Biorąc pod uwagę, że główne wydanie „Wydarzeń” we wrześniu gromadziło średnio 2,46 mln widzów, w piątek do Pixela zajrzała całkiem niezła publiczność. Na co dzień niedostępne przestrzenie pojawiły się na ekranach w polskich domach i pokazały, że praca w miłej atmosferze to wcale nie hipsterskie wymysły, a realna korzyść dla pracodawcy i pracowników.

Nowoczesne firmy szukają sposobu, by zapewnić swoim pracownikom przyjazne warunki pracy. Zanurzeni w chaosie i nerwowej atmosferze ludzie przestają być twórczy i wydajni. Skumulowany stres prowadzi do szybkiego wypalenia, a wypalony pracownik jest niewiele wart – trudno zaprzeczyć prawdziwości słów Jarosława Gugały, prowadzącego ten serwis informacyjny. Na dowód tego, że można inaczej podejść do biurowej przestrzeni pokazaliśmy przestrzenie dla aktywnych, jak i zakątek dla preferujących ciszę i skupienie.

Jak wyjaśnia Ola Kubicka z Działu PR Grupy Allegro – Nie trzeba siedzieć przy biurku, można wziąć laptopa na taras, można sobie usiąść na pufach, można sobie pójść z nim do kuchni, do Jadalni. Gdziekolwiek.

Nasza koncepcja pracy nie należy do eksperymentalnych, wcześniej takie rozwiązania stosowały inne firmy, takie jak Apple, czy Google. A jak słusznie zauważył dr Leszek Mellibruda, psycholog biznesu: – Taki „fun” powoduje zwiększenie motywacji i powoduje również kanalizację różnego typu napięć, różnego typu stresów.

Pixel odciąża także rodziców, którzy doceniają korzyści płynące z obecności pracowniczego przedszkola. Wygoda, komfort i bliskość malucha – firmowa placówka w trzech słowach ;)

Reportaż z siedziby Grupy Allegro możecie obejrzeć na stronach telewizji Polsat.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl