Celem akcji jest zwrócenie uwagi Polaków na fakt, że niedźwiedzie brunatne nie są misiami do przytulania i szczególnie będąc w górach powinniśmy wiedzieć jak zachować się na szlaku, aby nie szkodzić tym zwierzętom. Należą do zagrożonych gatunków - w Polsce żyje około 100 niedźwiedzi brunatnych.

 - Będąc w górach, często zapominamy, że znajdujemy się w domu największego, polskiego drapieżnika - niedźwiedzia. - mówi Michał Żebrowski, ambasador akcji WWF - Od tego, jak zachowamy się na szlaku, zależy nasze bezpieczeństwo oraz los tych wspaniałych zwierząt.

 Aukcja trwa do końca sierpnia w serwisie charytatywni.allegro.pl - nowym miejscu w sieci dla kampanii społecznych i organizacji pozarządowych  zbierających fundusze na szczytne cele.

- Serwis charytatywni.allegro.pl powstał specjalnie dla takich akcji – Aleksandra Kubicka, Allegro.pl. - Co ważne, jeśli ktoś chciałby pomóc niedźwiedziom może nie tylko licytować koszulki na aukcji. Można przyłączyć się do tej zbiórki i samemu wystawić dowolny przedmiot na sprzedaż. A całkowity dochód trafi na konto akcji WWF. To proste, wystarczy mieć aktywne konto na Allegro.pl.

 http://charytatywni.allegro.pl/wyjatkowa-koszulka-od-michala-zebrowskiego-m-i1025362

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl