– Ta nagroda jest oczywiście nie dla mnie, tylko dla pracowników. Byłych i obecnych, którzy budowali przez 18 lat sukces Allegro – mówił Przemysław Budkowski, prezes Allegro, odbierając nagrodę podczas piątej edycji e-Commerce Polska Awards 2017.

„Przemysław Budkowski, od ponad 6 lat prezes Allegro, skutecznie i z wieloma sukcesami rozwija biznes Allegro w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Stworzył zupełnie nową wizję i strategię Allegro, dzięki której zdefiniowana została pozycja i postrzeganie Allegro. Zmienił platformę oferującą głównie produkty używane sprzedawane przez klientów indywidualnych w profesjonalną platformę oferującą produkty nowe i przede wszystkim markowe. Jest największym podmiotem w branży gospodarki cyfrowej i jednym z największych podmiotów gospodarczych działających w Polsce” – brzmiała nominacja w kategorii Osobowość Polskiej Gospodarki Cyfrowej.

Osobę, która otrzyma nagrodę w kategorii Osobowość Polskiej Gospodarki Cyfrowej, chciałabym określić jako wybitnego lidera, przywódcę, wizjonera z szerokimi horyzontami i kreatora, a przy tym bardzo skromnego i wspaniałego człowieka, którego podziwiam – tak o prezesie Allegro Przemysławie Budkowskim mówiła tuż przed wręczeniem nagrody Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, wręcza nagrodę prezesowi Allegro Przemysławowi Budkowskiemu

Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, wręcza nagrodę prezesowi Allegro Przemysławowi Budkowskiemu

Ta nagroda jest oczywiście nie dla mnie tylko dla pracowników. Byłych i obecnych, którzy budowali przez 18 lat sukces Allegro, bo w tym roku 13 grudnia obchodzimy 18. urodziny. I chyba jeszcze bardziej dla naszych klientów, którzy są z nami od 18 lat. Bardzo dziękuję – mówił, odbierając nagrodę, prezes Budkowski.

Przemysław Budkowski, prezes Allegro<br>

Przemysław Budkowski, prezes Allegro

Osobowością Polskiej Regionalnej Gospodarki Cyfrowej został Piotr Kuczera, prezydent miasta Rybnika.

IMG_20171109_211128.jpg

Pomysł na kategorię Osobowość Regionalna i Osobowość Polska Gospodarki Cyfrowej wziął się z aktywnej działalności e-Izby w regionach. Od lutego tego roku Izba działa na Śląsku, a od maja w Małopolsce i w ramach projektu Polska Regionalna Gospodarka Cyfrowa spotyka się z przedstawicielami biznesów, stopniowo wprowadzając strategie cyfrowe do miast, naturalnie więc powstała potrzeba, aby nagrodzić osoby, które wyróżniają się w tym obszarze. To nagroda za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej, za pomysłowość, silne dążenie do sukcesu.

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute; Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Przemysław Budkowski, prezes Allegro; Dorota Bachman, Ravelo Sp. z o.o./PWNPlatformy e-commerce

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Czuchaj-Łagód, Mobile Institute; Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Przemysław Budkowski, prezes Allegro; Dorota Bachman, Ravelo Sp. z o.o./PWNPlatformy e-commerce

Coroczna Gala organizowanych przez e-Izbę konkursów to święto podmiotów, a także Osobowości Polskiej i Regionalnej Gospodarki Cyfrowej, które w sposób najbardziej efektywny i co ważne ze zrozumieniem swoich odbiorców rozwijają się i odnoszą sukcesy w pełnej wyzwań  transformacji cyfrowej. Gratuluję laureatom tegorocznej edycji obu konkursów. To oni wyznaczają kierunek dobrych praktyk i skutecznych działań, które mają znaczący wpływ na postęp cyfrowy w Polsce – podkreślała Patrycja Sass-Staniszewska.  

Magdalena Piech i Przemysław Budkowski, Allegro

Magdalena Piech i Przemysław Budkowski, Allegro

Konkurs e-Commerce Polska Awards skierowany jest do przedstawicieli małych, średnich i dużych sklepów oraz platform internetowych. W ubiegłym roku został rozszerzony o kategorie dla banków i ubezpieczycieli, które znalazły się również i w tym roku, natomiast nowością tej edycji były kategorie skierowane do reprezentantów e-medycyny, e-administracji oraz do dostawców innowacyjnych technologii (e-usług), w tym agencji oraz domów mediowych dostarczających innowacyjnych rozwiązań technologicznych swoim klientom. Oceny zgłoszeń dokonała Kapituła Konkursu składająca się z profesjonalistów praktyków z branży gospodarki cyfrowej. Tradycyjnie sklepy były też oceniane przez e-konsumentów w głosowaniu na najlepszą obsługę klienta.

Więcej na temat zwycięzców 5. edycji e-Commerce Polska Awards 2017 tutaj.

Zdjęcia: Dariusz Ksieniewicz, WorldPressFoto

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl