Charyzmatyczny mówca, twórca teorii „długiego ogona” ostatnio rozwijający swoje zainteresowania związane z produkcją dronów, zawładnął totalnie publicznością w czasie drugiego dnia konferencji. Teraz możemy podzielić się jego prelekcją również z Wami. Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Chris’a "The New Industrial Revolution: Desktop Manufacturing And The Long Tail Of Physical Goods".A jeśli cała prelekcja to zbyt mało, zajrzyjcie za kulisy konferencji, gdzie mieliśmy możliwość zamienić kilka słów z Chrisem.Chris Anderson to najbardziej przewidujący i elokwentny mówca w dziedzinie wpływu nowych technologii na biznes. Jego pierwsza książka „Long Tail” to niezbity dowód na to, jak internet osłabił kulturę masowej sprzedaży i stworzył ekonomię ukierunkowaną na produkty niszowe. W drugiej książce pt. „Free” autor dogłębnie analizuje sprzedaż online produktów gratisowych i wyjaśnia, w jaki sposób można zarabiać pieniądze rozdając rzeczy za darmo. Natomiast w najnowszej publikacji „Makers”, Chris odsłania przed nami ostatni rozdział cyfrowej rewolucji: rewolucję fizyczną.

Obecnie Chris jest CEO w 3DRobotics, wiodącej firmie produkującej bezzałogowe statki latające. Ponadto jest założycielem DIYDrones – społeczności skoncentrowanej wokół robotyki powietrznej, liczącej ponad 40 tys. członków.

Był redaktorem naczelnym magazynu „Wired”, wcześniej związany był z „The Economist”, a także czasopismami naukowymi „Science” oraz „Nature”.


Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Małe inżynierki
Pasje inżynierskie są dobre zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Wszystko zależy od tego, jak rodzice i przyjaciele będą wspierać takie pasje. Zobaczcie, jak fajnie jest bawić się inżynierskimi zestawami z lalkami.
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.