zostaną na rzecz Szlachetnej Paczki. Nabywcom przekażemy dokument potwierdzający ich autentyczność i unikatowość tego przedmiotu.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl