Od lat James zagląda w ludzkie umysły przewidując trendy, które ukształtują przyszłość biznesu i społeczeństwa. To właśnie na ich bazie powstała książka „The Extreme Future: The Top Trends That Will Reshape The World for the Next 5, 10 and 20 years”, w której James kreśli kierunek takich dziedzin jak klimat, energetyka, technologia, zatrudnienie, bezpieczeństwo, ekonomia, ochrona zdrowia, demografia, rozrywka i styl życia. Stale aktualizowana o nowe badania i prognozy, tworzy strategiczną instrukcję tego, jak szybko pojawiające się szanse i zagrożenia wpłyną na świat. Część z nich już się sprawdziła.

Zapomnijcie więc o szklanej kuli i zaklęciach przywołujących magiczne wizje – zapraszam na spotkanie z Jamesem Cantonem.Jako Grupa Allegro nie tylko dbamy o najlepsze rozwiązania online dla e-commerce. Światowi prelegenci to znak rozpoznawczy organizowanej przez nas konferencji e-nnovation. Dzięki nim możemy inspirować nasze otoczenie umożliwiając naszym słuchaczom dotarcie do wiedzy, na bazie której podejmowane są strategiczne decyzje w całym świecie biznesu.

James Canton to światowej klasy futurysta, socjolog, czołowy mówca, autor wielu książek i artykułów, uznany wizjoner i doradca biznesowy. Przez ponad 30 lat przewidywał kluczowe trendy, które ukształtowały nasz świat. W 1990 roku Canton założył Institute for Global Futures – think tank, którym zarządza jako prezes i CEO instytutu. Z jego umiejętności przewidywania korzystały największe światowe firmy i rządy wielu krajów. Doradza Global Fortune 1000 w dziedzinie trendów dotyczących innowacji, usług finansowych, ochrony zdrowia, nauk przyrodniczych, energetyki, bezpieczeństwa, kadr, zmian klimatycznych i globalizacji. Trzykrotnie był doradcą przy Administracji Białego Domu, a także w National Science Foundation i MIT Media Lab w Europie. Często gości w światowych mediach, jest komentatorem CNN. Przez tę stację został okrzyknięty "Digital Guru", natomiast Yahoo nazwało go "Dr.Future". Relacjonował dla CNBC, Fox, PBS, ABC, Fortune, The Wall Street Journal, Bloomberg Report, The New York Times, US News i World Report, a także dla magazynów CEO, CIO i CFO. Ludzie na całym świecie śledzą jego blog globalfuturist.com.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl