E-commerce jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży na świecie, gdzie globalna konkurencja jest oddalona tylko o jeden symboliczny klik. Teraz również na najbardziej osobistym z urządzeń – smartfonie czy tablecie. W połączeniu z rosnącymi oczekiwaniami klientów wymaga to od firm z sektora e-commerce jeszcze większej elastyczności i zdolności adaptacji.

Allegro wychodząc naprzeciw wyzwaniom zmienia swoją strategię i sposób organizacji firmy, koncentrując się na rozwoju mobilnych technologii, innowacyjnych rozwiązaniach oraz szybkim odpowiadaniu na nowe trendy i zmieniające się potrzeby klientów.

Nowy sposób działania Allegro pozwoli na usprawnienie działań, ułatwiając zarządzanie biznesem i proces adaptacji. Obszary, takie jak marketing, obsługa klienta oraz działy wspierające jak korporacyjne IT, finanse czy administracja będą przeorganizowane tak, aby skupiały się na kluczowych zadaniach i lepiej wspierały poszczególne segmenty biznesowe grupy.

„Reorganizacja jest niezbędna, abyśmy mogli myśleć o sukcesie w przyszłości. Chcemy mieć możliwość efektywnego rozwoju produktów i usług, których nasi klienci oczekują w dynamicznie zmieniającym się, mobilnym świecie. W ciągu ostatnich 14 lat, zdolność ciągłego rozwoju i adaptacji naszego biznesu pomogła nam ulokować Allegro na pozycji lidera branży e-commerce w Polsce. Nasz przyszły sukces zależy od transformacji w firmę bardziej elastyczną i zorientowaną na klienta.” – mówi Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej.

Chociaż efektem netto powyższych zmian będzie zmniejszenie zatrudnienia, Allegro będzie kontynuować inwestycje w ludzi i planuje rekrutację kilkudziesięciu nowych inżynierów oprogramowania. Specjalistów, którzy zajmą się przede wszystkim rozwojem produktów i usług mobilnych. Allegro ogłasza również otwarcie piątego polskiego biura w Krakowie – kolejnego po Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Wrocławiu.

Jedną z konsekwencji zmiany sposobu działania grupy będzie racjonalizacja zatrudnienia w Polsce. Szacujemy, że firmę może opuścić około 90 osób. Kolejnych około 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla Allegro w ramach outsourcingu. Blisko 70 pracowników trafi z centralnych zespołów wsparcia bezpośrednio do segmentów biznesowych, przez co będą lepiej zaangażowane w realizację tylko tych zadań, które są kluczowe z perspektywy przyszłego rozwoju Allegro. Planowana transformacja rozpoczyna się 8 października 2014 r. i zgodnie z prawem podlega zgłoszeniu do Urzędu Pracy. Planowana jest zbiorowa konsultacja tego procesu z Przedstawicielami Załogi. Wszyscy pracownicy, których dotyczyć będą zmiany, uzyskają od nas ponadstandardowe wsparcie w procesie poszukiwania nowego zatrudnienia.

“Zmiany, które ogłaszamy dzisiaj są kluczowe dla dalszego sukcesu Allegro i pokazują nasze długoterminowe zaangażowanie w Polsce. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że planowana racjonalizacja zatrudnienia może budzić zaniepokojenie, gdyż niestety będziemy musieli się pożegnać z niektórymi współpracownikami. Pamiętamy jednak, że to pracownicy są najcenniejszym kapitałem naszej firmy. Dlatego tym, którym nie możemy zaoferować pracy w nowej strukturze organizacyjnej, udzielimy pomocy i wsparcia w znalezieniu nowego zatrudnienia. Jest to dla mnie osobiście bardzo istotne.” – dodaje Przemysław Budkowski.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

Legendy Polskie: Czas na kobietę, czas na „Jagę”!
Do grona legendarnych postaci żyjących w świecie Legend Polskich dołącza kolejna – Jaga. W ostatniej w tym roku produkcji filmowej Allegro pojawia się z pozoru delikatna kobieta, która powala uzbrojonych mężczyzn na łopatki. Takich scen walki z udziałem kobiety polski widz jeszcze nie widział!
Allerogal z happy endem
Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale po tegorocznej akcji Allerogal pozostanie nie tylko wspomnienie smaku świętomarcińskich rogali. Dzięki zaangażowaniu internautów z całej Polski, którzy kupili ponad 15 tys. sztuk tego poznańskiego specjału, mali podopieczni Drużyny Szpiku będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie i poczuć świąteczną atmosferę.
Podaruj misia i nieś pomoc razem z nami!
Tosia, Sonia, Edek i Jaś – takie imiona noszą misie, które w tym roku można podarować bliskiej osobie i pomóc podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Pluszaki można już kupić na Allegro, które w tym czasie staje się największym internetowym sprzedawcą misiów w Polsce.
Wylicytuj kolację z gwiazdą i pomóż spełnić dziecięce marzenia
Kącik do malowania, wycieczka nad morze, prywatny plac zabaw – tak niewiele potrzeba, żeby wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Licytując na charytatywni.allegro.pl kolację z jedną z 25 gwiazd, mamy szansę spełnić najskrytsze marzenia podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.