Wspierać jeszcze bardziej i idealnie trafić w konkretne potrzeby. Pierwsze rozmowy o tej współpracy wynikały z prostej potrzeby serca, lubienia ludzi i chęci zmieniania otaczającego świata na lepsze. Tak Allegro, lider polskiego e-commerce, i Szlachetna Paczka, jedna z najefektywniejszych organizacji pomocowych w Polsce, zainaugurowały projekt Inwestor Społeczny.

Inwestor Społeczny to w zasadzie gotowe, innowacyjne rozwiązanie CSR dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność z obszaru odpowiedzialnego biznesu na rzecz lokalnych społeczności. Zarówno małe i średnie firmy, jak i korporacje mogą wybrać na cel swojej pomocy lokalizacje z blisko 650 rejonów Szlachetnej Paczki i 230 kolegiów Akademii Przyszłości.

Jak się zostaje firmą – Inwestorem Społecznym? Wystarczy darowizna w wysokości zaledwie 5 tys. złotych, wpłacona przez firmę na platformie Charytatywni Allegro, na rzecz wybranego przez siebie rejonu lub kolegium. Te pieniądze to inwestycja w lokalne społeczności wolontariuszy, którzy dzięki temu profesjonalizują się i mogą skutecznie działać. Inwestor Społeczny to unikatowa propozycja CSR szczególnie dla firm z sektora MŚP, których zwykle nie stać na rozbudowane projekty społeczne. Ale Inwestorem Społecznym mogą także zostać korporacje - ich pomoc może dzięki temu bardzo precyzyjnie trafić w potrzeby lokalnych społeczności, otaczających ich centra biznesowe.

DSC_4865.jpg

Paczka może działać i docierać z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących, tylko dzięki wsparciu darczyńców. Allegro dzieli się wiedzą jak do nich docierać, oddając najlepsze czym dysponuje – wsparciem technologicznym.

Na zdjęciu: Paulina Kazimierska, CSR Allegro i Mateusz Smus, Szlachetna Paczka, koordynatorzy współpracy

Na zdjęciu: Paulina Kazimierska, CSR Allegro i Mateusz Smus, Szlachetna Paczka, koordynatorzy współpracy

Od dawna marzyłem, aby połączyć siły Szlachetnej Paczki z Allegro. Wspólny projekt oparty na technologicznym potencjale tych dwóch organizacji sprawi, że jeszcze więcej osób będzie mogło zaangażować się społecznie. Chcemy pracować, by każdego dnia świat stawał się choć odrobinę lepszy – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Filarski, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Krzysztof Śpiewek, CSR Allegro. Fot. Darek Kociak

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Filarski, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Krzysztof Śpiewek, CSR Allegro. Fot. Darek Kociak

Allegro jako partner różnych organizacji pożytku publicznego wiele razy udowodniło, że technologia ułatwia pomaganie. Darczyńców i potrzebujących łączymy przede wszystkim na naszej platformie Charytatywni Allegro. Ze Szlachetną Paczką łączy nas najważniejsze – lubimy ludzi. Dzięki wspólnym, innowacyjnym projektom, takim jak Inwestor Społeczny, mamy szansę ułatwić pomaganie także innym firmom – tłumaczy Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR Allegro.

Inwestor Społeczny to nie jedyny projekt w ramach współpracy Allegro i Szlachetnej Paczki. Na platformie Charytatywni Allegro można również wpłacić środki na Szlachetną Paczkę - flagowy projekt organizacji. Ponadto Allegro uruchomiło również Szlachetny Sklep z przedmiotami z hasłem „Lubię Ludzi”. Klienci Allegro mogą też wystawiać swoje przedmioty na aukcjach, z których środki przeznaczane będą na rozwój Szlachetnej Paczki.

Swoje wspólne „szlachetne działania” Allegro i Szlachetna Paczka umieszczają na dedykowanej do tego stronie szlachetnapaczka.allegro.pl.

To dopiero początek…

Na zdjęciu u góry od lewej: Krzysztof Filarski, Jaro Bieniecki, ks. Jacek WIOSNA Stryczek, Szlachetna Paczka; Krzysztof Śpiewek, CSR Allegro oraz Karol Ostrowski. Fot. Darek Kociak

Chęć pomagania mamy w DNA
Zaczęło się 18 lat temu, od pierwszych licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj to między innymi platforma charytatywni.allegro.pl, która pomogła już prawie 300 organizacjom pozarządowym, zbierając 27,5 miliona złotych na ponad 1300 celów charytatywnych. Okazją do podsumowania tych działań stał się II Kongres Szlachetnej Paczki w Krakowie, na którym Allegro odebrało dwie nagrody za swoje działania społeczne.
Talizman: czasem drobny gest zmienia świat
„Podziel się tym, co masz cennego” to myśl przewodnia tegorocznego filmu świątecznego Allegro. Wyreżyserowany przez Jespera Ericstama najdłuższy jak dotąd film na platformie komunikacyjnej i „Czego szukasz?” opowiada historię chłopca, który potrafi dostrzec realnie istniejące potrzeby wokół niego. Zaskakujący finał tej opowieści niesie przesłanie, że dzięki pomocy tworzymy jedną z najważniejszych w życiu więzi.
Graj, licytuj i pomagaj z Allegro dla WOŚP! Wystartowały aukcje orkiestrowe
Ulubione aukcje charytatywne Polaków wczoraj miały swoją premierę – już po raz dziewiętnasty. W serwisie aukcje.wosp.org.pl pojawiły się pierwsze aukcje, na rzeczyodserca.pl czekają ujmujące historie przedmiotów, a Wirtualna Puszka w aplikacji mobilnej Allegro jest gotow
Podwajamy Radość dla dzieci w szpitalach onkologicznych
Mattel razem z Allegro organizują wyjątkową akcję Podwajamy Radość. Do dzieci na oddziałach onkologicznych, przy współpracy z Drużyną Szpiku, może trafić aż 30 tys. zabawek! Ambasadorką akcji została aktorka Katarzyna Bujakiewicz.