24 października rozpoczęła się na Allegro przedpremiera książki „Wiedźmin: Sezon burz” . Była to pierwsza tego typu akcja Allegro i Księgarni Lideria oraz pierwsza przedpremiera książki, której istnienie udało się utrzymać w tajemnicy do ostatniej chwili.

- Pierwszego dnia przedpremiery średnio co 14 sekund sprzedawał się jeden tytuł, co stanowiło w tym czasie prawie 12% sprzedaży w całej kategorii Książki i Komiksy na Allegro.
- Do 30 października sprzedało się ponad 12,5 tys. egzemplarzy. Najczęściej wybieranym sposobem dostawy były Paczkomaty InPost. Skorzystało z nich ponad 7 700 kupujących.
- Łączna liczba wyświetleń ofert, na których oferowano „Sezon burz” to ponad 200 tys.
- Rekordowa pojedyncza oferta była wyświetlana prawie 27 tys. razy.
- Sprzedający otrzymał w trakcie trwania kampanii ponad 2900 pozytywnych komentarzy.
- Od początku akcji darmowy fragment w wersji epub oraz mobi pobrano prawie 5 000 razy.

Nasi użytkownicy podsumowali akcję tymi słowami, oto kilka komentarzy z Allegro.pl :

„Książka tydzień przed premierą jest już na moim biurku. Respect :)”
Marcin_Mac

"31.10.2013 właśnie odebrałem paczkę z nowym dziełem Sapkowskiego a więc wszystko jak w opisie. POLECAM!!! I dzięki za możliwość przeczytania nowego wiedźmina 6 dni przed innymi :)”
Foral18

„Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam. ps. przez was zamiast pracować to po kryjomu teraz czytam Wiedźmina w robocie ;D”
Snow_S

„Jesteście WIELCY !!! - Wiedźmin powrócił :) Dziękuje za waszą pracę.”
rafbestjas

„Suuuuuper, dostawa na czas. Dostałem książkę szybciej niż koleżanka z pracy i teraz mi zazdrości, ha! :]”
Patryk_Kozak

„Przyznam szczerze, że lekko powątpiewałem czy nowy Wiedźmin aby na pewno dotrze do mnie przed końcem października. Ale błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli. Ja błogosławiony nie będę, ale Wieśka mogę już czytać :) POLECAM KSIĘGARNIĘ LIDERIA!”
King_of_Clowns

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

Legendy Polskie: Czas na kobietę, czas na „Jagę”!
Do grona legendarnych postaci żyjących w świecie Legend Polskich dołącza kolejna – Jaga. W ostatniej w tym roku produkcji filmowej Allegro pojawia się z pozoru delikatna kobieta, która powala uzbrojonych mężczyzn na łopatki. Takich scen walki z udziałem kobiety polski widz jeszcze nie widział!
Allerogal z happy endem
Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale po tegorocznej akcji Allerogal pozostanie nie tylko wspomnienie smaku świętomarcińskich rogali. Dzięki zaangażowaniu internautów z całej Polski, którzy kupili ponad 15 tys. sztuk tego poznańskiego specjału, mali podopieczni Drużyny Szpiku będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie i poczuć świąteczną atmosferę.
Podaruj misia i nieś pomoc razem z nami!
Tosia, Sonia, Edek i Jaś – takie imiona noszą misie, które w tym roku można podarować bliskiej osobie i pomóc podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Pluszaki można już kupić na Allegro, które w tym czasie staje się największym internetowym sprzedawcą misiów w Polsce.
Wylicytuj kolację z gwiazdą i pomóż spełnić dziecięce marzenia
Kącik do malowania, wycieczka nad morze, prywatny plac zabaw – tak niewiele potrzeba, żeby wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Licytując na charytatywni.allegro.pl kolację z jedną z 25 gwiazd, mamy szansę spełnić najskrytsze marzenia podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.