Charyzmatyczny mówca, twórca teorii „długiego ogona” ostatnio rozwijający swoje zainteresowania związane z produkcją dronów, zawładnął totalnie publicznością w czasie drugiego dnia konferencji. Teraz możemy podzielić się jego prelekcją również z Wami. Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Chris’a "The New Industrial Revolution: Desktop Manufacturing And The Long Tail Of Physical Goods".A jeśli cała prelekcja to zbyt mało, zajrzyjcie za kulisy konferencji, gdzie mieliśmy możliwość zamienić kilka słów z Chrisem.Chris Anderson to najbardziej przewidujący i elokwentny mówca w dziedzinie wpływu nowych technologii na biznes. Jego pierwsza książka „Long Tail” to niezbity dowód na to, jak internet osłabił kulturę masowej sprzedaży i stworzył ekonomię ukierunkowaną na produkty niszowe. W drugiej książce pt. „Free” autor dogłębnie analizuje sprzedaż online produktów gratisowych i wyjaśnia, w jaki sposób można zarabiać pieniądze rozdając rzeczy za darmo. Natomiast w najnowszej publikacji „Makers”, Chris odsłania przed nami ostatni rozdział cyfrowej rewolucji: rewolucję fizyczną.

Obecnie Chris jest CEO w 3DRobotics, wiodącej firmie produkującej bezzałogowe statki latające. Ponadto jest założycielem DIYDrones – społeczności skoncentrowanej wokół robotyki powietrznej, liczącej ponad 40 tys. członków.

Był redaktorem naczelnym magazynu „Wired”, wcześniej związany był z „The Economist”, a także czasopismami naukowymi „Science” oraz „Nature”.


Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl