Czerwiec to czas, kiedy myślimy już o urlopie, a jeśli nawet nie, to na pewno o wypoczynku lub chociaż wyjeździe na weekend – ale aby taki był udany, trzeba się do niego odpowiednio przygotować, pomoże w tym Rodzinna wyprawa na piknik – jak się do niej przygotować?

Najpierw warto się zastanowić, gdzie chcemy spędzić ten czas, ale trzeba też ustalić, w jaki sposób: czy to ma być leniwy wypoczynek na łonie natury, a może wycieczka rowerem po lesie. Skusić nas może także oferta kurortów. Podczas takiego wyjazdu przygotowanie auta to podstawa. To czas, aby także pomyśleć o gadżetach do naszego samochodu: Elementy wyposażenia samochodu podwyższające komfort jazdy, jeśli nasze ma już swoje lata, a żal nam się z nim rozstawać i chcemy jeszcze przedłużyć jego świetność, na pewno artykuły: Jak niskim kosztem zamaskować ubytki lakiernicze w aucie? i Jak skutecznie walczyć z rdzą w aucie? na pewno nam w tym pomogą. Tekst Jak zamontować bagażnik dachowy? Będzie przydatny, gdy zamierzamy zabrać ze sobą większy bagaż. A dzięki Jak zachować się podczas wypadku drogowego? unikniemy niespodzianek podczas podróży.

Jak spakować się na wakacyjny pobyt, podpowiedzą artykuły: Odzież dla turysty w czasie deszczowej pogody i Odzież dla turysty w czasie upałów, natomiast jeśli mamy zamiar polansować się w jakimś turystycznym kurorcie, np. w Sopocie, teksty z działu mody podpowiedzą o najnowszych trendach i must have sezonu (Czas na marynarskie paski – przegląd ubrań i dodatków w modne paski, Moda ulicy – 5 przykazań street fashion, Weekend nad jeziorem – 4 propozycje wygodnych i funkcjonalnych stylizacji, Styl country – stylizacje, dodatki i akcesoria, Drogie ubrania – w co warto inwestować?, Odkryte ramiona – trend sezonu wiosna/lato 2015) – bez tego ani rusz na Sopockim Monciaku.

Jeśli w podróż zabieramy dzieci, warto zapoznać się z: 5 popularnych fotelików samochodowych 0–13 kg; a także pomyśleć o umileniu maluchom czasu i podczas podróży, a także podczas pobytu już na miejscu: Polecane maskotki interaktywne, Zabawki do raczkowania do 30 zł, Przegląd namiotów dla dzieci, Zabawki edukacyjne dla dzieci 8–10 lat, Powrót do przeszłości, czyli moda na szmaciane lalki, Ekozabawki – przegląd.

A może naszym marzeniem jest wyprawa motocyklowa? Jak się do niej przygotować? Na to pytanie odpowie na pewno artykuł: Rzeczy niezbędne podczas długich wypraw motocyklowych i Odzież i akcesoria motocyklowe dla kobiet – co musisz mieć?

Dla miłośników aktywnego wypoczynku, a także dla tych, którzy chcą wrócić do biegania po zimowej przerwie, na pewno pomocny będzie artykuł: Jak zacząć biegać po długiej przerwie? oraz Jak biegać w upalną pogodę? a także: Aktywna wiosna – sporty, które można uprawiać na świeżym powietrzu. Technika biegania w górach – to artykuł dla tych, którzy przygodę z górami zaczynają.

Dla tych bardziej zaawansowanych w bieganiu polecamy lekturę: Co to jest OWB 1, OWB 2 oraz OWB 3 w treningu biegacza? Czym jest BPS w treningu biegacza? A także: O co chodzi w metodzie slow jogging? W tym sporcie ważne jest także właściwe dobranie obuwia – na co zwrócić uwagę: Czym jest pronacja i supinacja w doborze butów biegowych?

Dla tych, co stawiają na rower, polecamy tekst: Bagażniki dachowe. Jak bezpiecznie przewozić rowery? a także Bagażniki do przewożenia rowerów do 400 zł. Jaki rower ze sobą zabrać, podpowie tekst Rower górski czy holenderka?

Aktywny wypoczynek to nie tylko biegi i rower, dla fanów "moczenia kija" polecamy Łódka wędkarska – jak wybrać?

A na wieczór polecamy bardziej statyczny wypoczynek, na przykład z książką w ręku. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami: Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę J. Cameron – recenzja, Książka z uśmiechem dla nastolatki, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory Listy na wyczerpanym papierze - recenzja krótkiej historii miłosnej. Miłośnicy bardziej interaktywnej zabawy na pewno będą zadowoleni z Wiedźmin 3: Dziki Gon – recenzja.

Na sam koniec polecamy zapoznanie się z radami, które mogą się przydać wszędzie – i na wyprawie rowerowej, i na pikniku rodzinnym, a także w nadmorskim kurorcie: Jak radzić sobie na wakacjach z zatruciem pokarmowym? Spokojnego wypoczynku!

                                                                                                 Fot. Pexels.com

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl