W trwającej kampanii serwisu Allegro pokażemy, że Allegro to idealne miejsce na smart shopping. Można tu znaleźć mnóstwo różnych, najmodniejszych ubrań w bardzo dobrych cenach. Wśród promowanych w tych sezonie trendów znajdą się między innymi:

Flower power - To popularny trend opierający się na kwiatowych wzorach i printach, stale powracający w każdym sezonie wiosna/lato, lecz zawsze w nieco zmienionej formie.
Metaliczny błysk - To powrót do lat 70. i szalonej ery disco. W sezonie modne zatem będą: barwy srebra, złota, miedzi, chłodnych odcieni bieli i błękitu czy rdzawej czerwieni, a także metaliczne, lśniące dodatki.
Blue - Czyli jednokolorowa sylwetka od stóp do głów. Kolorem dominującym w tym sezonie jest niebieski, we wszystkich możliwych odcieniach. Morski błękit, lazur, kobalt, chaber, akwamaryna oraz granat to tylko niektóre z przykładów.
Oxford Trend - ten nawiązuje do licznych przenikań męskich motywów do damskiego świata, w słowniku modowym znany również pod terminem „boyfriend”.
Sportowy szyk - Sportowy szyk to inaczej sport w bardziej eleganckim wydaniu. Rzeczy mają być wygodne, ale przede wszystkim muszą dobrze się prezentować. W dużym stopniu przy tym trendzie inspiracją jest kort tenisowy, siłownia, ale również ulica i jej naturalny, miejski styl.
Transparentność - To jeden z najpopularniejszych trendów tego sezonu, widoczny w niemal każdej kolekcji. Skupia wokół siebie wszystkie przezroczyste i półprzezroczyste ubrania, które w tym sezonie mimo wszystko nie odkrywają za wiele.
Bomber jacket - To krótka kurtka o sportowym kroju ze ściągaczami w pasie, rękawach i na kołnierzu. W oryginale ubiór ten wywodzi się z lotnictwa – stąd też kurtki typu bomber często nazywa się pilotkami.

Moda z każdej strony Kreacje reklamowe z promowanymi trendami pojawią się w prasie (m.in. Gala, Cosmopolitan, Wysokie Obcasy, Claudia, Viva) oraz w Internecie (m.in. Onet, Interia, Wp.pl,). Dodatkowo w serwisach Onet.pl oraz Wp.pl przeprowadzimy akcje specjalne. Działania będą również prowadzone w kanałach mobile: m.gazeta, m.onet, inmobi.

Dla czytelniczek portalu Kobieta.onet.pl przygotujemy serię artykułów i porad modowych pod hasłem „Stylizacje Allegro”. Każdy będzie mógł także wziąć udział w konkursie na najlepszą stylizację. Do współpracy przy kampanii zaprosiliśmy także profesjonalnych stylistów. Basia Czyżewska, Anna Zeman, Monika Grzeszczyk i Grzegorz Bloch będą wspierać kampanię „Moda na wiosnę. Wyglądaj świetnie, nie przepłacaj” na portalu Wp.pl.

Pamiętamy także o miłośnikach mody aktywnych w mediach społecznościowych. Dla nich przygotowaliśmy aplikację na Facebooku, w której będzie można podjąć „Stylove wyzwania”. Naszych fanów zaangażujemy w grę, w której za sprytne stworzenie stylizacji z ubrań, butów i akcesoriów dostępnych na Allegro będą przyznawane punkty. Pulę punktów będzie można doładować, wykazując się wiedzą na temat mody, a także samego serwisu Allegro.pl. Zebrane punkty oznaczają nie tylko awans w modowym świecie naszej gry, ale także możliwość wymiany ich na nagrody.

Kampanię marketingową będą intensywnie wspierać działania PR prowadzone w prasie kobiecej. Znani modowymi styliści podpowiedzą jak się ubrać, żeby wyglądać tej wiosny modnie i stylowo. Czytelniczki będą mogły również wziąć udział w modowych metamorfozach i wygrać cenne nagrody.

Kampanię przygotował Zespół Marketingu Allegro oraz Dział Komunikacji Korporacyjnej we współpracy z Zespołem Zarządzania Kategoriami i Zespołem Rozwoju Treści Allegro.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl