Od lat James zagląda w ludzkie umysły przewidując trendy, które ukształtują przyszłość biznesu i społeczeństwa. To właśnie na ich bazie powstała książka „The Extreme Future: The Top Trends That Will Reshape The World for the Next 5, 10 and 20 years”, w której James kreśli kierunek takich dziedzin jak klimat, energetyka, technologia, zatrudnienie, bezpieczeństwo, ekonomia, ochrona zdrowia, demografia, rozrywka i styl życia. Stale aktualizowana o nowe badania i prognozy, tworzy strategiczną instrukcję tego, jak szybko pojawiające się szanse i zagrożenia wpłyną na świat. Część z nich już się sprawdziła.

Zapomnijcie więc o szklanej kuli i zaklęciach przywołujących magiczne wizje – zapraszam na spotkanie z Jamesem Cantonem.Jako Grupa Allegro nie tylko dbamy o najlepsze rozwiązania online dla e-commerce. Światowi prelegenci to znak rozpoznawczy organizowanej przez nas konferencji e-nnovation. Dzięki nim możemy inspirować nasze otoczenie umożliwiając naszym słuchaczom dotarcie do wiedzy, na bazie której podejmowane są strategiczne decyzje w całym świecie biznesu.

James Canton to światowej klasy futurysta, socjolog, czołowy mówca, autor wielu książek i artykułów, uznany wizjoner i doradca biznesowy. Przez ponad 30 lat przewidywał kluczowe trendy, które ukształtowały nasz świat. W 1990 roku Canton założył Institute for Global Futures – think tank, którym zarządza jako prezes i CEO instytutu. Z jego umiejętności przewidywania korzystały największe światowe firmy i rządy wielu krajów. Doradza Global Fortune 1000 w dziedzinie trendów dotyczących innowacji, usług finansowych, ochrony zdrowia, nauk przyrodniczych, energetyki, bezpieczeństwa, kadr, zmian klimatycznych i globalizacji. Trzykrotnie był doradcą przy Administracji Białego Domu, a także w National Science Foundation i MIT Media Lab w Europie. Często gości w światowych mediach, jest komentatorem CNN. Przez tę stację został okrzyknięty "Digital Guru", natomiast Yahoo nazwało go "Dr.Future". Relacjonował dla CNBC, Fox, PBS, ABC, Fortune, The Wall Street Journal, Bloomberg Report, The New York Times, US News i World Report, a także dla magazynów CEO, CIO i CFO. Ludzie na całym świecie śledzą jego blog globalfuturist.com.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.   
Ostre koło. Lubisz jazdę bez hamulców?
Te rowery fascynują. Kuszą wyglądem, oryginalnością. To nie tyle moda, co miejska subkultura wywodząca się ze środowiska kurierów, ale zataczająca coraz szersze kręgi. Hipsterzy porzucają dla nich swoje klasyczne cruisery. Ostre koła są jednym z obiektów pożądania millennialsów, dla których rower to nie tylko środek transportu, ale też ważny element stylu życia.