Wspierać jeszcze bardziej i idealnie trafić w konkretne potrzeby. Pierwsze rozmowy o tej współpracy wynikały z prostej potrzeby serca, lubienia ludzi i chęci zmieniania otaczającego świata na lepsze. Tak Allegro, lider polskiego e-commerce, i Szlachetna Paczka, jedna z najefektywniejszych organizacji pomocowych w Polsce, zainaugurowały projekt Inwestor Społeczny.

Inwestor Społeczny to w zasadzie gotowe, innowacyjne rozwiązanie CSR dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność z obszaru odpowiedzialnego biznesu na rzecz lokalnych społeczności. Zarówno małe i średnie firmy, jak i korporacje mogą wybrać na cel swojej pomocy lokalizacje z blisko 650 rejonów Szlachetnej Paczki i 230 kolegiów Akademii Przyszłości.

Jak się zostaje firmą – Inwestorem Społecznym? Wystarczy darowizna w wysokości zaledwie 5 tys. złotych, wpłacona przez firmę na platformie Charytatywni Allegro, na rzecz wybranego przez siebie rejonu lub kolegium. Te pieniądze to inwestycja w lokalne społeczności wolontariuszy, którzy dzięki temu profesjonalizują się i mogą skutecznie działać. Inwestor Społeczny to unikatowa propozycja CSR szczególnie dla firm z sektora MŚP, których zwykle nie stać na rozbudowane projekty społeczne. Ale Inwestorem Społecznym mogą także zostać korporacje - ich pomoc może dzięki temu bardzo precyzyjnie trafić w potrzeby lokalnych społeczności, otaczających ich centra biznesowe.

DSC_4865.jpg

Paczka może działać i docierać z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących, tylko dzięki wsparciu darczyńców. Allegro dzieli się wiedzą jak do nich docierać, oddając najlepsze czym dysponuje – wsparciem technologicznym.

Na zdjęciu: Paulina Kazimierska, CSR Allegro i Mateusz Smus, Szlachetna Paczka, koordynatorzy współpracy

Na zdjęciu: Paulina Kazimierska, CSR Allegro i Mateusz Smus, Szlachetna Paczka, koordynatorzy współpracy

Od dawna marzyłem, aby połączyć siły Szlachetnej Paczki z Allegro. Wspólny projekt oparty na technologicznym potencjale tych dwóch organizacji sprawi, że jeszcze więcej osób będzie mogło zaangażować się społecznie. Chcemy pracować, by każdego dnia świat stawał się choć odrobinę lepszy – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Filarski, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Krzysztof Śpiewek, CSR Allegro. Fot. Darek Kociak

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Filarski, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Krzysztof Śpiewek, CSR Allegro. Fot. Darek Kociak

Allegro jako partner różnych organizacji pożytku publicznego wiele razy udowodniło, że technologia ułatwia pomaganie. Darczyńców i potrzebujących łączymy przede wszystkim na naszej platformie Charytatywni Allegro. Ze Szlachetną Paczką łączy nas najważniejsze – lubimy ludzi. Dzięki wspólnym, innowacyjnym projektom, takim jak Inwestor Społeczny, mamy szansę ułatwić pomaganie także innym firmom – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR Allegro.

Inwestor Społeczny to nie jedyny projekt w ramach współpracy Allegro i Szlachetnej Paczki. Na platformie Charytatywni Allegro można również wpłacić środki na Szlachetną Paczkę - flagowy projekt organizacji. Ponadto Allegro uruchomiło również Szlachetny Sklep z przedmiotami z hasłem „Lubię Ludzi”. Klienci Allegro mogą też wystawiać swoje przedmioty na aukcjach, z których środki przeznaczane będą na rozwój Szlachetnej Paczki.

Swoje wspólne „szlachetne działania” Allegro i Szlachetna Paczka umieszczają na dedykowanej do tego stronie szlachetnapaczka.allegro.pl.

To dopiero początek…

Na zdjęciu u góry od lewej: Krzysztof Filarski, Jaro Bieniecki, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Szlachetna Paczka; Krzysztof Śpiewek, CSR Allegro oraz Karol Ostrowski. Fot. Darek Kociak