„Przemysław Budkowski, od ponad 6 lat prezes Allegro, skutecznie i z wieloma sukcesami rozwija biznes Allegro w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Stworzył zupełnie nową wizję i strategię Allegro, dzięki której zdefiniowana została pozycja i postrzeganie Allegro. Zmienił platformę oferującą głównie produkty używane sprzedawane przez klientów indywidualnych w profesjonalną platformę oferującą produkty nowe i przede wszystkim markowe. Jest największym podmiotem w branży gospodarki cyfrowej i jednym z największych podmiotów gospodarczych działających w Polsce” – brzmiała nominacja w kategorii Osobowość Polskiej Gospodarki Cyfrowej.

Osobę, która otrzyma nagrodę w kategorii Osobowość Polskiej Gospodarki Cyfrowej, chciałabym określić jako wybitnego lidera, przywódcę, wizjonera z szerokimi horyzontami i kreatora, a przy tym bardzo skromnego i wspaniałego człowieka, którego podziwiam – tak o prezesie Allegro Przemysławie Budkowskim mówiła tuż przed wręczeniem nagrody Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, wręcza nagrodę prezesowi Allegro Przemysławowi Budkowskiemu

Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, wręcza nagrodę prezesowi Allegro Przemysławowi Budkowskiemu

Ta nagroda jest oczywiście nie dla mnie tylko dla pracowników. Byłych i obecnych, którzy budowali przez 18 lat sukces Allegro, bo w tym roku 13 grudnia obchodzimy 18. urodziny. I chyba jeszcze bardziej dla naszych klientów, którzy są z nami od 18 lat. Bardzo dziękuję – mówił, odbierając nagrodę, prezes Budkowski.

Przemysław Budkowski, prezes Allegro<br>

Przemysław Budkowski, prezes Allegro

Osobowością Polskiej Regionalnej Gospodarki Cyfrowej został Piotr Kuczera, prezydent miasta Rybnika.

IMG_20171109_211128.jpg

Pomysł na kategorię Osobowość Regionalna i Osobowość Polska Gospodarki Cyfrowej wziął się z aktywnej działalności e-Izby w regionach. Od lutego tego roku Izba działa na Śląsku, a od maja w Małopolsce i w ramach projektu Polska Regionalna Gospodarka Cyfrowa spotyka się z przedstawicielami biznesów, stopniowo wprowadzając strategie cyfrowe do miast, naturalnie więc powstała potrzeba, aby nagrodzić osoby, które wyróżniają się w tym obszarze. To nagroda za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej, za pomysłowość, silne dążenie do sukcesu.

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute; Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Przemysław Budkowski, prezes Allegro; Dorota Bachman, Ravelo Sp. z o.o./PWNPlatformy e-commerce

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute; Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Przemysław Budkowski, prezes Allegro; Dorota Bachman, Ravelo Sp. z o.o./PWNPlatformy e-commerce

Coroczna Gala organizowanych przez e-Izbę konkursów to święto podmiotów, a także Osobowości Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej, które w sposób najbardziej efektywny i co ważne ze zrozumieniem swoich odbiorców rozwijają się i odnoszą sukcesy w pełnej wyzwań  transformacji cyfrowej. Gratuluję laureatom tegorocznej edycji obu konkursów. To oni wyznaczają kierunek dobrych praktyk i skutecznych działań, które mają znaczący wpływ na postęp cyfrowy w Polsce – podkreślała Patrycja Sass-Staniszewska.  

Magdalena Piech i Przemysław Budkowski, Allegro

Magdalena Piech i Przemysław Budkowski, Allegro

Konkurs e-Commerce Polska Awards skierowany jest do przedstawicieli małych, średnich i dużych sklepów oraz platform internetowych. W ubiegłym roku został rozszerzony o kategorie dla banków i ubezpieczycieli, które znalazły się również i w tym roku, natomiast nowością tej edycji były kategorie skierowane do reprezentantów e-medycyny, e-administracji oraz do dostawców innowacyjnych technologii (e-usług), w tym agencji oraz domów mediowych dostarczających innowacyjnych rozwiązań technologicznych swoim klientom. Oceny zgłoszeń dokonała Kapituła Konkursu składająca się z profesjonalistów praktyków z branży gospodarki cyfrowej. Tradycyjnie sklepy były też oceniane przez e-konsumentów w głosowaniu na najlepszą obsługę klienta.

Więcej na temat zwycięzców 5. edycji e-Commerce Polska Awards 2017 tutaj.

Zdjęcia: Dariusz Ksieniewicz, WorldPressFoto

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl
Nowy prezes Allegro
Nowym prezesem zarządu największej polskiej internetowej platformy handlowej został Francois Nuyts, który dołączy do zespołu zarządzającego od 1 sierpnia br.
Jak pracownicy Allegro podjęli wyzwanie w kampanii „Kręć Kilometry”
Pierwsze skojarzenie związane z Allegro? Najbardziej znana w Polsce platforma handlowa. Za tą marką stoi zespół blisko 1700 wykwalifikowanych pracowników, ekspertów w swoich dziedzinach, którzy, wykorzystując nowoczesne technologie, starają się ułatwiać życie milionom Polaków. Raz w roku Allegro stawia przed nimi dodatkowe wyzwanie – takie związane z aktywnością i zdrową rywalizacją. Zobacz, jak można zachęcić pracowników do wspólnej zabawy, gdzie nagrodą jest nie tylko sprzęt elektroniczny, ale coś więcej...
Po raz kolejny Allegro zmienia rynek e-commerce w Polsce
Dziś wystartowała nowa usługa o nazwie Allegro Smart! Płacąc 49 złotych na rok, będzie można skorzystać nawet z 365 darmowych dostaw. Dzięki sieci ponad 15 tysięcy paczkomatów i punktów odbioru usługa Allegro Smart! dostępna jest dla klientów w całym kraju. Allegro Smart! to kolejny pionierski krok w historii Allegro, który zmienia reguły gry w polskim handlu elektronicznym.
Kup książkę i pomóż wygrać z rakiem!
Pan Zenon Fabiś od dwóch lat choruje na nowotwór. Od kilku miesięcy na rynku Jeżyckim wyprzedaje kolekcję swoich książek, by mieć za co opłacić leczenie. Allegro razem z „Głosem Wielkopolskim” postanowiło mu pomóc, organizując licytacje jego zbiorów. Każdy może dołączyć do akcji przez platformę charytatywni.allegro.pl. Na stronie ksiazkipanazenona.pl możliwe jest również zakupienie wirtualnych cegiełek lub zrobienie bezpośredniej wpłaty na konto akcji.